Řezník Wing se zaplete do konfliktu s panem Ko, mistrem školy Pěti draků. Mistr je přesvědčený, že Wing zabil jeho kmotřenku. Vůbec netuší, že za vším stojí jeho syn Tai-Hoi, který pomocí všemožných intrik svalil vinu na Winga. Wing musí dokázat svou nevinu a pomstít smrt svého bratra, kterého nezavraždil nikdo jiný než Tai-Hoi. I když si diváci stýskají, že film vlastně nemá scénář, je údajně plný všech možných škol kung-fu, skvělé choreografie, precizních soubojů a tudíž mu není co vytýkat. (oficiálny text distribútora)

Flipnic

I když těmhle honkongským kung-fu melám dávám tradičně většinou 3*, tady musím udělat výjimku. Film má dlouhou stopáž a scénář je spíše úsměvný, ale dobré scénáře se v těchto filmech stejně nikdy nevyskytovaly, je to furt dokola. Dvě a více škol, nejdřív humor, potom dramatický zvrat, nějaký ten trénink, do toho neposlušný žák a nějaký ten mistr. Klasika, pořád dokola, ale pořád dokola se na to dá dívat. V tomto případě oceňuji v podstatě hlavní roli Sammo Hung Kam-Boa, který má možnost předvést naprosto všechno co dokáže (a že toho je!!). S reálnými souboji zde mělo společného sice tak 10 minut z těch více jak 100 minut stopáže, ale jinak 95% času vyplňují špičkově choreograficky zvládnuté kung-fu duely, na které se prostě dobře dívá. Je to prostě jedna velká řežba, nenudil jsem se ani chvíli. Navíc klasika. ()

MaedhRos

Příběh není z nejsofistikovanějších, ale Magnificent Butcher dostává velmi pěkné 4.5 - už jen proto, že je to film k prasknutí narvaný lidmi, na které se obzvlášť ráda dívám - a že v podstatě všichni, ač často ve výrazně vedlejších rolích, dostanou šanci předvést, co dovedou. Navíc mám slabost pro tyhle hongkongské žánrové kejkle, kde se nejhrubozrnnější slapstick komedie střídá s momenty vypjatě melodramatickými i poměrně syrovými (a surovými) způsobem, nad kterým občas zůstane rozum stát... Když si k tomu přičtu opravdu výbornou choreografii soubojů, tak prostě nemůžu jít pod pět. :-) ()

majo25

Ten, kto pridával film do databázy, zabudol pripísať, že sa jedná o komédiu. Škoda, ale mohol som tušiť, že Sammo Hunga v normálnom filme asi stretnúť nemožno. Jedná sa tak iba o ďalšiu kung fu grotesku bez nosnejšieho príbehu a s kopcom trápnej situačno-komediálnej teatrálnosti ("Moje prdy sú vražedné"). Ešte aj tie súboje tvorí viacmenej cirkusové kung-fu, so stoličkami a kopancami do zadku, s troma tlsťochmi, aj keď jeden je v akcii nahradený dvojníkom. Nech filmu slúži ku cti, že napriek plytšiemu príbehu nenudí, je okorenený o 2 dramaticky podané vraždy a miestami je choreografia súbojov na výške. Lenže aj pri vykonávaní pomsty sa nevyhne komediálnym polohám. ()

kaylin

Tohle je prostě akční paráda. Opravdu nemá cenu řešit příběh, o který v tomhle případě prostě nejde. Tady jde o to, že všechny postavy se naprosto neskutečně mydlí a ta choreografie soubojů je prostě dokonalá. Člověk jen zírá, co všechno je možné vymyslet a jak jsou někteří borci ohební a co všechno dovedou. Skvělá zábava. ()

TERRORDROME

Ide len o to dať postavám nejakú tú zámienku aby sa mohli biť. A sledovať tučného Sammo Hunga ako predvádza kung-Fu kúsky to ma vždy bavilo. Nemôže tu chýbať ani obľúbená postavička somráckeho majstra s červeným nosom ktorý naučí hlavného hrdinu nejaký ten štýl s pomocou ktorého môže poraziť iné štýly. Chvíľu všetci vystrájajú hovadiny ( dosť podarené ) a potom niekto niekoho zabije, druhý sa pomstí a tretí sa chce pomstiť za smrť prvého. Alo o to samozrejme nejde, hlavne aby bola sranda a aby sa všetci bili. ...a oni sa bijú. ()

• Siu Tien Yuen měl hrát původně roli žebráka. Během roku 1979 však zemřel, jeho role byla přepsána a nahradil ho Mei Sheng Fan. (Epistemolog)