Lima

Plakátové Info: Na plátnech je tu nový druh zabijáka! Zatne do vás dráp a vysaje vám krev! ___ Jsem rád, že tyto zapomenuté laskominky ediční společnost ´Scream Factory´ archivuje na blu-ray nosiče. Tenhle je zahraniční literaturou, třeba velkou bichlí ´Keep Watching The Skies!´, jejíž jsem spokojeným majitelem, řazen dokonce mezi sci-fi filmečky Zlatého věku, zřejmě proto, že tu jistou významnou roli hraje lékařský výzkum a prášky, vyrobené z krve upířích netopýrů, které hlavní hrdina omylem pozře a spustí nežádanou transformaci. Ne tedy úplně upíří, žádného vampýra moc nepřipomíná, spíše takového podivného týpka se strupovitou kůží, a dokonce mu nevadí ani světlo, protože přeměna vždy přichází úderem 11 hodiny večer. Do té doby je úplně seriózním lékařem na všedním maloměstě. Takže ano, inspirace universalovským  Dr.Jekyllem a panem Hydeem je tu jasná. Ale je to veskrze sympatické podívaná. Landres občas zvolí zajímavý úhel kamery, mord babičky na ulici je sledován z pozice jejího psa a jeho čím dál vystrašenějšího pohledu, což mi přišlo zajímavé. Hlavní hrdina to i na poměry low-budgetové věci hraje dobře a se zanícením, charismatik Kenneth Tobey (legendární ´The Thing´) mu do toho spolehlivě přihrává. Událost sezóny to sice není, ale milý filmek, který bohužel doplatil na to, že zůstal ve stínu známější mexické podívané totožného názvu a z téhož roku. ()

Campbell

Zábavný béčko z 50 let které upadlo v zapomění hlavně díky slavnějšímu Španělskému hororu ze stejného roku ze stejným názvem. Škoda protože se nejedná o špatný film. Je to klasický scénář kdy doktor sežere něco co neměl a začne se měnit, ze začátku si samozřejmě myslí že to jsou halucinace, ale pravda je jiná. Napětí se chvílema dalo krájet a herci nebyly vůbec špatní hlavně Beal je charizmatickej. Film bohužel i přes krátkou stopáž ničí roztahanost, občas byly scény zbytečně natahované. Maska prakticky neexistovala byla jen na konci a vypadala spíše jako když se někdo spálí na slunci. Nadprůměr ale jednou to stačí. ()

Oktavianus

Velmi zábavný klasický příběh, který nejen dějem kopíruje universalovské klasiky konce třicátých a především čtyřicátých let. Hlavním hrdinou je sympatický a oblíbený lékař, který se proměňuje v upíra, i když nechce a trpí tím; děj ale daleko víc připomíná klasické vlkodlačí prokletí: i vzhled "upíra" po proměně se tak moc podobá Larrymu Talbotovi v podání Lona Chaneye Jr., že to nemůže být náhoda. K tomu příběh ubíhá bez zdržování a zbytečných řečí, a zvlášť pokud divák přijme hru na 40. léta a na poctu / nezakrývanou vykrádačku starších hororů, může se výborně pobavit. Čtyři zcela zasloužené hvězdy. ()

kaylin

Americký snímek „The Vampire“ je takové příjemné béčko, které si na nic nehraje, msty je trochu úsměvné, ale je vidět, že se tvůrci snažili o to, aby měli horor s upírem, i když teda samotná maska tomu moc nenasvědčuje. Nakonec se to ale do jisté míry povedlo a my sledujeme klasickou snahu vypořádat se s nebezpečím, které by mělo být nad rámec chápání postav. ()

vitekpe

Mix vlkodlaka a upira, klasicka cernobila podivana, temer ve stylu konce 40. let. Film se odehrava v soucasnosti (1957). V hlavni postave lekare John Beal, uplne v pohode...stejne jako puvabna Coleen. Prijemna odpocinkova hodinovka. ()