Detektiv Roy Grace nachází pojítko mezi jednou z nedávných smrtí a lidskými pozůstatky, které byly nalezeny na poli. Jenže jeho nadřízení o spojení případů přesvědčeni nejsou. Podaří se Graceovi prokázat, že spolu případy souvisí, a oba je vyřešit? (TV Prima)

Tony.cs

John Simm to táhne, pravda. Líbí se mi, že do poslední patnáctiminutovky nevíte, kdo vraždí. Užíváte si slušné vyšetřování s jistým napětím a lehce v komorní rovině. Tak trochu se tato kriminálka vrací k svou technikou vyprávění ke starým dobrým Britským detektivkám. Moderní doba kupodivu nijak neškodí. Není to Broadchurch, není to Endeavour. Spíš trochu jako Wallander. Nenudí to. Slušná práce. ()

mac000

Když jsou u Brightonu nalezeny části těla mladé ženy, Grace se domnívá, že vražda souvisí se dvěma předchozími vraždami, při nichž došlo k předávkování sexuálními drogami. Místní podnikatel zack Bryce v téže době najde ve vlaku ztracenou paměťovou kartu, v níž objeví přístupový klíč k dark webu se snuff filmem, kde  je svědkem vraždy ženy online. Skrytí provozovatelé stránky ho varují, aby nechodil na policii, jinak bude jeho rodina trpět. (jako kniha česky pod názvem "Vražedné cedéčko", 2006) ()