Detektiv superintendant Roy Grace (John Simm) je na dně a jeho dříve zářná kariéra padá strmě dolů. Jediné, na co dokáže myslet, je záhadné zmizení jeho milované manželky. Jeho poslední šancí je zkusit znovu projít dávno zapomenuté a dlouho odložené případy, ale dokonce i on tuší, že šance na úspěch je prakticky mizivá. Když dostává další důtku za neortodoxní policejní metody, ocitá se na hraně a riskuje, že přijde o to poslední, co mu ještě zbývá – o práci detektiva. I jeho obětavý kolega detektiv seržant Glenn Branson (Richie Campbell) vidí, že v sázce je naprosto všechno. A proto Grace požádá, jestli by mu mohl pomoct s jeho vlastním vyšetřováním. Jedna rozlučka se svobodou se zřejmě vymkla kontrole a budoucí ženich se ztratil neznámo kam. Branson a Grace odhalují události, ke kterým došlo během tří dnů předtím, než půvabná nevěsta zůstala na ocet. Co když se v pozadí tajuplného případu skrývá něco ještě zlověstnějšího? Grace se zakousne do vyšetřování s typickou vervou – a přitom se nepříjemně sbližuje s nešťastnou nevěstou… Nový britský krimi seriál Grace kombinuje napínavé příběhy se zajímavými hrdiny. Zajímavé ústřední dvojici Grace a Branson zdárně sekundují stejně nepřehlédnutelní kolegové, jako je na první pohled mrazivě nepřístupná zástupkyně vrchního strážmistra Alison Vasperová (Rakie Ayolaová), charismatický Cassian Pewe (James D'Arcy) nebo sympatická vyšetřovatelka Bella Moyová (Laura Elphinstoneová). (TV Prima)

warrenur

Z britskych kriminaliek sme mohli vidiet mnoho kvalitnych. Avsak tato, hoci ma nakoniec trojhviezdie, je velmi naivna, skratkovita a pripady, hoci zaujimave, nie su podane moc uveritelne a logicky. V mnohom mi to pripominalo stavbou pribehu a recami vysetrovatela, tie iste kecy z hocijakej lacnej CSI pri prepinani programov pred rokmi. Sklamanie a zabity cas. 45% Neodporucam. Vonku su o dost kvalitnejsie zanrovky. Knizna predloha bude zrejme napisana kvalitnejsie. ()

Mamlas

Standardní anglická detektivka, takže nepříliš výživná, zdlouhavá, pomalá. Zkraje to ještě šlo, ale ve 2. sérii už nad vyšetřováním převládlo řešení osobních vztahů a sociální témata, takže za mě už nic, co by zaujalo. ↘️ 16% ()

• Seriál byl natočen v jihoanglickém pobřežním městě Brighton, které je součástí města Brighton and Hove a nachází se v hrabství Sussex. Jmenovitě jsou to místa kolem Brighton Palace Pier a Van Alen Building, ve skutečných obchodech na North Laine's Sydney Street a poblíž Brighton Marina. Další scény byly natočeny dále na západ v Hove's Promenades a v průmyslovém přístavu Shoreham. Jedním z mála natáčecích míst mimo Sussex byla soudní síň Surrey County Hall, která se nachází ve městě nazvaném Kingston-Upon-Thames, které se nachází v londýnském obvodě. (Trajektt)
  • Autor předlohy Peter James se v seriálu několikrát objeví před kamerou, například jako muž běžící ze schodů nebo jeden z policistů. (raininface)
  • Knižní předloha vyšla v roce 2005 česky pod názvem „Opravdu mrtev?“. (mac000)