Kjúkjoku šinka šita Full Dive RPG gendžicu jori mo kusoge dattara

• Japonsko Kyūkyoku shinka shita Full Dive RPG ga genjitsu yori mo kusoge dattara (viac)

V průběhu 21. století zaznamenal rozkvět vývoj her s neustále se zlepšující virtuální realitou. Hry dávaly svým hráčům stále silnější a realističtější požitek z hraní, včetně takových vjemů, jako jsou chutě, vůně, dotek atp. Ovšem lidé chtějí hrát hry hlavně pro odreagování a jako únik před realitou, a tak se postupem času ukázalo, že takovéto hry nemají moc smysl. Ovšem o pár let dříve, než na toto společnost přišla, během vrcholu VR her, se odehrává tento příběh...
Díky nečekanému sledu událostí se mladík Hiro Yuuki dostal k plně imerzivní VRMMORPG Kiwame Quest. Tato hra hlásá, že přináší absolutně dokonalý požitek a díky nové technologii přináší herní realitu na úplně nový level. Ať už jde o okouzlující grafiku, chuť jídla, plně intuitivní chování RPG postav až po obyčejný vítr, který doslova pocítíte ve vlasech. Tato hra je však až příliš realistická, založená na neskutečném množství proměnných, které plně reagují na hrdinova rozhodnutí v souladu s jeho psychickými i fyzickými schopnostmi. Navíc nejenže cítíte bolest, ale každá rána zanechává modřiny a i drobné rány se hojí několik dní. Jedinou odměnou za úkoly je tak akorát dobrý pocit z kvalitně odvedené práce a možná sem tam i pár drobných. Hiro se tak ponořil do té nejvíc stresující hry v historii, kterou pro úspěšné dohrání ale nemůžete hrát jen příležitostně! (Jeoffrey)

Jeoffrey

Nápad to nemá špatný, otázka jak by vypadala hra, kdyby byla opravdu 100% realistická, je zajímavá. Bohužel mi to ale často, především když má jít o humor, přišlo tak neskutečně pitomý... Asi to není chyba seriálu, ale mého smyslu pro humor, ale je mi líto. 5,8/10 ()