Neztrapňuj mě, tati!

• USA Dad Stop Embarrassing Me

Single táta a majitel kosmetické firmy v jedné osobě musí skočit rovnýma nohama do bouřlivých vod rodičovství – stěhuje se k němu totiž jeho tvrdohlavá náctiletá dcera. (Netflix)

M.i.k.e

Jamieho Foxxe mám rád,ale upřímně by mě zajímalo,jestli se hodně nudil při vytváření tohoto a nebo mu v lockdownu lehce jeblo.Tu a tam sice nějaký fór skoro funguje,ale jinak je to přesně ten druh sitcomu,který by to měl těžké i v devadesátkách.Foxx sám se všemožně pitvoří a přehrává jak o život (lepší nezmiňovat jeho další role,které si tu střihnul a zřejmě mu to přišlo vtipné),stejně jako většina zbylého osazenstva,ale spíš než zábavné je to nudné až trapné.Jediný kdo jakž takž obstojí je Jonathan Kite (Oleg z 2Broke Girls).Osobně mi navíc úplně nesedlo to,že skoro všechny postavy musí za všech okolností neustále zdůrazňovat,že jsou černí.Jasně,chápu,že je to (nejspíš) primárně sitcom pro "černé",ale to byl svého času i třeba Fresh Prince a ten byl úplně jiná liga.Korunu tomu nasadí poslední díl,kdy zlí běloši zavolají policii protože se dva černoší projíždí v autě,načež dojde k samozřejmě přehnanému policejnímu zákroku,ve kterém jako kokoti reagují úplně všichni.I kdyby to do té doby byla extrémní sranda - což nebyla - konec to zbytečně shodil a rozbil víc než to rozbité bylo...30% ()

rublik05

Nevím čím to je, ale Netflix ty sitcomy prostě neumí. I přes relativně smysluplný námět se tvůrcům kdoví proč nedaří přijít s normálním humorem, který by nesklouzal k trapnosti a absurdnosti, to samé platí i u herců, kteří přehrávají až to pěkné není. Vůbec mi není jasné, jak takový talentovaný herec, jakým jistě Jamie Foxx je, může předvádět tak tragické výkony a ještě mít z té role asi radost. Není zde prakticky jediná postava, která by mě alespoň trochu zaujala nebo která není parodií sebe sama. Jelikož se jedná o projekt Netflixu, je samozřejmě nutné při jakékoli příležitosti připomínat, že účastníci jsou černí a že zlí jsou zcela nečekaně ti bílí. Z toho už se pomalu začíná stávat takový kolorit, který mi ale pokaždé neskutečně leze na nervy. Kdyby se místo takových zbytečností tvůrci raději zaměřili na humor a dobré herecké výkony, protože obě tyto věci seriálu zoufale chybí. Hodnotit se dá snad jen pár slušných scén, které pobaví, ale nijak extra nenadchnou. 2/10. ()

Tom Hardy

Už jsem si zvykl, že mají v Netflixu všeobecně problém natočit pořádný sitcom. Obvykle je jejich průměrnost daná přespříliš umělým prostředím (viz Ranč a Tým), ale obsazení i humor "tak nějak šlape". Neztrapňuj mě, tati! nejenže má onen nepříjemný studiový nádech, ale ještě herecky a komediálně tlačí na pilu, jak kdyby autoři nikdy sitcom nedělali. A díky tomu tu nefunguje vůbec, ale opravdu vůbec nic. Podobné snaživé kopie, které nechápou "řeč" originálu, obvykle vznikají v postkomunistických zemích (stačí vzpomenout na naše Nováky). Že se něco takového povede lidem, kteří mají (vyjma Foxxe) se žánrem zkušenosti, nad tím zůstává rozum stát. Nejsmutnější pohled je každopádně na Foxxe samotného. Je jedna věc vidět takového Bruce Willise, jak se posledními filmy pronudí a je mu všechno jedno. Člověka to může štvát, ale lítost si Willis pro podobný přístup nezaslouží. Zvolil si to, budiž mu přáno. Zato pozorovat Foxxe, jak se upřímně, s maximálním vypětím svých sil snaží vypadat zábavně a ve všech případech mine cíl, z toho je jednomu vyloženě smutno. ()