Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

JosefTomas

Snahu se odlišit chválím, že je zpočátku kulometné tempo, dialogy rychle sviští a herci si to užívají, za to přímo tleskám a že kamera, střih i režie jsou na československé poměry sakra vydařené, to vydá na další plus. Jenže... Trojité rozdělení, kdy se děj odehrává najednou, se nedaří správně zužitkovat, foreshadowing skrze příběhy je pouze minimální a pro děj nijak důležitý a veškerá úvodní dvacetiminutovka, ač je výborně pojatá, nemá s těmi dvěma dalšími krom Lambory nic společného, tudíž se v rámci celku jeví jako zbytečná. V druhém aktu se bohužel ztrácí tempo a nebýt záchranného třetího příběhu, výsledek by byl o pár tříd ještě horší. Láska hory přenáší je tak spíš feel good film, než crazy funny komedií, protože počet dobře mířených vtipů je minimální, ale ten výsledek je pořád dostatečně ucházející, že si svou šanci zaslouží. ()

Mara97

POZOR! VĚTŠINA 5* HODNOCENÍ JSOU FAKE ÚČTY! Podezřelá reklama na facebooku s hodnocením až údajně 94 % z čsfd ve mně vyvolala pochyby, protože něčemu takovému se nedá věřit. A opravdu - většina nadšených hodnocení a komentářů patří účtům založeným na začátku května 2022, s přesně 200 hodnoceními, přičemž tím prvním je čistou náhodou Láska hory přenáší (ach jo, jak někdo může být tak hloupý, když podvádí). Jiné účty jsou starší a takto prvně hodnotily Lásku v čase korony, shodou okolností od stejného režiséra. Film je tedy velmi nadhodnocený a evidentně se jedná o velký slovenský odpad. Nechápu, jak se k něčemu takovému mohou tvůrci snížit. PROSÍM POSTIHNOUT! ()

Jaroslaf odpad!

Když snímek nedokáže ani obstojně uvést do děje a vy se musíte od prvních vteřin ptát: "kdo jsou ty postavy? Jakou mají se sebou souvislost? Pokud se znaly z dřívějška, proč to ve filmu není znázorněno? Proč se veškeré události ve filmů dějí zcela nahodile a nedávají žádný smysl???" Je něco moc špatně! ()

slunicko2

Přehlídka zmarněných šancí. 1)  Potenciálně slibný námět jak ze socialistické komedie osmdesátých let zazdil mizerný scénář a mizerná režie._____ 2)  Podle fotek na internetu docela příjemný hotel Hubert ve Vysokých Tatrách nasnímal 30letý kameraman Nick Kollár tak, že působil vyloženě ošklivě. To byl záměr?_____ 3)  27letému Markovi Lamborovi to slušelo, i když hrál ochotnicky. Štěkl si 37letý Lukáš Příkazký._____ 4)  34letý pohledný režisér Jakub Machala svůj první film nezvládl. Snad někdy příště._____ 5)  Je-li pravda, co uvádí Mara97 o falešných účtech pětihvězdičkových komentátorů, pak to jasně ukazuje velkou slabinu v péči o tuto databázi. Jeho koment je zde už devět měsíců a nic se nestalo. Buď má pravdu a zmíněné účty měly být zrušeny anebo pravdu nemá, a pak měl být zrušen ten jeho. ()

PEZ

Nie nezmýlil som sa. Naozaj dávam 4* slovenskej komédii! Resp. slovensko-českej. Dôvod je jednoduchý - KONEČNE neznejú dialógy ako päsť na oko a konečne naši herci neprehrávajú tak ako to vo filmoch či seriáloch zvykli robiť (nie vo všetkých, ale v komédiách takmer vždy!). Príbeh je síce megajednoduchý, ale je umne ozvláštnený rôznymi uhlami pohľadu pri trch hlavných postavách a hlavne - je to fakt dobrá romantická oddychovka. Nie je to až tak veselá komédia, tých vydarených a silných vtipov zas až tak veľa vo filme nie je, ale pár naozaj dobrých sa našlo a ako vravím, cítil som sa celý čas príjemne a vôbec som sa nenudil. To je niečo pre mňa skoro šokujúce. :) Klobúk dole tvorcom a režisérovi Machalovi. A ešte raz, super casting a super herecké výkony! Normálne odporúčam návštevu kina a prajem filmu čo najviac divákov. ()

• „Láska hory přenáší je konverzační romantická komedie plná dialogů. Příběh se odehrává v průběhu několika hodin jednoho dne, které divákovi vyprávíme postupně třikrát, a to vždy z úhlu pohledu jiné postavy. Tyto tři dějové linie se prostřednictvím postav postupně propojují a ovlivňují. Vzniká tak velký prostor pro množství nedorozumění a komických situací,“ přiblížil snímek režisér a spoluscenárista Jakub Machala. (SONY_)
  • Patrik (Csongor Kassai) zde v jedné scéně prohlásí, že je jako čert. Naráží tím na jednu ze svých nejslavnějších rolí, a to roli Lucifera v pohádce Čert ví proč (2003). (PetraRuze)
  • Film se natáčel v březnu roku 2021 v hotelu Hubert ve slovenských Vysokých Tatrách (okres Poprad). (Krocka)