PetraMishka

Další Browningovo drama z prostředí na okraji společnosti, kde není nouze o žárlivost, podvody, ani vražedná zvířata. I když ten ubohý leguán byl můj favorit už od začátku. A vedle toho milostný příběh o darebákovi a proutníkovi, který se změní, protože ona je vytrvalá a charakterní. Sice je to vysoce nepravděpodobné, ale John Gilbert a Renée Adorée byli tak úchvatní, že to vůbec nevadí. ()

EdaS

Šťavnaté melodrama z prostředí budapešťského zábavního parku nepostrádá milostný trojúhelník, odsouzence před popravou, nějaké ty mrtvoly a útok leguána! Browning ve výborné (čti úchylné) formě. ()

StaryMech

Zpoloviny šestáková kriminálka z pouťového prostředí, natočená tak trochu jako zpomalená groteska; v druhé půlce přibývá sevřenosti, napětí a sentimentality. Gilbertovi a Renée Adorée (on zemřel pochroumán alkoholem v osmatřiceti, ona na tuberkulózu necelý týden po svých pětatřicátých narozeninách) to sluší spolu i zvlášť a vražedný leguán na pomezí nonsensu asi ve filmovém světě nemá sobě rovného. Jednu chvíli to vypadá, že se děj odehrává ve stověžaté Praze. ()