Beverly R. Sutphinová (Kathleen Turnerová) je dokonalou gazdinkou a vzornou manželkou zamestnaného zubára Eugena (Sam Waterson) a chápavou matkou dvoch dospievajúcich detí. Je však trocha neurotická a neupokojí ju nič iné, len kruté ohováranie, ba často až obscénne hovory, ktorými najčastejšie obťažuje susedku. Na jej reči, pohoršovanie či šírenie klebiet doplatí životom niekoľko obyvateľov mestečka. Dôkazy proti Beverly vedú až k jej zatknutiu a následnému súdnemu procesu. Žena je veľmi populárna a obyvatelia ju nevnímajú ako vraha, ale ako významnú miestnu celebritu, ktorá preslávila ich mestečko. (TV JOJ)

Campbell

Docela jsem se bál protože Waterse znám spíše jako nechutnýho herce, ale dost kultovního, než jako režiséra. Navíc jak ho znám tak jsem se bál že tohle bude nechutná ulítlost, nicméně je to ulítlost ale zábavná a kupodivu se drží poměrně u země, takže žádné oplzlosti. Jistě jsou tu sprostá slova a všechno, ale působí to zábavně a rozhodně ne nevkusně. Turnerová zahrála duševně narušenou mámu parádně a to její bláznovství bylo fakt parádní. Možná bych film lehce zkrátil ale to je asi jediné co bych filmu vytkl, protože jinak jsem se bavil poměrně dost. Dokonce i vraždy byly slušné a lepší než ve slasherech co jsem poslední dobou viděl. ()

SOLOM.

Mám docela rád nejrůznější černé komedie nebo parodie na horory, i když je pravdou, že valná většina z nich moc kvalit vskutku nepobrala. Tenhle film mezi nimi zaujal místo někde uprostřed. Hororového žánru se to dotýká opravdu jen velmi okrajově (minimálně), za to se u toho člověk i docela pobaví. Zvláště pak poté, co se z Kathleen Turner stane bláznivá sériová vražedkyně, která své oběti rozhodně nešetří a zabíjí je nejrůznějšími způsoby – čím se tak dost odlišuje od většiny jiných „sériových vrahů – kteří mají rádi svůj osobitý styl“. Byla jasnou tahounkou této černé komedie.   Na rozdíl od většiny ostatních herců, kteří se zrovna dvakrát nepřetrhli. Samozřejmě potěšila i přítomnost Suzanne Somers, která si tu zahrála samu sebe, byť jen na velmi krátkou dobu. Ale abych se ještě vrátil k hlavní hrdince: mít doma takovou rodinku, tak z toho jebne asi i mně. Milovníky vulgarit jistě potěší sprosté telefonáty se sousedkou, nebo šmírák na záchodcích (který to nejvíc rozjede v soudní síni). On celkově byl ten soudní proces takovou třešničkou na celém filmu.   Šest vražd stačí, maminko! je vcelku snesitelná černá komedie, která mi rozhodně lehce zvedla náladu, tahle časně v nedělní ráno.  Byli tu samozřejmě i slabší místa, ale celkově v tom vidím průměrnou záležitost, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. 50% ()

Morholt

Zatímco svět pomalu doceňoval Volný pád jenž táhla dvojice Schumacher-Douglas, spojila se paní Roseová-Turnerová s Johnem Watersem, aby bejvalýmu ukázala, že je nejen dobrá herečka, ale aby si z toho jeho aktuálního fláku i tak trochu vystřelila. To první se jí povedlo beze zbytku, v tom druhém byly rezervy nejspíš proto, že Waters vlastně pořádně nevěděl, co chce točit, takže vznikl slepenec satiry, parodie i klasické rodinné a černé komedie. Pan režisér si toho halt vzal moc a nepodařilo se mu všechny komediální žánry sladit, což je někdy až zoufale vidět. Nicméně převládají pozitiva a soudní proces je prostě boží. 60% ()

Pokri

Silné momenty to má, ale je ich pramálo a Watersov humor mi očividne nesedí, čo som zistil už v plameniakoch. Tam som však kvitoval, že ma dokázal zhnusiť a zaskočiť, toto je divácky určite prístupnejší film, ale aj nudnejší. Pravdupovediac, neviem či ma mali baviť repliky alebo teatrálnosť vrážd, každopádne to vo všetkých rovinách zostalo mdlé. Nefungovalo to ani ako vážny film, ani ako čierna komédia, to by bolo treba viac tlačiť na pílu spoločenskej nekorektnosti. ()

• Film, který Chip (Matthew Lillard) sleduje na kazetě, je Blood Feast (1963). (JasonIX)