V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

helloween93

Klasický Netflix film z ranku, ahoj potřeboval bych budget na tenhle béčkový akčňák o klasickym motivu člověk vs stroj a kravaťáci od Netflixu po přečtení námětu řekli shit, we’re in. Výsledkem je béčkový film, který se bere moc vážně a jehož twisty jsou samoúčelné a příliš předvídatelné, až to bolí. Damson Indris chvílemi vypadá jakl fotbalista Ousmane Dembélé. 2* ()

Shitonit

OOU..! Netflix, skoro bych měl pocit, že co film, to sračka.. NO ale taková je dnes doba, tak šup na komentář. Takže za čárou jde dost přes čáru, téměř dalo by se říct že by si měl člověk dát pořádnou, bílou, nesekanou čáru před sledováním týhle megaakčnímultinádhery. Takže takovej připosranej černoušek se prokousává fakt dost nebezpečným světem po boku elektrodrsňáka.. shodou náhod taky černoušek, vlastně i důvod proč je černej, nám ten černej vysvětluje někde v polovině filmu..ale abych to hnedle neviděl tak černě, hlavní záporák, je nějakej Koval, celý se to odehrává jakože na Ukrajině, no a jak jest z filmu patrno, celá ta Ukrajinskoruská oblast je na Balkánu. No a pak v tom je mooooc nerozbitnejch vojákorobotů, nadržená kočka a dostatek chaotickejch militantistů. Elektroakčňák natrhne všem prdel, zdá se že chce zničit svět, ale celý to spěje jen k tomu, aby elektročernoušek natrh prdel sám sobě, a tím dal světu najevo, že UI (umělá iq) je cesta do prdele. Do zadku, chceteli. No, abych už to končil, nakonec z toho dost vítězně vychází ten připosranej hlavní geroj, páč po boku elektrikáře a partou honičů dronů v zádech patřičně ztvrdne, já teda tvrdnul taky.. víš jak.. no a konec dobrý, všechno dobrý, svět přežije, a amíci maj bod za záchranu vlastního zadku. No, zdá se vám, že to postrádá děj ? Hmmm, snad proto, že ta sračka žádnej děj nemá. ()

silentname

"Outside The Wire" je v podstate len vysoko oddychový film. Nie je nad ním treba nejako premýšľať alebo v ňom hľadať niečo viac. Dostaneme v podstate čo očakávame. Má niekoľko zaujímavejších zvratov, no neviem či robia tento film nejako viac zaujímavým. Ono sa to dá považovať za pozerateľné akčné sci-fi béčko, no mám s filmom jeden celkom zásadný problém, ktorý si potrebujeme rozobrať. A tým je skutočnosť, že mu chýba nejaká originálna kosť v jeho tele. Film je doslova scenársky mix všetkého možného, čo sme videli v mnohých iných filmov. Má to niečo z "Terminátora", niečo z "Age Of Ultron" a je ťažké sa na to dívať a hovoriť si, že to nevidíme a sledujem film len ako film sám o sebe. Pretože to tam na mňa po celú dobu kričí. Herecké výkony sú obstojné, no dokopy to zachrániť nevedia. Okrem toho akcia v tomto filme tiež nie je najvydarenejšia. Veľké množstvo strihov všade naokolo, aby sa zakrylo, že boje ako také nie sú reálne. Čo viac dodať? Ak chcete ľahký oddychový sci-fi film, nad ktorým nebudete musieť premýšľať, možno je to pre vás. No nič extra od toho nečakajte. Je to proste januárový film. Hodnotenie: C- ()

TheEvilTwin

Mikael Håfström (Pokoj 1408, Plán Útěku, Obřad...) si tentokrát zkusil scifi akční nakládačku, ale ve výsledku naložil spíše sám sobě. Film nemá snad jediné pozitivum kromě hlavního scifi tématu z budoucnosti s drony, které normálně beru všemi deseti, ale tohle byl neskutečný přešlap. Běžně sympaťák Anthony Mackie tady leze na nervy a přehrává, efekty jsou občas dost pochybné, rozhodnutí postav nesmyslné, dialogy nezáživné jak z večerníčku a kamera v boji často zmatená. Outside the Wire si nezaslouží divákovy dvě hodina času a za polovinou to vzdávám, protože je mi jasné, kam film směřuje a že ničím dál už nepřekvapí. Druhá hvězda dost nejistá. ()

mzss1

(67%) OUTSIDE THE WIRE, coby novinková záležitost od netflixu v tomto novém roce! Musím se přiznat, že to podprůměrné hodnocení je dle mého názoru moc přehnané. Pravda, žádná velká pecka to není, ale lidi probuďte se, tohle je film na domácí podívání, ne žádné kino! Diváci tu nadávají, že režisér Mikael Håfström zklamal atd. Natočil Plán útěku atd, ale co … Možným problémem, který jsem vnímal i já, byl hlavní hrdina filmu, kterého hrál Damsin Idris. Jako neříkám, že to bylo vyloženě peklo ho sledovat, ale chvílemi byl dost otravný, hlavně v první půli filmu a především ze začátku. Pak už jsem si na něj zvykl a ke konci mu málem fandil. Zato Anthony Mackie mě bavil mnohem víc. Zejména v jeho bojových scénách. Dějem je to moc přímočaré, asi moc to nezaujme, ale drží se to. I to má nějaké ty nápady. Ke konci to má jistou pointu, i když ne moc záživnou. Hudba od Balfeho je solidní jako vždy. No a nyní AKCE! Mě se určitě líbila. Pravda, byla taková moc urychlená a s ohledem na jednoho z hlavních herců (A. Mackie) byla přehnaná. Ale mě to nevadilo, akčních sekvencí bylo dostatek a já si je užil. I to mělo pár slušných a krvavých zabití. To opravdu víc kritizovat nemusím. Občas se tu najde pár nelogických počínání postav a hlavně ty vedlejší mě vůbec nebavily. No, dá se to vidět max jednou, ale to jedno shlédnutí bylo příjemné. Solidní jednohubka, která nenadchne, ale ani nijak neurazí. ()

• V scéne s deťmi v sirotinci je v pozadí okrem ruštiny počuť aj maďarčinu. (Mamut)
  • Scéna prestrelky pred bankou sa odohráva v Budapešti na križovatke Muranyi a Marek Jozsef. Križovatka je v tvare + ale jednu ulicu zablokovali, aby tam postavili vchod do banky. (Mamut)
  • Tento film obsahuje několik podobností se sériemi Avengers a Captain America co se týče postavy Lea. Anthony Mackie, který též hraje v těchto filmech, je několikrát označen jako „Cap“ (Kapitán – Kapitán America) a „War machine“ (postava, kterou v MCU hrál (Don Cheadle). (kesinaa)