Pepek námorník

• Česko Pepek námořník (viac)

Najslávnejší rozprávkový námorník a konzument špenátu Pepek súperí zo zákerákom Blutom, ktorý sa vždy objaví v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Bluto a Pepek aj s priateľkou Oliv Oylovou a svojimi synovcami prinášajú v každom dieli dávku zábavy a ponaučenia. (Makky)

MarekT

Sledoval jsem v mládí. Ale jinak víc pochval už asi nebude, protože už si z toho moc nepamatuji (například to, že hlavní postavu nadaboval můj oblíbený dabér Stanislav Fišer), což není, ale taky nemusí (Ruská ruleta) být zárukou kvality. Nicméně musím i po letech uznat, že Pepek je výborná & hlavně klasická postava, na kterou se nezapomene. Stejná slova mám i na úvodní znělku. ()

Renton

Příběhy a dobrodružství Pepka Námořníka, jeho přátel i nepřátel patřili v dětství k tomu oblíbenějšímu, co jsem často sledoval. Až teprve nyní jsem zjistil o jak starý animovaný seriál a krátkometrážní epizody se vlastně jedná. Někdy jsou příhody na jedno brdo, někdy jsou ovšem velice originální, vtipné a poučné .. a špenát, ten je neodmyslitelnou součástí všech. Jo, mám rád špenát. ()

MM_Ramone

Nikdy som nemal porozumenie a sympatie pre ľudí, ktorí sa dopujú rôznymi legálnymi či nelegánymi produktami, aby nadobudli sebavedomie a nadľudskú silu. Niekto užíva anabolické steroidy, niekto frčí na kdeakých metamfetamínoch, no a Pepek americký námorník bol závislý na špenáte. Bez toho aby zožral plechovku tejto zelenej sračky, nedal ani ranu. Avšak keď sa nastrelil špenátom, tak sa z neho stala mašina, ktorá prevalcovala každého, kto sa mu postavil do cesty. ** ()

salahadin

Tady mám možnost zveřejnit svůj dlouholetý výzkum a analýzu palčivého společenského problému - existence supermlátičů a jejich obliba. Pepek jí špenát, Asterix s Obelixem potřebují nějaký dryák tajného složení, Spencer s Hillem potřebují jen pořádně vytočit a rozzlobit, OldShatterhand brání svou olověnou pěstí zákon, Arnieho žene vpřed rozpočet a Prince z Persie sexuální půst vlivem únosu princezny. Všichni by u dopingové kontroly neobstáli. Jen u Pepka mám dojem, že mu tu sílu dává hysterická Oliv, z toho by jednomu pnulo v pěsti jedna báseň. Parádní seriál propagující zdravou výživu a zvýšené kulinářské využití zeleně:). ()

BoPo

Jednoduchá, dokola sa opakujúca blbina s nutričným posolstvom. Oliv Oylová bola dokonalým zosobnením ženy, ktorej sa treba vyhýbať oblúkom. Naivná, nepoučiteľná blbka, s ktorou sú neustále problémy. Pepek nikdy nepatril medzi mojich detských favoritov, ale svoju nezmazateľnú pozíciu v TV histórii má oprávnene, pretože priniesol nezameniteľnú postavu. ()

• Příběhy Pepka námořníka patří se svými 220 epizodami vůbec k nejdelším kresleným seriálům. (kapsomut)
  • Jack Mercer, dabér Pepka námořníka, tuto práci vykonával celých 45 let. [Zdroj: didyouknow.org] (ČSFD)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)