Red Rocket

• Kanada Red Rocket (viac)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

EvilPhoEniX

Spíše sociální drama než komedie. Jedná se o festivalový snímek, takže vizuálně to působí levně a herci jsou spíše průměrní, ale díky docela netradičnímu a zajímavému námětu se na to dá dívat. Hlavní hrdina je bývalá pornohvězda, která se vrací do svého rodného města a názorně tvůrci ukazují, jak má takový člověk problém se zařadit do společnosti- sehnat si práci apod, podobně jako trestanec a když všude okolo je to samý redneck a troska, tak vyhlídky do budoucna nejsou příliš růžové. Simon Rex je sice hajzl, ale docela jsem mu fandil a i zde platí, že největší mrchy jsou opět ženské. Věřím, že s větším rozpočtem a lepšími herci, by to mohla být velká pecka, takhle pro mne snímek, na který rychle zapomenu. Mohlo to být vtipnější a odvázanější. 6/10. ()

Aljak

Námet vcelku bizarný, ale napokon schopná mierne nadpriemerná dramédia, aj keď nič prevratné. Rola prospechárskeho a vypočítavého špekulanta Mikeyho bola skutočne zaujímavým ťahúňom celého filmu. Keď sa to tak vezme, táto postavička pôsobila relatívne sympaticky a príjemne, hoci vo svojej podstate to bol od prírody hajzlík. Jeho suverénne vystupovanie a hlášky ma fakt bavili. Na konci mi ho bolo normálne ľudsky ľúto, hoci nič iné si ani nezaslúžil. Mimochodom, Suzanna Son, celkom fajn a sympatická herečka. 3* ()

Slasher

Zaprvé, Simon Rex byl pro tu roli narozen – vyhořelý béčkový pornoherec a takový ten prospěchářský lůzr, co se vetře do přízně, nakecá ti co je potřeba, za všechny jeho problémy můžou ostatní, zneužije všechny kolem sebe a zásadně se za nic z toho nestydí. Možná ten typ člověka sami v životě máte. Portrét chabý existence, kde vyniká super nasnímaný prostředí white trash Ameriky a la Harmony Korine, průmyslový předměstí na pobřeží Mexickýho zálivu v čase kampaně Trump-2016... Zábavný a přesný, doplním si Florida Project. ()

Chrustyn

Sean Baker mě svého času velice zaujal svým filmem Florida Project, který byl realistickým pohledem na přežívání matky s malou dcerou skoro na hranici chudoby. Red Rocket je natočen totožným nic nezakrývajícím pohledem ale tématem už pro mě nebyl natolik zajímavý a hlavně více než dvou hodinová délka je pro americký nezávislák o vysloužilém pornoherci, prostě moc, vzhledem k tomu, že se jedná jen o jednotlivé scény, než plnohodnotný film. Každopádně Simon Rex je větší herec, než jsem si po Scary movie myslel. ()

elanius

(82/2023) / Zbožňujem tieto indiečka z amerického vidlákova. Film je podľa mňa super napísaný a aj keď tempo je zdanlivo pomalé, stále sa dačo deje. Veľmi originálny námet a ale fakt perfektný týpek v hlavnej úlohe vystrelili túto v podstate bežnú nezávislácku žánrovku do top ligy. Sam Baker je nesporný talent v podstate si na tomto 'trash' žánri vybudoval slušnú povesť a je napríklad aj členom akadémie. Som veľmi zvedavý na ďalší film, pretože po The Florida Project a Red Rocket sú očakávania veľké. (9/10) ()

• Simon Rex přijal roli Mikeyho po telefonátu s režisérem Seanem Bakerem, který velmi nerad jedná s agenty herců. Za tři dny se dostavil připravený na natáčení v Texasu. (HellFire)
  • V nabídce na okně bistra, ve kterém pracuje Strawberry (Suzanna Son), si lze všimnout i „Kolaches“. Skutečně se jedná o české koláče, které v Texasu začali péct a prodávat čeští přistěhovalci v 19. století a dodnes jsou mezi místními oblíbené, především ve východním a středním Texasu. Texaská kuchyně ale – na rozdíl od české či slovenské – zná i slané koláče, například s vepřovým masem. (Šéfik)