Evropské kmeny

• Nemecko Tribes of Europa

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

dannyyy

Německá variace na americkou 100vku a vskutku povedená. Audio-vizuál moc hezký, obsazení velmi dobré a kdybych to nevyčetl, tak si ani nevšimnu, že tam hraje Jordy, Piškulka a Yemi A.B.C.D. Vrahounský gesicht kickboxera Petra Vondráčka jsem ale poznal hned, i když není napsaný mezi herci. Akce je tam jako šafránu, ale přesto to odsýpalo svižně a nenašel jsem nudné scény, které bych musel posouvat. Možná je to i tím, že Netflix si jede svou politiku a nedělá u všech seriálu série po 10 či 12 dílech, jak to bývá u konkurence a tím to není nudně natahované. Těším se na další sérii, která určitě dostane zelenou. 75% ()

Chen

Na poměry evropské produkce bezesporu nadprůměr, nicméně, pokud bych neřešil původ seriálu, tak po příběhové stránce seriál srovnání s mnoha konkurenčními projekty neustojí. Až na pár světlých výjimek je děj velmi neoriginální. Nicméně, slušná výprava a herecké obsazení Evropské kmeny zachraňují před pádem do vod šedi a průměru. ()

Fifer

Ten seriál není moc dobrý a posbíral všechna klišé od arény, kde otroci bojují o život, až po divochy žijící v džungli v kmenu "The Little Praha". Ale je to kouzelně zábavné včetně vtipných českých lokací, jako když hlavní sídlo padouchů je přímo na Vítkově. Zábavný post-apokalyptický seriál plný klišé. ()

Doomcourier

Nic zvláštního to není. Děj je většinou předvídatelný (v celém seriálu mě nejvíc překvapily sedminutivé titulky za každým dílem), postavy jsou průměrné a scénář taky. V prvním díle sídlo kmene Vran vypadalo jak z nějaké parodie na sci-fi, takže by tvůrci mohli v další sérii zlepšit kulisy. Postupně se děj začíná rozjíždět a je to čím dál tím lepší, až to vypadá, že z toho bude v druhé sérii totální pecka. ()

Fr

„VŠICHNI LIDÉ ZEMŘOU, POKUĎ HNED NEODEJDEŠ! KOSTKA TĚ POVEDE…“ /// Lidstvo rozdělený do kmenů – tihle chtějí mír, tihle zase vládnout světu… prostě lidi. Jsem překvapanej, že je to celkem brutální, takže to časem dá zapomenout na Katniss a spol. Proč časem? Protože je to to hodně nevyrovnaný. Místy super, jindy zase pohádková trapárna. Ovšem příběh se rozdělí na tři části (jako sourozenci) a díky tomu, že sledujem tři samostatný osudy, to celkem ujde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Předčasnej výstřik trestám smrtí. 2.) Zjistím, že je lepší bejt mladej a hezkej než starej a škaredej. 3.) Thx za titule „Lucie Tatransky“ a „Nih“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Ve scéně na hranici, kde se setkají Crimson Republic a Crows, můžeme vidět, že „Vrány“ mají české samopaly Scorpion EVO3. (UncleMorty)
  • Natáčení probíhalo v Německu, Chorvatsku a z velké části i v České republice. (UncleMorty)