V horách Pangani, ztracených uprostřed centrální Afriky, žije pětimetrový gorilák Joe. Jeho nejlepší kamarádkou je půvabná dívka Jill (Charlize Theron), jejíž maminka, slavná vědecká pracovnice, studující život goril, zahynula kulkou pytláků. Ze stejného důvodu je sirotkem i Joe, přerostlý opičák s dobrým srdcem a výjimečnou inteligencí, kterého dokáží k nepříčetnosti rozzuřit lidé lovící zvířata. Sympatický lovec Greg O'Hara (Bill Paxton) používá pouze uspávací střely a jeho úlovky čeká pohodlný život v rozlehlé kalifornské rezervaci. Joe ovšem podobné jemnosti příliš nerozlišuje a jejich první vzájemné setkání končí zničením několika jeepů. Podobně silné antipatie cítí ke Greggovi i Jill, ale když se na Joeovu stopu dostává skupina krvelačných pytláků, využije lovcovu nabídku a odjede i se svým pětimetrovým chlupatým přítelem do Kalifornie. Ale ani tady nemá Joe klid . Jeho obří tělo se málem stane hrůznou trofejí distingovaného techno-pytláka, který před dvanácti lety zastřelil obě maminky. Opičákovi se naštěstí podaří s pomocí Gregga a Jill uprchnout do rušných ulic Los Angeles, kde ztropí pořádné pozdvižení. (oficiálny text distribútora)

wosho

Pěkný rodinný snímek s dobře odvedenou staromodní trikovou gorilou. Film má sice trošku temnější momenty, ale dostatečné množství humoru a lehce patosu s melodramatem. Navíc filmaři nesází jen na triky a do snímku obsadily dobré herce. Bill Paxton je sympaťák a svého zoologa hraje lehkou nohou, mladá Charlize je zde překrásná a roztomilá a můj oblíbenec Rade Šerbedžija je dokonalý zmrd, kterého fakt divák bude nenávidět (takový ten správný padouch). Jediné co mě u Velkého Joea mrzí je jeho nízké ohodnocení, 53% k 4.4.2010 je proklatě málo (pro mě to je solidních 75%) ()

kajas

Hodnotím nejvýš, protože "Velký Joe" byl můj první filmový zážitek, který si pamatuji a zároveň první film, na kterém jsem byla v kině. Škoda, že po Billu Paxtonovi se nějak slehla zem, protože v každém jeho filmu (třeba "Titanic") je mi velmi sympatický. A konec mě bude dojímat nejen po deseti letech. ()

Xmilden

V době kdy to s náma Disney zase až tolik neuměl nám naservíroval příběh o obrovském gorilákovi, kterého je potřeba zachránit z Africké divočiny, tím že jej přesunou do LA, aby následně přemýšleli jak jej dostat do Africké rezervace. No prostě nepovedená variace na King Konga se šťastnějším koncem pro opičáka. Bill Paxton v naprosto zbytečné roli, snad jen proto aby zde hrály dvě Hollywoodské hvězdy místo jedné. 40% ()

jenik71

Že jde o klon slavnějšího King Konga mi vůbec nevadí. Velký Joe se mi opravdu líbil. Jak zpracováním, přírodou, tak i efekty. Velmi sympatická je tu také Charlize Theron. Jako rodinná podívaná je to rozhodně dobré a přiměřeně dojemné. Čtyři hvězdičky dávám také proto, že tak nízké celkové hodnocení si Joe na CSFD určitě nezaslouží. ()

Tyna.Simko

To, že je to podle někoho klišé mě vůbec nezajímá. Možná si někdo řekneš, že je to jenom ubohá fraška a další napodobenina King Konga. Já mám na to názor takovej, že tohle se King Konga týká, ale nemá to stejný příběh. Rozhodně mám Velkého Joea radši, než King Konga z roku 2006, který měl smutný konec. Vím, že každý konec nemůže bejt šťastný, ale v tomhle případě mě to bylo strašně líto. Velký Joe má příběh, skvělá herečka Charlize Theron se do své role moc hodila a vizuální efekty velké Joea se opravdu povedli. Na to, že je to film z roku 1998, kdy ještě nebyli takové grafické možnosti jako dnes, si ten film zaslouží rozhodně lepší hodnocení než pouhých 55%. ()

• Když Bill Paxton a Charlize Theron stojí ve vchodu do divadla, na pozadí je vidět filmový plakát Knihy džunglí od Disneyho. (Mr.Critic)