Vidiecke sídlo

• Česko Cold Creek Manor (viac)

Napínavý príbeh mestskej rodiny, ktorá sa presťahuje z mesta do vidieckeho sídla. Jej ťažkosti začínajú, keď sa pôvodný majiteľ vráti z väzenia a domáha sa svojho predchádzajúceho domova... (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

Nestěžuju si. Vidět to podruhé už sice sebralo veškeré napětí a očekávání, ale i přesto si myslím, že jde o předem jasné označení „zahradníka“ v tomto filmu (víceméně i doslovné) a následné sledování toho, jak si hlavní hrdinové (respektive spíš hrdina) poradí s pravdou, které nechce nikdo uvěřit. Nechápu, proč až tak nízké hodnocení, tak špatné to vůbec není. Film sice neposadí na zadek, ale poskytne nemalou dávku napětí a mrazivé, nepříjemné atmosféry, zvlášť v druhé polovině. Přidávám o hvězdu více, protože mi zdejší hodnocení přijde přehnané. ()

Gilmour93

Upíry brzy muckající dceruška obviní taťuldu, že jí přejel koně, jehož tělo plave v bazénů, u kterého není žádná cesta. A to podotýkám, že se ten den nekonal veletrh dorsetských koňských fetišistů! A takhle je to v tomhle tuctovém thrilleru s nabobtnalou stopáží se vším.. Figgis realizující nepodařený výplod scénáristy dokončí fiasko poslední čtvrthodinou, kdy nečekaně úřadují hromy blesky, nástroj na zabíjení ovcí a vitráž, kterou se bude pěkně prolétat. Abych nekecal, docela mě ohromilo, že padouch natáhl bačkory napoprvé, jako Pája.. Jediné pozitivum asi je, že Quaid mohl něco odkoukat od Dorffa, až v roce 2019 ve filmu The Intruder převezme jeho roli.. ()

fars

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)... ()

Nevka

Fakt hodně dlouho jsem neviděl takhle stupidní film. Scénář naprosto mimo, režie podobně bídná a jako celek? Nekoukatelná hrůza. Nebudu lhát, když řeknu, že jsem si to musel pustit třikrát, abych to byl vůbec schopný vidět až do konce. Jediným pozitivem je tak přítomnost Sharon Stone. A když říkám přítomnost, myslím přítomnost. Nic víc od ní nečekejte. ()

Ravi

54%? Kde nechal dnešní divák vkus? Mě se tedy tenhle thriller v starém dobrém kabátku s uvěřitelnými charaktery, zápletkami a vyústěním, kde nikdo nepřehrává, moc a moc líbil. Kamera byla špičková, pochybuju, že si kdo všiml. Hudba vynikající, dokreslující a v důležitých chvílích výrazná. Děj byl kompletně logický a uzavřený, vždyť i pověstné kladivo vysící na zdi se na konci přihlásilo o slovo. Pravda, nedostalo se mi pocitu, že bych byl nějak překvapen z vývoje, ale o tomhle ten film vůbec nebyl. Ani se nesnažil být. Od počátku bylo jasné, kdo bude dělat problémy. Ale jak je dělal, bylo pro mě mnohem uvěřitelnější a vyhlazenější, než nějaký přiblblý přehrávající herec, který je veskrze a bezdůvodně zlý. Perfektně zahráno. Ode mě 85% = 4/5 ()

• Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)
  • Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)