Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

kajas

Španělské komediální drama se satiricky vysmívá filmovému průmyslu a dovádí do extrému střet komerční herecké hvězdy (skvělý Banderas) s charakterním přemýšlivým umělcem (neméně skvělý Martínez). Oba herce ve svém právě natáčeném díle usměrňuje režisérka, která se svými specifickými metodami snaží "vymáčknout" ze svých herců jen to nejlepší. Tempo snímku je trochu pomalejší a film stojí a padá na skvělé chemii mezi ústřední hereckou trojicí, bez ní by tak zábavný určitě nebyl. Každopádně zajímavá podívaná, kterou můžu doporučit. ()

Martensson35

Dva herci, jeden pro masy, druhý pro ten zbytek. Víceménně klasický konflikt charakterů, avšak z docela neotřelého prostředí, moderovaný excentricitou samou v podání španělské můzy. Přiznám se, že jsem byl zvědav hlavně na Banderase a je vidět, že stále patří do první ligy, navzdory (nebo možná díky) posledním letům kdy hrál v často dost prvoplánových a většinou ne moc povedených nezávislákách. Na plné škále dokáže rozehrát herecký pingpong s kolegou od tuctové celebrity až po "hergot, pořád v sobě má talent". A v případě Martinéze je to přesně naopak. Bylo zábavné při scéně s rakovinou, a následném kontrování sledovat diváky v kině. Postava Loly je to tu super přimíchávací prvek, který servíruje každému filmovému gurmetovi krásnou pravdu k zamyšlení. Prázdné monotónní kulisy obrovského baráku plného skoro ničeho společně s kompozicí záběru hrají v pozadí svůj tichý part, který filmu vytváří tu správnou atmosféru komornosti a zároveň velikášství. Za mě fajn film k zamyšlení se zajímavým rozuzlením ve dvou rovinách a jen pár nudnými nebo levnými momenty které jsou mu trochu ke škodě. ()

Molir

V nejlepší tradici podivných kousků co občas vyjdou za Španělska (zde mix s Argentinou) a potěší na duši i na mozku. Ústřední trojúhelník šlape naprosto dokonale, z plátna vyloženě sálá jak si ten film všichni užívají (a Penélope sálá už tak nějak z principu ;) ), dialogy jedou jak po másle, naprosto skvěle dotažený minimalistický vizuál, často se spoustou negativního prostoru, a občas zajímavé hrátky se zvukem. A celou dobu má člověk takový ten možná trochu přiblblý blažený úsměv na tváři, protože si to skvěle užívá. P.S. není to ani drama, ani komedie, je to prostě svoje ()

blackJag

"KDYŽ NÁM FILM PŘIJDE DOBRÝ, JE VÁŽNĚ DOBRÝ?" Čekal jsem asi trošku něco jiného, bylo to zbytečně suché a statické, kamera se skoro nepohne, naštěstí téma je vyloženě výživné a brát film jako zamyšlení na téma vkusu a jeho samozvaných garantů není úplně scestné. U některých situací jsem se skutečně pobavil, sázka o 100 EUR, domácí poslech záznamu avantgardního představení, přehlídka filmových cen... A teď, dokazuje to něco o mém vkusu? Nebo jeho nedostatku? :-) 65% ()

theSaint

Když je film o umění sám uměním. Neskutečně jsem se bavil a nejvetší zásluhu na tom má Antonio, který válí na 150% a číší z něho to, jak si to užívá. Vše je perfektní. Vyvážené. Trefné. Nic podobného jsem ještě neviděl a člověk tu jedinečnost docení až při zpětném pohledu, když se film rozleží. Zajdu ještě jednou a to opravdu nedělám často. Typicky španělská krása. ()

• Mezi Felixovými (Antonio Banderas) cenami, které Lola (Penélope Cruz) zničí, je také Volpiho pohár pro nejlepšího herce. Ironií je, že Penélope Cruz vyhrála Volpiho pohár pro nejlepší herečku ve filmu Paralelní matky (2021), přičemž oba filmy soutěžily na stejném filmovém festivalu v Benátkách v oficiální soutěži. (peeteno78)

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)