Francúzsko, polovica 19. storočia. Charlotte Collierovú (Michaela Kuklová) zachráni z horiaceho kláštora neznámy jazdec. Dievča nepozná meno ani tvár svojho záchrancu. Ten si však vzal jej medailón. O dva roky neskôr. Dvaja nevlastní bratia sú zo závetu svojho otca nútení žiť spoločne na zámku Mornay. Dedič titulu a panstva, aristokraticky jemný Raoul (Filip Blažek), a Filip (Jiří Pomeje), drsný a nespoločenský muž so zlou povesťou. A práve šarmantný Raoul sa zúčastní na plese v dome manželky okresného sudcu Pinauda (Josef Vinklář), ku ktorému sa nedávno uchýlili - ako k priateľovi z mladosti - pani Collierová s dcérou. Keďže pani Collierová (Emília Vašáryová) po smrti manžela zostala úplne bez prostriedkov, dúfa, že dcéru vydá za bohatšieho muža. Gróf Raoul, najlepšia partia v kraji, zahrnie Charlottu svojou priazňou. O mesiac je Charlotte jeho manželkou a zároveň pani zámku Mornay, týčiaceho sa nad priepasťou morských útesov divokého pyrenejského pobrežia. Nesmelá a neskúsená žena, zamilovaná do svojho chápavého a zdržanlivého manžela, postupne zisťuje, že na zámku a v jeho okolí sa dejú čudné veci. Dochádza k záhadným úmrtiam, služobníctvo dodržiava zákon mlčanlivosti a ohľaduplný Raoul kryje všetky zločiny pripisované jeho bratovi. Charlotte zúfalo hľadá pravdu a odhalené tajomstvá prinášajú nečakané rozuzlenie... (TV JOJ)

Ricky_CZ odpad!

Už chápu, že Pomejeho prostě lidi nemůžou mít rádi. Tohle bylo opravdu pro silné žaludky. Tohle byly orgie plné nevkusu, neschopnosti a demence. Troška se vyznamenává na plné čáře a měl by s Jiřím omezit zasněné večery u krbu, protože jinak tohle vzniknout nemohlo...A viděl jsem to doopravdy celé, jen abych si byl jistý, že tomu nedám ani hvězdu za Míšu Kuklovou, která pořád působí sexy...Ale tady ne, tady nic kladného není.. ()

PKD

A mě tady ty odpady a procenta, vůůůbec nezajímají, víte? Mě se to prostě moc líbí a basta! Tento film má sice v reálu dosti pochmurnou dohru, páč dá se říci, že v podstatě zničil život (doslova) Jiřímu Pomejemu, ale to u mě nic nemění na tom, že to má pro mě atmosféru a tak. Ano, jako spousta lidí, nemohu uvěřiti, že to je od Zdendy.;-) Bota jm. Melichar a tohle. ()

kulyk

Tak na to se nechtějí lidé koukat, Jirko? To NECHÁPU! Takových peněz, snahy a ,,dějových" peripetií, aby mohlo dojít na plátně ku spáření nehezkých lidí, jednoho mešuge neherce a jedné Holomkové - a ti tupí knedlíci z toho nesedli na své vyžrané, slovanské prdele! Hvězdinku zasílám za to, že se jedná o interiérově i kostýmně hezky zabalené pomeje. ()

Magyar odpad!

Tenhle film je jak rozvrzaná stará lokomotiva, kterou exhumovaní hrdinové červených knihoven naleštili, naložili koňma a tlustoprdy v rozhalenkách, posadili na koleje TGV a ládujíce brigetami s koncentrovanou demencí vyustili směr Angelika. Z toho kondenzovanýho zoufalství se mi zamlžily brejle a poprskala jsem vánoční stromeček. (Spatřeno 29. 12.) ()

Shit

Zdeňku proč si to musel udělat, tohle sis mohl odpustit. Na to snad ani nemá cenu koukat, Troška zase hlavní role obsadil svými oblíbenci jako je Kuklová a Morávková, k nim hodil fakt drsnýho manžela Kuklový Jirku Pomaje a tim to úplně zazdil, ten je tam spíš pro srandu, než že by hrál. tenhle pokus zdeňka Trošky o něco jinýho než pohádku nebo komedii se vůbec nevyvedl, tohle naštěstí Troška zatim pochopil a vrátil se ke komediim, i když ne zrovna dobrým ()

• Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu". (Fenk)
  • První scény se točily 5. října 2001. (M.B)
  • Předlohou filmu byl román od Hany Marie Körnerové. (HappySmile)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)