Harry Cain je člen ochranky v obchodním domě. V něm se nedávno stala vražda, při které byla zabita jeho žena Claire. Harry se nemůže smířit se smrtí svojí ženy, je znechucen z vývoje vyšetřovaní policie, a tak začíná pátrat na vlastní pěst. Nejde mu na rozum kdo a proč by chtěl zastřelit jeho ženu. Vydává se vlastní cestou a přes svého kolegu a kamaráda si vypůjčuje videokazety se záznamem z kamerového systému z onoho osudného dne a sbírá informace. Den co den projíždí videokazety a fotí si tváře lidí, píše informace, až jednoho dne náhodou narazí v protějším domě na zvláštní rodinnou fotku. Po jejím důkladném prozkoumání zjistí, že byla focena před motorestem ve vzdáleném městečku, kde poznal svoji ženu Claire, ihned tam vydává v domnění že možná natrefil na horkou stopu. (Pishin)

H34D

Působivá, ponurá atmosféra a drobné nejistoty týkající se psychického rozpoložení hlavni postavy ženou tuto jinak trošku "prázdnou" kriminálku zdárně kupředu. Refn do poslední chvíle nechce říct, zda se jedná o krimi, či psychothriller, taktéž několika krátkými vsuvkami podbízí diváku myšlenku, že do rozuzlení filmu zasáhne špetka mysteriózna. K filmům Davida Lynche bych to však nepřirovnal, neboť Fear X není nepochopitelný a svou bizarností neexhibuje, využívá ji jen jako prostředek k silnějšímu vtáhnutí diváka do atmosféry a vnitřních pocitů protagonisty... Pomalejší tempo a kratší stopáž tomuto filmu svědčí. 7/10 ()

klima777

Fear X je dosti mělká a hloupá hra s divákem. Ano, říkám to jako Lynchův obdivovatel (mimochodem: v jeho dílech zdaleka nejde jen o hutnou atmosféru, psycho-můry a halucinace).----------- V případě tohoto filmu je zajímavé sledovat jisté ulpívání na povrchní formě a nahodilých akcidentech. Skutečná hlubina [tzn. strach, odcizení (dále nechť každý dosadí dle svého uvážení)] jaksi absentuje.------------ Ale možná soudím příliš příkře. Pozdější Refnovy práce vnímám jako zdařilejší. ()

Happens

Četl jsem, že Refn se naučil číst a psát až ve 13 letech. Raději než slovem se vyjadřuje vizualizací, což film pouzue pouze potvrzuje: šetří se slovem, ale atmosféra je dechberoucí. Dle mého názoru je i pomocí skvělé práce s vizuálem scén poznat, co je domýšlení/sen/fikce a co je realitou. Atmosféra vtáhne. Turturro je boží jako vždy. A Refna miluji. ...jenom mírné zklamání, připravte si lámání hlavy po filmu a la co tím asi básník chtěl říct. ()

campix

Je až skoro s podivem, že tvůrce jako Refn dokázal vždy natočit, tak zajimavé a naturalistické filmy s výbornou atmosférou, kterou korunoval v naprosto vynikajícím Drive a pak se absolutně vytratil k točení vizuálně podmanivých, ale prázdných filmových cvičení. Fear X je naštěstí z éry, kdy se jeho talent teprve rozvíje, ale s atmosférou a postavami pracoval už tehdy velmi dobře. Turturro se sem hodí skvěle a ten lehce mysteriozní námět mi taky sedl. Příjemná leč spíše pouze lehce nadprůměrná žánrovka. ()

DwayneJohnson

Jeden z nejlepších filmů na podobné téma, které jsem už za svůj dlouhý život viděl. Na jedné straně nevyřešená vražda , která se stane tak trochou záminkou v rozehrání tajemné a naprosto mysteriózní hry, v čele s báječným Johnem, kterému jsem toho nejistého hrdinu zbaštil i s navijákem. Na začátku možná lehčí nuda, na konci parádní jízda, kterou si bude muset asi každý vyložit po svém. A právě za tenhle (ne) konec nakonec pálím do plných. ()

• Závěrečné titulky doprovázejí záběry bezpečnostních kamer, které Harry Cain (John Turturro) sledoval. (vojacekr)