Mladý Američan Richard (Leonardo DiCaprio) sa so skupinou priateľov túla po Ázii. Počas pobytu v Bangkoku stretne čudného chlapíka, tuláka Daffyho (Robert Carlyle), ktorý spácha samovraždu. Richard získa jeho mapu, na ktorej je zakreslené tajné miesto na jednom thajskom ostrove, ktoré je údajne pozemským rajom – nádherná, turistami neskazená pláž. Spriatelí sa s mladým francúzskym párom – Etiennom (Guillaume Canet) a Françoise (Virginie Ledoyenová). Trojica sa vyberie miesto nájsť, čo sa im podarí. Ostrov je skutočne taký, ako bol popisovaný, s jedinou výnimkou – nie je opustený... (TV JOJ)

Skejpr

Filmy Dannyho Boyla mám rád, k pláži jsem však přistupoval obezřetně. Ve filmu se střídají dvě základní schémata - Idilické nic nedělání a ke konci pak zvláštně šílená pasáž (parafrázuje se tu Rambo, DiCaprio běhá po lese, jako ve videohře, volí se zvláštní úhly kamery,...). Obě tyto fáze jsou samy o sobě skvělé ALE v rámci jednoho filmu se navzájem natolik ruší, že kazí, do té doby jinak poměrně kladný dojem, definitivně zabitý koncem, kde se začnou strašně rychle řešit psychologické motivy, což s tímto tempem prostě nemůže fungovat. Takže škoda. DiCaprio je výborný, ostatní, až na Tildu Swinton celkem nestojí za řeč. ()

3DD!3

Takové to zamyšlení o lidech. O tom kdo jsme a co jsme ochotní udělat po náš styl života. O morálce, pomíjivých pocitech štěstí a lhaní si sami sobě,že jsme to vlastně dělali pro vyšší dobro. Garlandův námět chodí neprošlapanými ostrovními cestičkami v botách tupého američana s mladou tváří Leonarda DiCapria, který ničí vztahy a komunitu, která hledala lepší život, protože se ve skutečném světě nudila. Scény s Robertem Carlylem jsou krásnou manifestací moderního pojetí šílenství. Ani jedna postava tam není sympatická. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10///+soundtrack, malebná příroda, kamera, od Lea pěkně zahrané a zajímavý děj -DiCaprio na sebe poutá veškerou pozornost a to i díky měnší účasti áčkových hvězd, trošku by to chtělo vylepšit příběh./// Pěkný film skoro po všech stránkách, který můžete zhlédnout i vícekrát a to především díky výbornému soundtracku a nádherné přírodě. Děj je zajímavý avšak složitější, z tématu se dalo vykřesat více. Jinak Tilda Seinton je pěkná mrcha. A tak mě napadá, škoda že z toho neudělali teenagerskou vyvražďovačku :-)/// Celkem 78%/// ()

kinej

The Beach je tak trochu paradoxním filmem. Zatímco duchem se film mimo jiné snaží kritizovat přebubřelý turistcký konzum a ukazuje jeho líbivější alternativu, samotná produkce tohoto filmu byla lehce obludná. Tvůrci točili na pláži v chráněné oblasti, ale aby toto místo odpovídalo představám režiséra, bylo tedy přizpůsobeno. Byly zde vysazeny nepůvodní vhodné rostliny a stromy, ty původní zase byly odstraněny, proběhly teréní úpravy apod. Na neučesanou pláž tak musely nastoupit bagry, či podobná technika a byla přetvořena, tak aby, splňovala představy o ráji na zemi. Což vzhledem k jízlivým záběrům na americké obézní turisty nechající si masírovat záda a libující si ve všech vábeních průmyslu cestovního ruchu působí zvláštně. Jedna mašinérie kritizuje druhou jejími prostředky. Divákovi se ihned vybaví citát o kázání vody. Onomu dojmu nepomáhá ani fakt, že filmový scénář, byl oproti skvělé původní knize pohollywoodštěn, tak aby nepůsobil na fanynky Leonarda Di Capria moc krutě. Bohužel toto przění předlohy, jedné z nejoriginálnějších vůbec, je asi nejhorším kiksem tohoto filmu, protože prostě ten tak končí úplně jinak než by měl. Místo konečné trgédie se dočkáme líbivého happy endu. A tyto dvě mouchy znamenají totální ztrátu autenticity poselství a kazí jinak dobře zvládnutý film. ()

Big Bear

Kdysi dávno vlastnila moje rodinu opuštěnou prvorepublikovou vilu v lesích. Na víkendy jsem tam jezdil s nejlepšími přáteli. Časem se kouzlo místa rozkřiklo a každý chtěl to místo jež naše okolí znalo z vyprávění někomu ukázat. Tak se tam dostali i lidé co tam nikdy neměli co pohledávat. Naše - Pláž - byla prozrazena. Parta se rozhádala, rozdělila na skupinky. Kouzlo místa, punc něčeho vyjímečného, vzácného a tajemství bylo náhle pryč. Boylova Pláž je film o podobném místě. * * * * ()

• Film ovlivnil život Leonarda DiCapria (Richard) nečekaným způsobem. Filmaři museli na thajském ostrově, kde se natáčelo, vykácel velký kus původních stromů a vegetace. Aby dosáhli správného vzhledu pláže, vysadili zde také stovku nepůvodních palem, čímž změnili tamější životní prostředí. Když po natáčení pláž zasáhly obvyklé sezónní bouře, písečné duny neměly ochranu své přirozené vegetace. Okamžitě se zbortily do moře a poškodily křehký korálový útes. Z DiCapria se od té doby stal environmentální aktivista. Podporoval kampaň za čistou vodu pro všechny obyvatele Země, přestal létat soukromým tryskáčem a pořídil si auto na elektrický pohon. (Pumiiix)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 50 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Hlavní lokací pro natáčení bájné pláže se stala pláž Hat Maya na thajském ostrově Phi Phi Leh. Ostrov je dostupný trajektem z Phuketu či z ostrova Krabi. V obou případech cesta trvá přibližně 90 min. Scény s vodopádem se natáčely v národním parku Khao Yai. Jedná se o druhý největší park v Thajsku. Vodopád se jmenuje Haeo Suwat a nachází se na konci silnice Thanarat v centru parku. Samotný park je asi tři hodiny jízdy od Bangkoku. Scény v Thajsku se dále natáčely v Phuketu a na ostrově Krabi. (Posheidon)

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (viac)