Cujo

• Česko Cujo, vzteklý pes (viac)

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

Mefistofelle

I taková zdánlivě normální věc jako je pes nakažený vzteklinou může být strašidelná. Věděl to King a věděl to Lewis Teague, který podle knižní předlohy natočil film. Rozjíždí se to docela pomalu a na můj vkus bylo v první polovině trochu moc zcela zbytečných scén, ale na druhou stranu - vybrat z Kingových knih to nejdůležitější je občas opravdu složité. Co musím ale rozhodně ocenit je způsob, jakým ten pes ve filmu působí. Není to žádný roztomilý plyšák a la Lassie, ale opravdu strašidelná bestie. Potkat takovou obludu na ulici, tak beru nohy na ramena a neohlížím se. Scény, kdy je matka s děckem zavřená v autě a Cujo se k nim snaží procpat skrze okénko, jsou velmi působivé. A konec je docela napínavý, takže se svým hodnocením jsem neváhala. ()

gumli

Oproti knihe je to len slabší priemer.Nedá sa to vôbec porovnať.Je to nuda,postavy riešia svoje osobné problémy,mimochodom tiež nudné.Film mal určite potenciál na dobrý film,niekde sa stala chyba.A ani ten psík nebol vôbec desivý,skôr bol škaredý.Najslabšia filmová úprava Kinga čo som videl.Že matka chráni silou mocou svojho syna môže byť dosť dojemné,ale to nestačí.Dokonca som to prehnal s tými troma hviezdičkami,malo by to byť skôr za dva.Ak Cujo,tak knihu. ()

eraserhead666

Kam až má paměť sahá a neselhává-li, Cujo byl úplně první filmový horror, který si vybavuji, že jsem viděl. Šel jsem na něj někdy v roce 1990 na video k sousedům. A čuměl jako blázen. Byla to opravdová sešlost, dospělí, děti, buchta, limonády. A všichni mlčky ten film žrali. Prostě mezigenerační záležitost. Proto jsem se k němu (po několikerém přečtení knihy) včera hrozně rád vracel. Už pro to očekávání, jak na tom budeme po téměř čtvrtstoletí. První půlka je takové trošku nic moc klasické kingovské rodinně-vztahové drama, poměrně zdlouhavé (King si s tím, samozřejmě v knize vyhrál, ale tahle filmová verze je zážřnou ukázkou, kterak krátkou povídku natáhnout na celovečerní formát, je tam prostě hrozně vaty), ale ve druhé půlce začne jít do tuhého. Z bláznivého Cuja jde opravdu strach a respekt. Máte-li fóbii, strach respekt ze psů, asi si to pěkně užijete. Lehká protivnost jak hlavní hrdinky tak jejího syna jsou snad i k dobru věci. ()

destroy83

Cujo mě příjemně překvapil. Sice první polovina filmu se zaobírá spíše rodinou Trentonů a jejich vztahy. Ale zato druhá polovina je doslova nášláplá velmi dobře zvládnutými scénami útoků bernardýna Cuja, který pod vlivem vztekliny rozsévá smrt v okolí vesnického domku opraváře aut. Tam také přijíždí nic netušící Donna Trentonová se svým synem nechat opravit staré, dezolátní auto. Cujo je kvalitně namaskovaný a dost přesvědčivý. Snímek je obzvlášť v druhé půli příjemně napínavý a dočkáme si i trošku krve, takže podtrženo sečteno dávám čtyři hvězdy. ()

kosta73

Když se dívám na veskrze průměrná hodnocení, nestačím se divit. Přičítám to tomu, že většina uživatelů zřejmě nečetla knihu. Cujo je maximálně věrná adaptace, navíc na první pohled velmi obtížně zfilmovatelného románu, neboť hlavními postavami jsou bernardýn, který má vzteklinu a malý chlapec. Tvůrcům se to dle mého názoru povedlo na výbornou. Cujo je román, který nepatří zrovna k čtenářsky nejpřístupnejším dílkům Kinga. Ten, kdo knihu četl a líbila se mu, tak ten nemůže být filmem rozhodně zklamán. Doporučuji, lepší 4*. ()

• "Cujo" je starý indiánský výraz pro "nezastavitelnou sílu". (akisha)
  • Pro natočení scény, kdy Cujo útočí na auto, umístili jeho trenéři do auta jeho oblíbenou hračku. Pes se agresivně snažil pro ni dostat. (Siriuss)
  • Film je natočen podle knižní předlohy Cujo, kterou napsal Stephen King. (Pumiiix)