Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

Pan.Antonin

Že aligátor není nejvhodnější domácí mazlíček u nás v ČR víme a to nejen proto, co vyvádí jako mládě, ale hlavně kvůli tomu, co z tohoto roztomilého malinkatého stvoření později vyroste. Nicméně následnou chybu (vypuštění nechtěného domácího mazlíka do přírody) dělají i mnozí chovatelé u nás. Kanalizace je rozhodně místo, které neplánuji navštívit, zvlášť pokud hrozí, že v ní pobývá gigantický plaz, vykrmený růstovými hormony z mrtvých laboratorních psů. Nicméně doufám, že jestli už taková zvířata existují, zůstanou zalezlá v temné stoce a nevlezou mi do bazénu, případně mi nepřijdou na svatbu. 'Musel bych pak na něj poslat svou matku a ona by ho umluvila k smrti a pokud by to nevyšlo, otevřel bych si obchod s náhradními díly...' Jako zástupce mladší generace tento film nemůžu hodnotit z nostalgie, hodnotím ho po prvním shlédnutí. A nebylo to vůbec špatné. Krokodýl trikově nevypadal zle (ač byl ve filmu občas až příliš zahalen tmou), vtipné to bylo a hororové momenty se tam také vyskytly. Tři hvězdy zcela po zásluze. ()

sarfian

Ako malý som to videl a strašne sa mi to páčilo. Teraz som to pozrel znova a už to čaro filmu z detstva nejak vyprchalo. A hlavne si človek v dospelosti všimne veci, ktoré dieťa ani nenapadnú. Jedna velká, aj keď celkom prehliadnutelná chyba tu je. Obrovský krokodíl sa vždy dokázal vynoriť v kanále z vody, alebo chcanky, ktorá luďom sahala ledva po členky. Inak je to celkom priemerný a jeden z najlepších zvieracích hororov. VIDENÉ 2x ()

MickeyStuma

Začala osmdesátá léta a na stříbrná plátna se dostavil další zvířecí hromotluk. Aligátor. Oběť výzkumů, který dal člověku náležitě co proto. Není tajemstvím, že takovéto snímky odstartoval pět let předtím Steven Spielberg svým počinem ´Čelisti´. Vzniklo volné pokračování a pak někoho napadlo použít i nějaké jiné zvíře. Šablona zmíněných Čelistí, se nezapře, přesto se jedná o skvělý, dnes již klasický ekohoror, který se stal dokonce i inspirací pro další. Děj je jednoduchý a na svou dobu tu jsou ty nejlepší vizuální efekty, jaké mohli být. Zub času samozřejmě udělal své, ale to nemění na faktu, že se jedná o výbornou béčkovou klasiku, na kterou se bohužel nějak pozapomnělo. ()

SOLOM.

Tahle má vypadat staré poctivé animal béčko. Přestože se v něm dá najít spousta žánrového klišé a nesmyslných scén, tak se tenhle kousek stál pro mě osobně takovým polokultovním filmem. Speciální efekty jsou na průměrné úrovni, alespoň co se samotného zjevu a pohybu aligátora týče. O dost horší to už je s ''gore efekty'' kdy jde vidět, že ukouslé končetiny jsou jen umělé kýče. Dnešní generace se mu nejspíš vysměje a bude pro ně odpadní záležitostí, ale když jsem tenhle film viděl před patnácti roky poprvé na staré VHSce, tak jsem se u něj málem po.... ()

Han22

Aligátor, Piraňa, Čelisti... všechno dětské klasiky, které člověk viděl xkrát, ale některé klasiky holt stárnou. Aligátor je chvílemi ukrutně špatně natočený (hlavně útok na zahradní slavnosti je zoufalý) a plný těch nejotřepanějších klišé. Policajt s traumatem kterému nikdo nevěří, krásná bioložka do které se zamiluje, zlotřilý magnát dělá pokusy na zvířatech a vypouští jedy do kanálu, úplatný starosta... nemá smysl pokračovat. Jenže prostě je to typ filmu, který mě pořád baví, na kterých jsem vyrůstal. Na nic nehraje a je zábavným béčkem plným krve a akce se solidním Teaguem (Obojek, Honba za klenotem Nilu) na režisérské sesli. Odpady si šetřím pro opravdové hrůzy, tohle jsou solidní tři hvězdičky. ()

• Kelly (Perry Lang), mladý policajt, ktorý sprevádza Davida (Robert Forster) v kanáloch, má v každej svojej scéne v ústach žuvací tabak. (misterz)
  • Výtěžek, který John Sayler získal za film, byl použit pro financování snímku Návrat do Secaucusu (1980). (KucC)
  • Model aligátora použitý ve filmu nepřišel nazmar - byl věnován fotbalovému mužstvu Miami Gators, Kteří jej použili jako svého maskota. (Avalon820)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)