Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Amarcord_1

80% - Tož chlapi! Vybrali jste si dívku svých snů, ale nejste si úplně jistí, zda-li jsou vaše city opětovány? Žádný problém! Potřebujete pouze správnou sílu v ruce, dlouhé lano a izolepu, případně trochu zámečnického umění a prášky na bolest… Ano. Tento film je o tom, že se čas od času vyplatí někoho unést a počkat si, až se ze vzdorující rukojmí vyklube milující snoubenka. Divný? Úchylný? Ilegální? Misogynní? No jo… Ale je to zajímavej Almodóvar, hraje tam mladej Banderas (zatím jeho nejlepší role, co jsem kdy viděl), a ještě k tomu Morricone napsal skvělou hudbu. Podivný a naivní film, jenž je ale s trochou tolerance vůči násilí velmi zábavný a velmi sexy… ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze vo filmoch Pedra Almodovara /Los Abrazos Lotos, Volver/ hra moja milovana penelope Cruz, no ale tu jej niet. Skoda. Ale film to nie je az tak spatny, Victoria Abril hra obstojne a prezil som aj Banderasa - viem, ze este v 80. rokoch alebo zaciatkom 90.-tych tocil s Almodovarom, az potom sa zameral na Hollywood. Teda ja ho velmi nemusim, ten herec nevie hrat a nema ziadny herecky talent, je to len tvrdak "se vsim vsudy" ktoremu idu najlepsie roly ako Desperado a pod. To, ze dostali Almodovarove podivnosti vo filme priestor mi nevadi /kto urcuje kriteria normalnosti a kto je uplne normalny bez chyb?/ ale ze tam prepasoval aj uchylky, tak to ne, uchylarny neznasam. Dialogy tiez len take .. priemerne : 60 % ()

dopitak

Typický Pedro zhruba v polovině své tvorby. Jeho dvorní herec Banderas stále ještě jako mladý ucho, o Victorii Abril platí v podstatě to samé. Tentokrát homosexualita jen ve dvou náznacích (holky chystají šou na dotočnou, zneužitý Banderas na ulici) a kromě trochu bondage a klasické porce erotiky nic extrémního. Almodóvar se na začátku 90´s už zklidňoval. Hudba od Ennia mě trochu zklamala, čekal jsem víc. Jako související film lze Sběratele označit jen tím únosem, protože jinak je to atmosférou, motivací i koncem něco úplně jiného. ()

Pedross800

Tak jo, izolepu mám, provázky taky, nějaký ty pesety z dávných dovolených v kasičce zůstaly, k tomu sexy sestřih jako tuto Tonda Banderas.....vyrážím do Španělska! Cestou si rozmyslím, zda své hluboké city vyjevím a smyčku pevnou obkroužím Penelopičce Cruz, či Marušce Valverde a to by v tom byl čert, aby jedna z nich nepodlehla mým důrazným a těsným citům! Muchas gracias za inspiraci seňor Almodóvar. ()

nascendi

Napriek tomu, že ani jeden z predchádzajúcich piatich Almodóvarových filmov u mňa nepreliezol cez tri hviezdičky neodmietam pozrieť si ďalšie, veď čo keby? Nemám ambície označiť tento film za jeden z jeho lepších, či horších. Pre mňa je podstatné, že bol pre mňa stráviteľnejší napriek použitému záveru. Nemusel som premýšľať, či tento variant Štokholmského syndrómu je uveriteľný alebo nie. Len som sa pozeral na môjho nie príliš obľúbeného herca, ktorý sa narodil v deň mojich 24. narodenín, počúval hudbu môjho najobľúbenejšieho skladateľa filmovej hudby a s údivom sledoval záľubu režiséra v zobrazovaní žien používajúcich WC. ()

• Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)
  • Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)