Anči Bártovou zaměstnanou v exportní firmě propustí. Při cestě na venkov,kde má být vychovatelkou dětí v továrníkově rodině se seznámí se zpěvačkou Lu de Mila z Paříže. Ta jede k rodičům svého mrtvého muže, aby je utěšila. Lu rodiče nezná, a žít na venkově se jí moc nechce. A tak chce Anči poslat místo sebe. Když Anči nesouhlasí zamění doklady a zmizí. Různé nepředvídané okolnosti vždy Anči zabrání říci rodičům pravdu. A tak zůstává, až do doby kdy se objeví Mirek, jenž leteckou havárii přežil jako zázrakem. Mirek ji nejprve pokládá za podvodnici. Anči mu ale všechno vysvětlí a on se do ní zamiluje natolik, že Lu žádá o rozvod. Když se od ní doví, že jejich sňatek je neplatný, neboť její první manžel též žije, Mirko s Anči odjíždějí do Paříže, kde se chtějí vzít... (oficiálny text distribútora)

HonzaBez

„Myslí si, že nic nevíme…nic nevědí“ Sám úplně nevím, zda ty 4 hvězdičky nejsou trošku nadsazené, protože celá ta hlavní zápletka této jinak vcelku vtipné prvorepublikové komedie je hodně nepravděpodobná... Jedna dvojnásobná vdova, jejímž oba zemřelí manželé nakonec jeden po druhém "vstanou z mrtvých"... což nakonec napomůže tomu, aby Ančí nemusela zůstat "švindl manželkou" na věky věků. Přesto mám minimálně 2 důvody, proč jsem ty 4 hvězdičky (po přihmouření obou oček) nakonec dal. Jednak mě svými hereckými kreacemi bavila dvojice Nedošínská, Pištěk v poměrně typických rolích stárnoucích rodičů ("s tvým srdcem na tak dlouhou cestu nemůžeš....a bez srdce cestovat, to taky nejde..."). V jejich podání jde opravdu o pěknou konverzačku. Druhým důvodem je Věra Ferbasová, která s tou svou roztomilou hubatostí ("nedám se už líbat na cizí účet a pod cizí firmou") a svými neodolatelnými "kukadly" je vážně kouzelná. ()

Marthos

Tradiční situační komedie těžící z poněkud obnošené záměny identit a velkého komediálního talentu Věry Ferbasové, která svým bezprostředním projevem zachránila už mnohý film režiséra Slavínského. Naivní je to tak akorát, leccos vyvažuje osvědčená manželská dvojice Nedošinské a Pištěka, jejichž společná filmová partnerství, založená na ironických přestřelkách a drobném popichování, patří už k neodmyslitelné výbavě prvorepublikových veseloher. ()

Martrix

Velmi kostrbatá zápletka, od které ani takto skvělí herci, nemohli odvést pozornost. Navíc byl celý příběh velmi předvídatelný a opravdu vtipných dialogů bylo pomálu. Poslední třetina se dokonce dost táhla, jakoby tvůrci sami nevěděli, jak to ukončit  Přesto ...jak zazní i v závěru filmu...no, můžeš se na ně zlobit? ()

vox_populi

filmová symbióza Vladimíra Slavínského a Věry Ferbasovej - komičky par excellence, ktorá spolu s osvedčenou dvojicou Nedošinská a Pištěk dala tomuto filmu neskutočný esprit...len za jej výrok: "protiva - oči má jak cikán, že jde s něho jedna hrůza" by dnes na Slovensku dostala podľa § 423 - Hanobenie národa, rasy a presvedčenia 1 - 3 roky nepodmienečne :-D ()

NinadeL

Vzácná konjunktura let 1937-8 přinesla do stálého týmu spolupracovníků Vladimíra Slavínského i mladého Stanislava Strnada, který si díky zásadnímu úspěchu ve Vdovičce založil jistou kolekci po boku rozkošné Věry Ferbasové, této nejroztomilejší osůbky přelomu 30. a 40. let. Sama Vdovička spadlá s nebe pak patří mezi filmy svým divákům léta upíraných, TV premiérou tedy až 25. ledna 2013 na CSF. Téma je prostinké, ale o to je jeho realizace báječnější. Po pětileté odmlce se do filmu vrátila Aša Vašátková jen proto, aby se stala jako Lu de Mila zrcadlem zlatovlasého andílka a mohla tak zavdat příčiny pro její uvedení do rodiny domněle zesnulého Mirka... Rozkošné scény s kadencí nejlepší vtipů roztíná v nejlepší polovině skutečný návrat Mirkův a nový erotický tón nekonečných lásky her, které vrcholí vzrušujícími sny o společném loži pod dozorem milujících rodičů. Je skutečně škoda, že takto dokonale roztomilý film nám byl upírán jen z důvodu nepříliš zachovalé protektorátní kopie. Ihned jej řadím mezi své nejmilejší, konečně, když někomu bude už za 11 let 30, má právo na to být dospělou ženou. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na zámku Vinoř v Prahe a v obci Jevany. (dyfur)