Pri lúpežných nájazdoch znepriatelených hunských kmeňov v detstve osirie Attila aj jeho starší brat Bleda. Obaja potom vyrastajú pod ochranou hunského kráľa Ruu. Z Attilu vyrastie zdatný bojovník, podarí sa mu zjednotiť Hunov a veštkyňa Galen mu predpovie budúcnosť svetovládcu. Rím, znepokojený expanziou Hunov, rehabilituje zradcu Flavia Aetia, schopného vojvodcu a politika. Má v službách slabošského Valentiniana, za ktorého prakticky vládne matka Placida, čeliť na západe útokom Vizigótov a na východe Hunom. Obratný Aetius vyjedná s Ruom spojenectvo, docení Attilove schopnosti a získa ho s vojskom pre víťazný boj s Vizigótmi. Attilu prijmú v Ríme ako významného spojenca. Zaľúbi sa do neho dcéra cisárovnej Honoria, Attila sa podúča vysokej politike a zjavne – napriek vražedným intrigám Placidy – ho čaká veľká budúcnosť. Nedočkavý Bleda dá otráviť Ruu a usiluje sa získať kráľovskú korunu. To donúti Attilu k návratu domov... (TV JOJ)

Luciaaas2

Vydařený televizní snímek o jednom z největších vojevůdců, který si téměř podrobil celý Řím. Gerald Butler Jako Attilam přezdívaný Bič boží obstál a je na něj radost hledět, Kdyby film dostal rozpočet jako filmy ve stylu Gladiátor, Království nebeské, mohlo se ztoho udělat velkolepé dílo, Ale i tak jsem za Attilu velmi vděčný... ()

giovanni3

Na to jak dlouho tento film trval a jak skvělé měl téma, tak jsme se povětšinou nudil. Od takového vojevůdce a od tak silného expanzivního národa jsem ve filmu čekal více (= více boje) a ne pár zničených vesnic a ve finále 2 střety a kde nic tu nic. Celý film se spíše zaměřoval na Attilovi vztahy s bratrem, jeho ženami a Římským vojevůdcem jak na něco jiného a toto když se řeší skoro 3 hodiny tak to prostě nudí. 2z5 ()

Arsenal83

Na TV film slušné, hoci malý, krpatý, šikmáč Attila asi nemal modrooký butlerovkský kukuč. No ale kto by sa chcel pozerať na zhnitého Mongola, keď môže mať hollywoodsku celebritu s platinovým úsmevom? Ako rozprávka pozerateľná, inak ale samozrejme silne nehistorický film bez poriadnych bitiek, nie to ešte reálnych. Ale v tomto formáte natočiť pravdu ani nejde, lebo inak boli Huni len tlupa primitívnych mäsiarov a nie ušľachtilí romantickí hrdinovia. ()

Olík

Tři dostaveníčka s nejmocnějším králem hunské říše „tatíčkem“ Attilou sice nejsou žádným historickým veledílem, ale svůj účel dozajista plní. Nějaké to překroucení historických faktů, nějaká ta šavlovačka, intriky, láska, zrada, boj o moc, Římané, Hunové, Gerard Butler jako typický asiat a to vše ve znamení omezeného televizního rozpočtu. ps: Dle zápisů římských historiků je zřejmé, že Attila krásou nijak zvlášť neoplýval. Měl výrazné asijské rysy, nápadně velkou hlavu, tvář porostlou řídkými vousy a menší postavu. Běhá někde po světě herec podobných parametrů…..no jasně, na tohle se hodí jedině Gerard Butler :D:D:D ()

marlon odpad!

"Za málo peňazí málo muziky"! V prípade historických veľkofilmov bolí táto holá skutočnosť najviac! Aký to má potom zmysel púšťať sa do niečoho podobného? Do niečoho, čo vyvoláva opovrhnutie a hnev? Hunské hordy vyzerajúce ako húf splašených sedliakov, rímske légie o sile maximálne dvoch kohort, ktorých neschopní a zbabelí príslušníci sú vopred odsúdení do role baranov idúcich na porážku, rekonštrukcia bitek i ťažení tak na úrovní filmového praveku! Hanba! ()

• V scéne orgií je Honoria (Kirsty Mitchell) oblečená v type korzetu, ktorý bol vynájdený len niekoľko sto rokov po udalostiach z filmu. (Arsenal83)
  • Ve skutečnosti není jisté, jestli byl Attila (Gerard Butler) otráven svou novomanželkou a nebo zda zemřel na udušení následkem prudkého krvácení z nosu ve spánku. Historici se spíše přiklání k udušení. (ajaxx)