Jednotky vesmírného nasazení

• USA Space Force
USA, (2020–2022), 8 h 44 min (Minutáž: 25–37 min)

Kamera:

Simon Chapman

Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, Don Lake, Lisa Kudrow, Owen Daniels, Hector Duran, Dan Bakkedahl (viac)

Armádní generál se neochotně spojí s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády: Vesmírné síly. (Netflix)

Schnaubik

Nebudu lhát, koukal jsem na to vlastně jen proto, že v tom hrál Carell a já teprve nedávno dokoukal Office, do kterýho jsem se totálně zamiloval. Tady teda ten obraznej komickej řetěz občas padá, ale pořád to má svoje momenty a kvůli nim jsem se u toho udržel. Nim a Johnu Malkovichovi, kterej tu všechny strká do kapsy. Hodně cením snahu scénaristů působit co nejaktuálněji v rámci vydání toho seriálu - zapojení TikToku a memes, střet světa Twitteru s generálem ze staré školy, nebo debaty o K-Popu pro mě byly skvělý osvěžení starých kolejí. Zajímalo by mě, jak poplatné době to bude za 10 let. Solidních 6/10! ()

Dolli

Zpočátku seriálu velmi pomalý rozjezd, který může některé lidi odradit. Později se ale děj rozjede a postavy si získávají vaše sympatie a začínáte se těšit na další díly. Celkově se nejedná vyloženě o komediální seriál, narážky na amerického prezidenta a absurditu vládnoucí ve vojenských kruzích jsou nepřehlédnutelné a alespoň trochu poměrů znalí diváci si je budou užívat. Nečekejte proto, že se budete při jednotlivých vtípcích plácat smíchy do kolen, ale spíše se potutelně usmívat a chápavě přikyvovat hlavou. ()

universal

Nevím čemu se dřív smát, je to směs ironie a neschopnosti americké vlády v zrcadle dvou komiků. Vědce a generála. Zaujala mě drsná satira prezidenta (twitter) a naopak absolutně uspala rodinná linka s dcerou a matkou ve vězení. Moralizování puberťáků opravdu nemusím.Škoda, že seriál v podstatě nezůstal u toho hlavního a snažil se přidávat balast, který tam neměl být. Mohl to být novodobý Mash, takhle to je akorát chvilková blbina. 6/10 Kvůli hercům. ()

Mrkvič

První série. Těšil jsem se hodně a první díly mě nadchly. Dobývání vesmíru, Steve Carell a přesně očekávaný humor. Od poloviny první řady ale šla kvalita dolů. Mrzela mě hodně kvalita akčních scén. Ano, zde se nečeká nějaká pecka, ale akční scény byly přímo otřesně trapné. V posledních dílech vážná témata byla nudná (nebo spíš každá scéna od začátku s Lisou Kudrow). I přes lehké zklamání se budu těšit na další řady a špičkování mezi generálem a hlavním vědcem (úžasný Malkovich), docela fajn postava dcery a sympatický nápadník a v neposlední řadě jednohvězdičkový generál připomínající postavy Lloyd Bridges - generál ve Žhavých výštřelech. Druhá série postrádá akci, je konzistentnější než první a bohužel má hodně slabý začátek. Takže oproti loňsku, kdy mě závěr spíše zklamal a byl jsem ze seriálu lehce rozpačitý, letošní řada mě už už přiměla seriál opustit, abych po shlédnutí posledního dílu byl nadšen a s radostí vyhlížel třetí řadu. Poslední díl je totiž úžasnou kombinací sentimentu, emocí a humoru. Zásluhu na tom má většina postav, ale opět - viva jednohvězdičkový generál Brad. Je úžasný! ()

DaUr

1. série - 60 %. Hrstka geniálních momentů, které nezachrání celkovou plytkost a solidní zklamání ze slibného projektu tvůrců srdcovek jako jsou Parks & Rec a The Office, navíc v oblasti, které mě baví a zajímá. Potenciál pro případné další série tam je, nicméně bude stát trochu přemáhání se k této záležitosti vrátit. 2. série - 65 %. ()

• Seriál je voľne založený na základe veľkého plánu Donalda Trumpa na rozdelení Air Force Space Command na vlastnú skupinu zvanú Space Force. (Game90)
  • Stevov Carellov otec slúžil v armáde a tiež bojoval v 2. svetovej vojne, preto Carell požadoval, aby bol seriál po celý čas úctivý k armáde. (Weezy22)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)