Obří spár

(neoficiálny názov)
  • USA The Giant Claw

Gigantický sup z vnějšího vesmíru ohrožuje zeměkouli! Na počátku jeden pilot spatří cosi jako UFO, ale poté se ukáže, že to byl obrovský ošklivý pták. Tak se tým vědců spolu s armádou pokusí vyvinout zbraň, která by narušila příšerákův štít, který ho činí neviditelným vůči všem radarům - a zbavila nás ho jednou provždy. (ČSFD.cz)

PKD

Antihmotový butrfták je něco, co nemá ani ST (jedině, že by létal na dilithium, nebo se jím živil) ani SW a tam bych si to i dokázal představiti. Jeho výrazný jekot, jako když ženské šlápnete na kuří oko (nebo jí vezmete platební kartu) to bylo k nezaplacení:) Co se týče jeho jiných, zvláště vizuálních quallit, to již popsal většinou Lima. Já ale přišel na další ozn, které tady tuším nikdo nemá a to, že jsem si ho překřtil na anithmotového ptáka Čau. To byl takový podivný 90tkový fenomén, který si asi dnes mnoho lidí, nepamatuje. Kočka s očky jako cvočky Mara Corday z Tarantule, nosí dobrou pol. filmu podivně nabarvené vlasy, takže vypadá jako skunk (nehledě na viditelný efekt předčasného zestárnutí) nebo Dat v závěrečném 2dílu z TNG. Pak to naštěstí zmizelo a díky tomu opět omládla. Jejím partnerem v nebezpečí (doslova) je v tomto př. Metalunský vědátor Exeter, který zde v přestrojení za člověka, pořád vymýšlí nějakou sviňárnu, jak nebohého ptáčka (jehož kámošem by mohl býti King Kong ze zjevných důvodů) odstraniti nadobro, což se mu nakonec podaří.:( Pobavili ti 2 generálové, kteří jako hodní dědečkové hříbečkové, plácají ´´každého´´ po zádech a ke konci jdou dokonce! sami do akce. Vskutku totální SF, haha. P. s. ty jeho (ptáka Bitevní loď) často rozšiřující se nozdry, je něco, na co se jen tak nezapomíná.;-) Další zářez na 50tkové SF pažbě. A rozhodně přírůstek do sbírky. Zajímalo by mě, co se s tou loutkou asi stalo. 3.5 ()

AGAMENON

Já tyhle starý monstrfilmy miluju, neopovrhuji jimi jako někteří, naopak, jejich snaha o to, aby se tvářili co nejvážněji zbožňuji, dodává to tomu ten správný lesk. Všechny ty bizardní teorie pronášené superdramatickými tvářemi, záchrany na poslední chvíli, obluda sestavená z nefunkční ledničky (jakpak se asi budou naši vnuci tvářit na naše filmy), to buď musíte milovat, nebo nenávidět. Navíc mám rád starou, poctivovou symfonickou hororovou hudbu, často ji dělali opravdoví mistři a Mischa Bakaleinikoff byl jedním z nich. ()

curunir

Odštartoval to King Kong v roku 1933 a možno ani netušil, koľko bude mať za sebou nástupcov - béčkových monster filmov. ,,Obrovský pazúr" je béčko snáď ešte väčšie ako jeho hlavný predstaviteľ, ktorý kľudne môže dostať meno podľa Limu - Dodo. Scenár je neuveriteľne hlúpy a naivný (nechýba úvod v akej zázračnej dobe vyspelej techniky sa nachádzame), herci a režíjná stránka filmu sú rovnako dobré. Toto všetko by sa však dalo filmu odpustiť nakoľko sa nijak vážne netvári, vlastne má fungovať čiste pre zábavu no jeho problémom je hlavne samotný protagonista. Jeho spracovanie je vskutku smiešne, toto by sa však tvorcom vyčítať nemalo pretože ak by sa špeciálnych efektov chopil napr. Ray Harryhausen, ktorý v ten rok vytvoril ,,20 miliónov míl do zeme" výsledok by bol síce pôsobivejší, zaroveň by to však snímku degradovalo. Horšie je to, že samotný Dodo sa vo filme prvý krát objaví po takmer 30 minútach a v celom filme ho je vidieť asi nie na viac než 5 minút, čo kvôli množstvu únavných dialógov spôsobuje, že film pôsobí miestami nehorázne nudným dojmom. Ako tak sa to vynahrádza Dodovými akciami ktoré poväčšine stoja za to, či už hneď tá prvá, tak aj keď len-tak napadne vlak a celý ho vznesie do vzduchu a v závere scéna v New Yorku, pričom v záberoch je vidieť že sa nakrúcala v San Franciscu (vidieť Golden Gate - samotných filmových chýb je vo filme množstvo, častokrát sa zamieňajú hlavne typy štíhačiek či helikoptér). V zásade teda musím povedať, že tej zábavy som očakával viacej. ()

jonyyy

Objektivně je to jeden možná ze 3 nejhloupějších filmů, co jsem kdy viděl a je to jasný odpad, ale stejně jako všichni jsem se na to díval s jistým nadhledem. Nelogičnosti bych mohl klidně vypisovat půl hodiny a monstrum je opravdu to nejsměšnější, co jsem kdy viděl a nejspíš i kdy uvidím, už jen kvůli tomu této legendě nemůžu odpad dát. Bavil jsem se dobře. Takový naprosto typický zástupce 50 sci-fi let. ()

kaylin

„The Giant Claw“ jednoznačně sází na to, že obrovské monstrum je tím největším tahákem. To je sice pravda, ale k tomu je potřeba udělat dobré efekty. Ty bohužel chybí a po trikové stránce je to až moc jednoduché. Místo toho se do popředí dostávají patetické proslovy a dialogy, které jednoduše nudí. Je to škoda, ale holt akci v té době dělají hlavně vojenské promluvy, nikoli sama akce. Trikově je film až příliš zjednodušovaný, a to je velká škoda. Ani v konkurenci svých účastníků tak nemůže uspět. ()

• Zábery vzlietajúceho lietadla B-25, aby zaútočil na monštrum, sú použité z filmu 30 Seconds over Tokyo (1944). (beso74)
  • Počas premiéry tohto hororu sa diváci smiali a predstaviteľ hlavného hrdinu Jeff Morrow (Mitch) po nej utiekol zadným východom kina. (Raccoon.city)