Karlos80

Klasické taliánské zločinecké eurocrimi, které je tak trochu neprávem zapomenuté. Režisér Mariono Girolami se po svém stěžejním žánrovém filmu "Roma violenta" znovu a opět vytáhl, škoda že v tomto subžánru už naposled, pro mě byl tento film skutečně velkým překvápkem, který měl krásné umístění, parádní gradující atmosféru, rychlou akci (krásné automobilové honičky a kvalitní přestřelky), ale i pořádnou porci syrového násilí (jedno znásilnění atd) spolu s litry tekoucí krve. Marcel Bozzuffi ("Quelli della Calibro 38", La polizia e sconfitta" nebo !Contraband" ) a Anthony Steffen ("Killers Are Our Guests") vynikající, k tomu musím připočítat dalších nejméně pět známých - pravidelně se objevujících tváří v této kategorii filmu, viz herci Patrizi, Citti, Vanni, Pacifico etc, a v neposlední řadě i fajn funky hudební doprovod. Stále si říkám, že nejlepší filmy v tomto žánru jsou ty které ještě nikdo neobjevil a tudíž je ani nikdo nezná, ano toto je skutečně žánrový drahokam, škoda že stále tak málo známý. Věřím však, že si ho všichni milovníci nejen poliziottesci filmů, pokud už na něj narazí, užijí, minimálně stejně tak jako já. Podobnost z filmy "Roma Violenta", "Milano Violenta", "Napoli spara" nebo "Napoli violenta" jsou zde na místě. ()

choze

Papírově je to v pořádku, poldové vs brutální gang lupičů, honičky, přestřelky, pomsta, dokonce dvojité znásilněníčko... Jenže mě to přijde hrozně nudně natočené, ať už dějově, dialogově nebo po akční stránce. Žádné napětí ani zajímavá scéna a když při honičkách žigulíkovitých aut z každého vykukuje několik lupičů a policajtů a střílí po sobě hlava nehlava, zavání to až parodií. Pochválil bych jen dobovou atmošku a Bozzulfiho, jehož polda sice není ničím zajímavej, ale v jeho podání má charizma. ()

Martin741

Reziser Marino Girolami /kruty Rim 1975/ natocil vyborne polizzioteschi, poriadne premiesane s akciou, vybornou atmosferou a nesmu logicky chybat prestrelky. U nas pochopitelne nezname, verejnopravne telky /CT 1,2 a RTVS/ to neodvysielaju nikdy, preco aj. Herecky je film fakt na urovni, Marcel Bozzufii /Francouzska Spojka, Rvacka v Paname s Gabinom/ film krasne taha, tempo divakovi nedovoli ani trochu nudy. Okrem Bozzuffiho bola vyborna aj Franca Scagnetti /Suspiria, Il Bestione/. nepodarilo sa mi najst, v ktorom talianskom meste sa film tocil, a kedze sialene milujem Cinema Italiano a ich zanre polizzioteschi a peplum filmy, dam vysokych 80 % ()

Willy Kufalt

Italští tvůrci krimi filmu 70. let se svým typickým způsobem vykreslení zločinu a násilí ve společnosti bez příkras nezapřou. Řím: Druhá strana násilí rozjíždí od počátku nekompromisně brutální dění na plátně, naštěstí stejně tak nekompromisně vtahující nadupané tempo a syrově realistickou atmosféru... chtě-nechtě, byl jsem pohlcen, napjat a zasažen. Ač většina filmu pojednává o brutálních incidentech a boji proti pachatelům, není rozhodně nouze o tematické momenty s přesahem (demonstrující davy... aneb násilí plodí násilí i na další straně) a hlavně pocitově silný, uzemňující konec. Sám se určitě neřadím k drsným a hodně silným povahám, což jsem si tady opět potvrdil a bez některých explicitních scén, spomalených záběrů na vytékající krev a naturalistických detailů (jako pohledu na zmrzačení oběti pod koly autobusu) bych se raději býval obešel, ale přesto díky neustálému napětí, zmíněné atmosféře, skvěle natočeným automobilovým honičkám i přestřelkám mohu hlásit především výborný zážitek! Marcela Bozzuffiho bych asi neoznačil jako herce od pohledu sympatického či charismatického, ale neústupného, zapáleného „buldočího“ komisaře na stopě gangu ztvárnil tady stejně excelentně, jak se mu v jiných filmech podařilo vystihnout slizké záporáky. Přímo v hlavní roli jsem ho viděl snad poprvé a určitě mě mile překvapil, stejně jako celý film. [85%] ()

westman

Parádní eurokrimoška na kterou jsem narazil před nedávnem.Úvodní přepad banky a zabití dvou policajtů pod mostem bandou mladých vyvrhelů rozjíždí příbeh na plné obrátky.U nás neznámý snímek s méně známým Marcelem Bozzuffim, který v tomto žánru zazářil v několika excelentních kouscích, který zde s buldočí povahou pátrá po vrazích svých kolegů a snaží se zastavit zvyšující se násilí ve městě. Dávám jasných 5. ()

• Prvý a jediný taliansky poliziotteschi film v Amerike distribuovaný veľkým hollywoodskym štúdiom, v tomto prípade 20th Century Fox. (Real Tom Hardy)