Sam "Ace" Rothstein je bývalý hazardný hráč, ktorého mafia dosadí na miesto vedúceho veľkého kasína v Las Vegas. O jeho osobnú bezpečnosť sa stará jeho najlepší priateľ, brutálny gangster Nicky Santoro. Pod Samovym vedením kasíno prosperuje, no jeho život sa zásadne zmení, keď do neho vstúpi profesionálna podvodníčka Ginger... (STV)

Radyo

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit. ()

monolog

Tenhle film se mi od Scorseseho asi líbí nejvíc, co jsem viděl. Ještě tak Mafiáni se mi líbili, ale většinou mi přijde příliš zdlouhavej a nudnej a obvykle o ničem. Ale tenhle film ne. Možná že jeto tím, že mám rád mafiány nebo se tady obzvlášť vycajchnoval, každopádně kdykoliv jsem to potkal náhodou v televizi, musel jsem se na to dodívat, i kdyby to začínalo jánevímkdy. Možná je to taky tím, že mi to připomínalo romány Arthura Haileyho (Hotel, Letiště atd). Přestože nehlavnější postavou je tu De Niro, podle mě tu nejvíc exceluje Joe Pesci. Ten jeho drsnej tvrďáckej nervák, kterej pro ránu nejde daleko a spíš nejdřív udeří a až pak se zeptá, kdo jste, ten je skvělej. Sharon tu má asi taky životní roli. Postava feťačky a hysterky jí sedla jako ulitá. Myslím, že zatím nikdy jindy tak dobře nehrála. Příběh se mi líbil, hlavně ty části o chodu kasína a problémy s podvodníky a jeho chodem a vůbec zařizováním, pozdější vyřizování účtů mě už tak moc nebralo, i když taky bylo zajímavý. Jen ten konec, ten úplnej konec mě dost naštval. Proč skončit jak skončil Scorsese? To tomu hodně moc ubralo. Kdyby De Niro umřel nebo makal jinde, nebo se z něj stala opilecká troska, sedělo by mi to tam mnohem líp. Ale aby dělal to, co tam nakonec dělal, to mě naštvalo a málem to ubralo nějakou tu hvězdičku na mým soukromým píplmetru. ()

H34D

Nechci, aby se tento komentář příliš zvrhl v průjem superlativů, ale Casino je mistrovský kousek - skutečně jeden z mála filmů, který je po všech stránkách dokonalý. Ať už je to vzrušující a intenzivní vyprávění génia Scorseseho, kdy nám formou vnitřních monologů předkládá komplexní mafiánský svět, schopný odřiznout člověka od okolí na bezmála 3 hodiny, ať už je to vytříbený styl s vybroušenými dialogy, perfektním využitím hudby a herci v životních pozicích, anebo prostě fascinující zpověď výjimečného člověka s jednou nohou v podstvětí... Tohle snad ani nemůže být "jenom" film. 10/10 ()

Superpero

No comment. Joe Pesci toho svýho nerváka zvládnul opravdu na jedničku, Sharon Stone a James Woods jsou fakt dvojka zkrachovalců k pohledání, tomu říkám herecké výkony!!! Robert DeNiro zahrál samozřejmě také výborně a jeho postavě jsem fakt fandil. Hlavní hvězda je ovšem Scorsese, protože jeho charakteristický režijní styl je nenapodobitelný, scény jako jsou hrátky se svěrákem či baseballkama mi zůstanou v paměti navždy. ()

Slasher

V řadě ohledů skvělý a vysoce dívatelný, přesto o hvězdu slabší Scorsese. Přišla mi škoda, že náběh na epický pocit zabila zrovna linie s femme fatale manželkou, co se chová jako větší a větší kráva na pěst, přičemž právě ta zápletka pro sebe urve největší prostor. První polovina neměla chybu, už jako náhled do chodu věcí ve starém Vegas potažmo americký mafie, jen kéž by tak dál... ()

• Postava Nickyho Santora (Joe Pesci) byla napsaná podle skutečného gangstera Tonyho Spilotra, přezdívaného "Mravenec". (don corleone)
  • Podvodníci používají při blackjacku techniku "spooking", která je v USA nelegální. (don corleone)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 422krát. To je průměr 2,5 fuck za minutu. (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011