Gustav Makovec (František Peterka) a Karel Vašátko (Karel Augusta) sú dvaja nielen nerozluční kamaráti, ale aj podvodníci, ktorí nedokážu odolať vidine ľahkého zisku, majú však smolu a namiesto zisku sa dočkajú straty. Straty slobody, ktorú sú nútení vymeniť za pobyt v nápravnom zariadení. Brány väznice po čase opúšťajú s pevným odhodlaním začať nový život. Nastúpia v autodielni podniku Frigotherm, ale ich predsavzatie živiť sa poctivo veľmi rýchlo dostáva prvé trhliny. Vystriedajú niekoľko zamestnaní a vymyslia celý rad originálnych podvodíkov a zlodejín. Zakaždým však narazia na podvodníkov oveľa drzejších, bezcharakternejších a prefíkanejších, takže na ich nápadoch zakaždým zarobí niekto iný. A keď už toho majú plné zuby a chcú sa svojim šikovnejším sokom pomstiť, skončia nakoniec tam, odkiaľ na začiatku vyšli. Za mrežami... (TV JOJ)

TV spot

belldandy

1. Hodíme se k sobě, miláčku...?, 2. 'Já to tedy beru, šéfe...!' , 3. Já už budu hodný, dědečku!, 4. Zítra to roztočíme, drahoušku..., 5. Co je doma, to se počítá, pánové ... , 6. Příště budeme chytřejší, staroušku! - Petr Schulhoff natočil na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let fimovou sextalogii. Její filmy mají v zásadě sestupnou tendencí ve kvalitě. A to znamená, že jsou dost mizerné, poněvadž už první film byl akorát průměrný. Divácky to bylo ovšem asi vděčné, jinak by byl netočil pořád dál. Od neškodné rodinné komedie "Hodíme se k sobě, miláčku...?" po objednané soc-satiry socialistických nešvarů. Brr..... ("Brrr, Petře...") ()

Turiec

Dvaja smoliari vo svete paradoxov a hyen. Film možno považovať za komunistami povolenú satiru, keď síce triafala do čierneho, ale zaoberala sa témami, ktoré boli bezpečné. Veď jedným z najväčších kriminálnych činov proti socializmu bolo manko alebo inak "maňas". Zaujímavé je, že kritika je v podstate nadčasová, pretože aj dnes 14 rokov po "zmene" zriadenia sa môžeme čudovať nad tými istými vecami. ()

Stanmi

Nijak špatná, ale oproti jiným čeksým komediím spíše průměrná komedie o dvou zlodějíčcích, který zkouší různé švidly, ale vždy je někdo jiný převeze, ústřední dvojice Augusta-Peterka, byla vybrána s citem a funguje velmi dobře, ale komediální složka celkem zaostává, naštěstí pár světlejších momentů se najde. Ale i přes nedostatek humoru a slabší scénář se jedná o snesitelný film, o jehož kvalitách by si některé komedie točené po roce 1989 mohly nechat jen zdát. ()

gezper

Jo, kdo nekrade, okrádá rodinu. Augusta s Peterkou jsou dobří a vytahují to celé nahoru. Ale když si to režim celé pěkně pohlídal, tak se nedá čekat nějaká výraznější, společensky nepřijatelná forma humoru, a to je zároveň velká slabina celého filmu. Každopádně koukat se na to dá, ale z daného období máme rozhodně lepší komedie. [40%] ()

xaver

Výborná satira, nadčasový snímek jakoby předznamenal, co se bude dít po sametové revoluci. Kdysi se podvádělo a kradlo v malém a podvodníci a zloději končili namnoze za mřížemi. Dnes se krade a podvádí ve velkém a z podvodníků a zlodějů jsou milionáři a miliardáři, kteří měli tu smůlu, že jim nevyšel podnikatelský záměr. ()

• Zdeněk Srstka byl nadabován Mirko Musilem. (Stocki)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe, Ondřejove (časť Třemblat) a Unhošti. (dyfur)
  • „Když jsme točili na Kampě, kde jsme měli s mým kumpánem ukrást auto, tak já měl běžet, nasednout za volant a ujet s ním. Jenže já neuměl řídit! Tak jsme se při tom běhu prohodili a křížili jsme se jak baletky,“ uvedl z natáčení František Peterka. (SONY_)