Na počátku psychologického thrilleru byl strach. Normální strach dívky Allison, která se rozešla se svým přítelem Samem a nechce zůstat ve velkém apartmá sama. A protože ji zklamal muž, rozhodne se najít pomocí inzerátu jako novou spolubydlící dívku. Na scéně se objevuje Hedra. Pochází z dvojčat a protože její mladší sestra zemřela, připadá si jako by jí chyběla část osobnosti. Má potřebu se o někoho starat, ale dovede být i nepříjemná a zlá. Allison je úspěšná softwarová specialistka a zprvu nevěnuje chování své nové přítelkyně příliš pozornosti. Sam se snaží Allison přesvědčit, že on je stále pro ni tím správným partnerem, ale dívka postupně zjišťuje, že jeho eventuální návrat by nebyl tak snadný. Hedra si totiž tvrdě brání dobytou pozici v Allisonině životě a nezaváhá ani před vraždou... (oficiálny text distribútora)

choze

Průměrný thriller o terorizujícím psychopatovi, jakým se na přelomu osmdesátek a devadesátek dařilo, viz. tronův komentář (přidal bych ještě Osudovou přitažlivost a Osudný omyl). Odvíjí se to klasicky, nemůže chybět zabití domácího mazlíčka, následuje pár vraždiček a finální souboj... Tentokrát v impozantní newyorské rezidenci, ale s nezajímavou psychopatkou, natahovaným finále, hroznými účesy a prsící se Jennifer Jason Leigh. ()

Han22

Hodně slušný thriler, který u mě balancuje někde na 70%, ale na 4* to není. V podstatě nemá chybu - komorní prostředí, postupně budované napětí založené na vztahu dvou žen, který se stává z jedné strany patologickým. Dvě krásné holky v hlavních rolích (i když dvě lepší herečky by to možná vytáhly výš), pár vražd a napínavé finále. Chyba je jen ve mě, protože podobných filmů jsem viděl už tucty a tenhle nemá nic navíc. ()

K.I.N.G.

Kolik už jsem v životě asi viděl thrillerů, jako je tento. Scénář je vždycky stejný: Na začátku jsou dvě kladné postavy, v průběhu se zjistí, že doopravdy je kladná jen jedna a ta druhá je záporná a ve třetí fázi se kladná postava snaží vymanit z moci té záporné. Tady je příběh sice trošku originálněji pojatý, ale zpracování je o ničem a nudná hudba tomu nepřidává nic dobrého. Na jedno podívání OK, na víc už asi těžko. 50% ()

Falko

Ak by ste nechceli zostat sami v byte, nech vas ani nenapadne si k sebe zavolat nejaku spolubyvajucu, pretoze by ste mohli dopadnut podobne ako Bridget Fonda !!! Ale nie, ;-) je to len film a keby si tu spolubyvajucu nehladala, tak by ten film nemal co priniest. Mna vzdy celkom bavili tieto tipy filmov o roznych psychopatoch, ktori su zo zaciatku mili a potom sa z nich vyklubia akesi psychopaticke monstra, ktore vrazdia vsetko okolo seba, ak im nieco nepasuje do kramu. No a prave Jennifer Jason Leigh si tuto postavu celkom skvele zahrala, ale film mi dnes prisiel iba ako taky priemer medzi ostatnymi a lepsimi filmami o psychopatoch a nedokazal to zachranit ani hudobny specialista na thrillery Howard Shore, ktory pracoval i na hororovej hudbe pri takych filmoch ako MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo SEDEM (1995). V jednej scene na konci, kde zmizne obet zo zeme a utocnicka sa zlakne takym sposobom, ze som sa musel smiat, ako v nejakej komedii namiesto toho, aby som sedel ako prilepeny v sedacke a ani nedychal, ma takyto film u mna trosku problem, ale tak tie 3 hviezdicky si predsa len zasluzi. _________ Bridget Fonda - (Allison Jones) +++ Jennifer Jason Leigh - (Hedra Carlson) +++ Steven Weber - (Sam Rawson) +++ Peter Friedman - (Graham Knox) +++ Stephen Tobolowsky - (Mitchell Myerson) +++ Produkcia: Barbet Schroeder +++ ()

Lucasion

Další z filmotéky "moje maminka doporučuje". O Spolubydlící jsem slyšel zhruba tolik a  tak často jako o Čekej do tmy (1967). Po shlédnutí musím říct, že to je naprosto výborný thriller. A neuvěřitelně mrazivý a uvěřitelný. Mladá dívka Allison (Bridget Fonda) si podá inzerát, že hledá spolubydlící. No a najde ji. Pečlivě budovaná atmosféra, kdy v půli filmy zjistíte naprosto děsivou skutečnost a až do konce s vámi cloumá. Naprosto děsuplná skutečnost a hlavně bezmoc. Taky film patří do škatulky, nečíst popisek, nekoukat na fotky, nepouštět trailer. Film si pak užije o to víc. Naprosto skvělý thriller. A jelikož nejsem z té řady, kdo prozrazují, tak i moje komentáře nic nenaťukují. Pokud ale ani tohle doporučení nestačí tak SPOILER pro čtenáře, kterým je to jedno. Ale po hodině, kdy se příběh rozbíhá, tak nejhorší moment přichází, když si hlavní postava uvědomí fakt, že vlastně onu osobu nikdo neviděl ani nepotkal. Protože celý film se toho vyvaruje. TO je prostě naprosto dokonalé. Fuj, to jsem se lekl až mi naskočila husí kůže. (80 %) ()

• Exteriér fetiš klubu pochádza z bývalého skutočného S&M klubu na Manhattane s názvom The Hellfire Club v oblasti Meatpacking District v obvode Greenwich Village. Interiér je štúdiový, ale na jednej zo stien je červené charakteristické V, označujúce, že mal ísť o ďalší fetiš klub s názvom The Vault. (Pat.Ko)
  • Keď sa Heddy (Jennifer Jason Leigh) vráti do bytu a hodí položku na stôl blízko mriežky na stene, nechtiac odhodí keramickú misu na drevenú podlahu, čo spôsobí hlučný zvuk, a zároveň hlasito volá meno Allie. Potom sa skloní na zem, pretože počuje, ako Allie (Bridget Fonda) a Graham (Peter Friedman) hovoria o nej cez mriežku. No Allie a Graham nepočujú zvuk pádu ani jej volanie mena cez mriežku v ich byte. (Pat.Ko)
  • Filmem je inspirována třetí epizoda seriálu Wonderfalls (od r. 2004) "Karma Chameleon", kde byl také zmíněn. (MsUtahraptor)