Dostal nabídku, které nemohl odolat. Jeho souhlas byl ale tím nejhorším rozhodnutím, které kdy v životě udělal.  Harry Barber je propuštěn z vězení a chce si vynahradit dva roky ztraceného života. Nechá se najmout paní Malrouxovou, aby provedl fingovaný únos její nevlastní dcery. Jemu je ale záhy jasné, že pokud neřekne pravdu policii, bude mu hrozit další nedobrovolný pobyt ve věznici, tentokrát však na mnohem delší dobu... (oficiálny text distribútora)

sud

Hodně atmosférická záležitost. Dusné Floridské prostředí, skvěle napsaný a zamotaný (nikoli však nepřehledný) děj a pointa, která se IMHO předvídat opravdu nedá! Woody Harrelson nehraje žádného drsňáka, ale spíše důvěřivého moulu a to je jen dobře. Role mu sedne jako ulitá. Svěží neonoir, který nenudí a má stále co nabídnout. A to zatracování na úkor více proflákých tendenčních žánrových souputníků (za všechny např. Obvyklí podezřelí) opravdu nechápu. 85%. ()

honajz2

Nevypadá to jako film od Schlöndorffa, ale jako od nějakého rutinního no name amerického režiséra. A to i přesto, že tenhle mysteriózní noir thriller svá silnější a napínavá místa určitě má, takže to není vyloženě zapomenutelný průměr, ale i tak to průměr pořád je. Nějak zajímavé to navíc začne být až někdy v druhé půlce, protože ta první vypadá jen jako soft porno a i když mi druhá půlka přišla viditelně lepší, jako celek je to stejně jenom banální historka, která se z vod průměrných thrillerů nijak zvlášť nevyhrabává. Vlastně mám pocit, že nejlepší na tom filmu je stejně ta hudba, která je skutečně nadprůměrná a povedená. 3* ()

Terva

CITÁT - Není nic horšího, než spisovatel, který nemá co napsat...... Křivě obviněn a po dvou letech propuštěn, bez práce a vrací se do Palmetta, kde vše před dvěma lety začalo. Je mu nabídnuta práce, špinavá práce, ale lehký prachy, zdá se. Jen zavolat že má unesenou dceru, požadovat výkupné a pak dostat deset procent. Zní to lehčeji, než to bude provedeno. Jenže tvůrcům nějak docházel dech a ke konci jsou vytvářené situace, jak vycucané z prstu. Nevěrohodné a divné, CITÁT - Jak se z toho mám sakra dostat??!!....... Hvězdu navíc na Woodyho Harrelsona. ()

Shit

Kdysi dávno jsem tohle viděl v televizi a byl sem z toho neskutečně unešenej, teď sem to po dlouhý době viděl znova a přišlo mi, jako bych tehdá viděl něco úplně jinýho, protože sem si to pamatoval jako takovou detektivku se soukromým očkem, nicméně i když příběhově to bylo něco jinýho než sem čekal, tak to vůbec nevadilo, jelikož to je výborně thrillerovsky promyšlený, i když v závěru možná trochu zbytečně překombinovaný, skvěle zábavný, hlavně díky úžasně hláškujícímu Woodymu a i celkem napínavý. Mimochodem Elizabeth Shue je tady extrémně sexy ()

Visáč

Kapánek nedopečený príspevok do žánru neo-noir. Viac jak na chytrý scenár sa tu hraje na atmosféru (Florida, bejby) a takový ten off-beat vibe, aký očakávate od režiséra Plechového bubienku. Woody je správne skrachovaný a Gina, Chloe s Elizabeth Shue tvoria tak silné kombo, že radi prehliadnete všetky nedostatky. ()

• Natáčení probíhalo na Floridě v lokalitách Palmetto, Fort Myers a Sarasota. (Terva)