Pestúnka Franny

• Slovensko Pestúnka Fran (viac)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (viac)

Fran Fineová práve prišla o prácu a opustil ju priateľ. Potrebuje si znovu usporiadať život, a tak začne na Manhattane predávať kozmetiku. Vďaka tomu sa dostane do domu Angličana Maxwella Sheffielda, bohatého ovdoveného divadelného producenta z Broadwaya. Omylom ju považujú za kandidátku na pestúnku troch Maxwellových detí a nakoniec ju na túto prácu najmú. Na rozdiel od predchádzajúcej pestúnky však vyzerá a aj sa chová tak trochu inak – je krásna, extravagantná a bez obalu sa delí o svoje osobité názory so všetkými navôkol. Čo sa niektorým členom domácnosti pochopiteľne nepáči. Napriek tomu si Fran vytvorí k deťom (Maggie, Brighton a Grace) pevný vzťah a skvele si rozumie aj so sluhom Nilesom. Medzi ňou a pánom Sheffieldom panuje erotické napätie, všetko je však ešte zložitejšie, keďže na majetného vdovca má slabosť aj jeho obchodná spoločníčka C. C. Babcocková... (TV Markíza)

MM_Ramone

Nevýrazný sitcom, ktorý ťahá z biedy len predstaviteľka hlavnej úlohy Fran Drescher. Táto krásna židovská komička si tu zahrala postavu, ktorá jej sadla ako uliata. Škoda, že to isté nemôžem tvrdiť o ďalších hercoch, ktorí boli do seriálu obsadení. Možno ešte tak Daniel Davis, v roli Shieffieldovho komorníka, by ako tak obstál, ale tí ostní sú naozaj pohroma. ** ()

ivishka

Perfektní komediální seriál z 90.let,který pobaví a pohladí člověka i když venku je hnusné počasí a na chvíli myslíte na uplně jiné věci.Nejperfektnější je postava Nilese alias Daniel Davis,který sype hlášky na každém kroku a zapadl do rodiny stejně rychle jako neohrabaná holka "z ulice" s kosmetickým kufírkem Fran Fine-a její potřeštěná rodina.Krásně se zde prolínají dva světy - ten normální a ten nóbl,který většinou před tím normálním světem jen zavřou dveře a díky bohu tento seriál je v tomto trošku jiný.Moc se mi líbí nevraživost mezi Nilesem a C.C.,kterou bych nejraději za vlasy vytahala z baráku :-D..Očekávaný konec zamilovaný manželský pár Fran a Maxwell(mimochodem Charles Shaughnessy je fakt kusanec).Bohužel ne všechny herce čekal šťastný konec např. z Madeline Zima naprosto vyprchal všudypřítomný roztomilý kukuč a chytré hlášky už její působení nezachrání..tudíž další upadlá dětská hvězda. ()

kukentipla

O čem to je? Rádoby vtipná (trapná a krajně nesympatická) chůva, se má starat o tři roztomilé dětičky (parchynty, které by skopal do krychličky i papež). Mezitím flirtuje s jejich pohledným (senilním) tatínkem. Navíc se tam motá bonmoty (Miloš Zeman byl, proti němu světová extratřída) hýřící sluha. Co já NATO? Trapný až a na půdu a ještě o nějaký ten metříček výše. Všechny postavy jsou neskutečně nesympatické, vtipy k uzoufání nudné, v lepším případě krajně nepovedené. Brekeke tohle ne-e. ()

Aven

Dost podobné seriálu Ženatý se závazky. Narozdíl od něj však chůva není tak otravná a idiotská. Pořád jde o "blbý" seriál, ale frekvence povedených vtipů je podstatně větší (alespoň já se u toho občas zasměju, to se Alu Bundovi v mém případě nepodařilo ani jednou). Btw nejlepší postavou seriálu není Fran, ale sluha Niles. ()

Mikeel

Tenhle sitcom jsem viděl už tolikrát, díky častému opakování v televizi. A nikdy jsem neviděl všechny díly. Připouštím, že ne všechny vtípky padnou na úrodnou půdu, ale každé nové módní kreace Fran a její matka, která vždy tvrdí, jak hubne a potom je záběr, jak se cpe, tak to mě vždy dostane! Myslím, že je to slušný americký sitcom! ()

• V Itálii, kde se seriál vysílá pod názvem La Tata, jméno Fran je změněno na Francescu a její původ není židovský, ale italský (konkrétně pochází z Frosinone v Ciociaria). (HappySmile)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)