The Rental

Dva páry si na predĺžený víkend zarezervujú krásne sídlo na pobreží. Trochu ich prekvapí nepríjemný správca (Toby Huss), ale ten zakrátko zmizne a môže sa začať víkend plný prekvapení. Tie ale vôbec nebudú príjemné a vysnívaná dovolenka sa po malej chvíli zmení na teror. (Marceloo)

Davies182

Takové horory mi moc chybí. Je jich ostatně jako šafránu, maximálně tak dva, tři do roka, a i to je možná optimistický odhad. Skvěle budované napětí, hra s divákem, dobře vypointovaný zvrat, chytré postavy. Plus ohromná tvůrčí sebejistota, která nikdy nesklouzne do líného stereotypu, a k tomu magická kamera. Nemám co vytknout, debut jak z partesu. ()

tron

Možno to bude znieť divne, ale verím, že keď si pozriete koncovú 20-minútovku, dáte mi za pravdu: z The Rental by sa pokojne mohla stať séria á la Piatok 13. To prostredie na to má. Lesy, megaluxusný dom uprostred nich, more, pláž, hlboké priepasti, temné noci plné hustej hmly a slnečné, ale napriek tomu studené dni. A „on“. Problém je, že sa z tohto séria nikdy nestane a zostane len pri jednom filme. Ale vydarenom. Finále na mňa zapôsobilo tak mocne, že som chvíľu uvažoval nad štvrtou hviezdou. Napokon ju však nedávam, na to je to predsa len miestami rozvláčna nuda. A, to najmä, po záverečných titulkoch si uvedomíte, že mnohé z toho, čo ste videli, azda ani pre príbeh nemalo význam. Kým neviete, o čo ide, čo sa hrdinom vlastne deje, tak si vravíte, že na konci do seba všetko zaklapne, ale ono to vlastne príliš nezaklapne a zo všetkého najviac mi to pripadá tak, ako keby Dave Franco natočil vzťahovú drámu a potom ho to prestalo baviť, vyhodil posledné strany scenára do koša a narýchlo dopísal hororový záver. Oceňujem kvalitnú prácu so sympatickými hercami, z nich aj najslabší má celkom slušne napísanú rolu (favoritom je ale pochopiteľne Dan Stevens z Legion a Apostle Garetha Evansa). ()

Han22

To byl zas "horor". Je to v podstatě přesně jak píše verbal. Na chatu přijíždí dva naprosto generické a nezajímavé páry a 50 minut ze stopáže 1:25 se nic neděje. Pak se řeší nevěra, mrtvola ve vaně - to tak 15-20 minut a zbytek stopáže přijde slasher bez krve, zajímavých vražd. Z chutí jsem se zasmál konci jedné z postav a celkem mě zaujal zabiják, který narozdíl od Jasona či Mika umí běhat a je inteligentní. Škoda že mu tvůrci nedpřáli více prostoru, pět minut z jeho pohledu ve finále je zajímavějších než úmorná hodinová představovačka párů. S bídou dvě... vlastně ne, tenhle film si víc jak 1* nezaslouží. ()

JASON_X

Nejedná se o horror, ale o thriller, to jen pro pořádek. A zprvu nic nenasvědčuje ani tomu thrilleru, jako spíš nějaké vztahové konverzačce. Ale nic proti, seznamování diváka s postavami je sice pomalé a důkladné, ale postavy jsou sympatické a vcelku zajímavé, takže si to v klidu užíváte a těšíte se, až se "něco" stane a atmosféra začne houstnout. Ovšem když se konečně to "něco" stane tak najednou zjistíte, že postavy už zas až tak sympatické nejsou, že tihle universitně edukovaní měšťáci se najednou chovají jako parta nemyslících trotlů a vy se těšíte, až budou nemilosrdně vyvražďováni. SPOILER: Jejich smrti jsou ovšem hodně milosrdné, což mi způsobilo mírné zklamání. A křečovitě vkomponovaná angažovaná vsuvka o rasismu ze mne učinila ještě o něco většího rasistu, tímto tedy "gratuluju" dementním scénáristům a jedna hvězda jde dolů. Naopak líbila se mi pointa s neodhalením pachatelovy totožnosti ba ani tváře, která mi připomněla nadčasový Špílbergův Duel. ()

mickyreed

Jako sorry, ale nikdy by mě nenapadlo, že malej brácha Jamese Franca si po několika rolích sedne na režisérskou židli, total se mi trefí do vkusu a naservíruje mi jeden z nejlepších thrillerů za hodně dlouhou dobu. Nemůže zapřít 80's feeling v moderním kabátě se vším všudy. Těžký nespoilovat. Pro mě překvapení roku. 5/5 ()