Snímek Přísně tajné staví americkou rockovou hvězdu Nicka Riverse (Val Kilmer) proti obávanému východoněmeckému vrchnímu velitelství. Je to závod s časem, když se Nick spojí s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce ještě předtím, než vyrobí super zbraň - Polaris Mine. Všechny myslitelné vtipy se kupí na jedné hromadě, která zahrnuje takové věci jako podvodní salón se stylovou westernovou bitkou, setkání s Deja Vu, velitelem francouzského odboje a krávy v holinách. (oficiálny text distribútora)

jenik71

Vůbec první Kilmerův film a hned taková sranda. Užijete si tu spoustu legračních dialogů a scén. Dostala mě třeba ponorka, která přijede do vězení, přestřelka skrz okna nebo třeba trefná parodie na film Modrá laguna. Několik gagů se také odehrává nenápadně v pozadí záběrů. Viděl jsem tuhle komedii už několikrát a vždycky jsem objevil něco nového, co mi minule uniklo. Na maximální hodnocení to nestačí, ale rozhodně jsem se nasmál. ()

BadoXXII

Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85% ()

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

dubinak

Já opravdu nejsem na tento typ srandy a po skončení projekce jsem se nestačila divit, že se snímek vyskytuje v červených číslech, a tak hodně přivírám oči. Val Kilmer patří asi do mých nejméně oblíbených herců, ale díky faktu, že byl v té době ještě tak mladičký a vcelku pěkný, jsem se přesvědčila, že to zkusím. Nicméně z toho mám spíše smíšené pocity, protože humor byl buď naprosto výborný a nebo, podle mého mínění, nesmírně trapný. Palec nahoru za scénu pod vodou. ()

C0r0ner

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

• V novinách, které prohlašují, že Nick Rivers (Val Kilmer) pojede hrát na festival do východního Německa, můžete o dva řádky výše číst „Vědci prodloužili orgasmus“ a "Meteorit dopadl blízko dítěte". (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)