Cesta do Sonory

• Česko Cesta do Sonory (viac)

Dopravit do Sonory 86 000 dolarů skutečně nebude lehká záležitost. (oficiálny text distribútora)

UncleG

Úplně na cáry mě roztrhala ústřední "gay" dvojice černých zámožných kovbojů v obtažených kalhotách a košilích s volánky. Ti jsou doprovázeni dalším "gay" černochem jak poleno, o kterém nám filmaři ovšem tvrdí, že je Indián. No, nevadí, rasově to má chlapec nějak pomíchaný, důležitý je, že ovládá Kung-Fu a má stejně kvalitně natužený afro jako jeho souputníci. Za nejzajímavější scénu z celého filmu považuju "velmi mužné" kování podkovy vůdcem této party: A -bouchynky -bouchynky- bouch! Tak trochu halucinogenní zážitek... ()

Tommassi3

"Ty seš jen rozmazlenej náfuka !!" - "Nebudu jíst skunka, a dost !!" ;) Mluvit v případě Cesty do Sonory o klasickém westernu by jistě byl hodně zcestný nápad, ale jak vidno z upoutávek v případě TV Prima odpovědní lidé moc netuší, "vo co go", což mě však dnes už nemůže překvapit, a tak se nad tím ani nebudu pozastavovat !! ;) Po pár minutách od úvodních titulků mám jasno, tohle nebude obyčejný schematický ( spaghetti ) western, to se tak Take a Hard Ride jen tváří, Margheriti stvořil parádně bizarní road movie se dvěma černošskými hrdiny v hlavní roli, velmi mě potěšila i účast francouzské krasavice Catherine Spaak, která našla ve smrti za dobrou věc smysl života, to z indiánského kung-fu bojovníka nemluvy Kashtoka Jima Kellyho by měl pro změnu radost Emil Zátopek, ani Lee Van Cleef určitě nezklamal !! Spousta správně "vošklivejch a špinavejch" padouchů, kteří hlavně po zásahu kulkou padají z koní v takovém počtu, až je jednomu těch kaskadérů líto, to nakonec schytá dynamitem v nejlepší scéně tohoto kousku, který nenudí a mimo "černýho humoru" nabízí tucty přestřelek, pěstních bitek, slušných hlášek, dík kterým mu odpustíte i tu spoustu pitomostí, a především moc podařený soundtrack mazáka Jerryho Goldsmithe..;) [ Dabing 6/10 ] Kupodivu celkem slušná práce Studia Brněnské soukromé televize pro FTV Prima. ()

VanBradley89

Slabota. Brown a Cleef spolu natočili mnohem lepší El Condor. Ale přitom tohle nemuselo bejt špatný. Dobrý námět o převozu peněz, které každý chce získat. Jen by to nesmělo mít tak blbý scénář a špatnou režii. Jenže je to uděláno tak nezajímavě, že jediný důvod proč sem neusnul je vysoký výskyt přestřelek. Jinak nuda z hodně špatnými dialogy a zvláštními postavami. ()

Karlos80

Střílíš špatným směrem amígo:-) Nějak mě ale celkově tento blaxploitation western moc nenadchnul. Brown a Williamson byli lepší než stárnoucí Van Cleef u kterého se mě tetokrát nelíbila vůbec jeho maska...Jinak trio Brown, Williamson a Kelly se setkali už rok předtím v blaxploitation akčňáku "Three the Hard Way" a o sedm let později ve filmu "One Down, Two to Go". ()

PORTER44

Nebylo to špatný,dva černoši mají dopravit 85000 dolarů do Sonory a cestou se na ně chystá spousta padouchů kteří mají o peníze zájem,nechybí dost akčních přestřelek,výborný herecké obsazení asi nejzvláštnější byl běžící indián který se k nim přidal,místo zbraní používal karate a místo koně svoje nohy hraje ho J.Kelly(Drak přichází). ()