Ronaldo

(festivalový názov)
Veľká Británia / Španielsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

Coleator

V podstatě je to jen plné řečí, jak chce Ronaldo vyhrávat a každá prohra ho strašně bolí... V každé druhé scéně se pak vysvleče do půli těla a všem ukazuje, že je prostě král (příklad za všechny je rodinná hra “Který auto tady chybí“)... Ronaldo zkrátka takový asi bude a ať si o něm myslíte cokoliv, je to prostě Pán fotbalista... Jenže to tenhle “dokument“ nezachrání... ()

klukluka

Neexistuje nic nudnějšího, než život aktivních sportovních hvězd. Udělat z něj zábavný dokument, to dá práci. Tady se to (z mého pohledu) podařilo. A oč méně to možná bylo zábavné, o to to bylo dojemnější- dojemné momenty tady nechyběly. Cristiano je pro mě nejlepší fotbalista na světě a nic na tom nezmění ani budoucí odhalení jeho skutečné sexuality. Vsadil bych se, že to přijde, a že to bude pikantní. Ale jeho fotbalovou genialitu mu neupírejte, prosím, i když usíná bez ženské a dům si zaplnil dětmi. ()

Frajer42

Nahlédnutí pod pokličku nejvýraznější osobnosti současného fotbalu, troufám si tvrdit. Na CR7 obdivuji jednu věc, spousta lidí to možná nevidí, nebo vidět nechce, ale CR7 je neuvěřitelný dříč. Pro výhru by udělal cokoli. A mnohdy také dělá. Třebas čas od času zakopne o imaginární nohu ve vápně, což má málokterý fanoušek rád. Na hřišti i mimo něj je vidět, jak každý zápas, každou situaci neskutečně silně prožívá. Skoro by se až chtělo napsat, že tento borec se dodnes nenaučil prohrávat. Už jsem jej viděl v mnoha zápasech, kdy brečel a vztekal se. Hráče s takovou zarputilostí by si přál mít v týmu každý trenér. To by byl Ronaldo ve zkratce. Teď bych přešel k dojmům z dokumentu. Abych pravdu napsal, tak zpracování těžce kulhá. Kdyby byl podobnou formou zpracován dokument třeba o chovu křečků, tak bych nudou nejpozději v 10. minutě zaručeně pošel. Celé to působí jako by režisér vyznával kult Ronalda. Na nějaké objektivní záležitosti rovnou zapomeňte. A na fotbal taktéž. Jak sonda do Ronaldova soukromí to funguje. Bohužel není k vidění nic víc. Ronaldo je hrozně rozporuplná osobnost, takže mě zdejší rozpolcené uživatelstvo ani malinko nepřekvapuje. Snad jen ty odpádky, které jsou čistě produktem nesympatií, si dotyční hodnotitelé mohli odpustit. Řekněme, že takové ošoupané 3 * bych snad dát mohl. ()

kaylin

Takový celkem obyčejný dokument o jednom sportovci, který je považován za nejlepšího ve svém oboru. Nebo za jednoho z nejlepších. Na tom dokumentu ale nevidím nic zázračného. Prostě ukázka toho, jak se z celkem obyčejného kluka může stát skvělá marketingová značka. Ale tak skvělý fotbalista je to pořád. Ale já jsem prostě víc naladěný na Messiho. ()

maverick10

Ždímačka citů, prvoplánové PRko. Kdo mě ještě nemá rád, tak ten teď musí. Mít rád rodinu je přece základ a ne něco obdivuhodného a nevím zda si vůbec uvědomuje, že má tolik přátel jenom díky slávě a penězům. Ronaldo je frajer, dříč a ať je jaký je, je to mistr svého řemesla, ale tenhle dokument je zbytečný a opravdu ho nepotřebuje! ()

• V tomto dokumentárním snímku lze spatřit partičku kluků, kteří hrají na playstationu známou a úspěšnou hru „Tekken 3“. (ČSFD)