Nesmrteľný

• Česko Nesmrtelný (viac)

Neapolský mafiánsky boss Ciro di Marziio akoby zázrakom prežil, keď ho jeho jediný priateľ a zároveň bývalý nezmieriteľný rival Genny strelil do hrude. Utiahol sa do exilu v Rige, kde je jeho úlohou budovať nové štruktúry, z ktorých by camorra mohla profitovať. Takmer okamžite je vtiahnutý do krutého zápasu medzi miestnymi zločineckými organizáciami. Opäť, ako už toľkokrát vo svojom živote, hľadí smrti do očí. Prvýkrát sa tak stalo, keď bol ešte malé dieťa a zemetrasenie zničilo dom, v ktorom býval a zabilo jeho rodinu. Malý Ciro vyrastal ako sirota a v nemilosrdných uliciach Neapola sa musel pretĺkať ako vedel... (RTVS)

angel74

„Zemětřesení je vůle Boží, Zemi dělá dobře. Stejně jako když je člověku zle. Střádá a střádá. A buď vybuchne a osvobodí se, nebo umře.” - Jasně, že jsem si tajně přála Cirovo zmrtvýchvstání. Tím pádem jsem si tenhle film nemohla nechat ujít. Ze začátku jsem sice měla trochu strach, aby to nebyl průšvih, ale naštěstí byly mé obavy liché a já teď mohu s úsměvem napsat, že snímek Nesmrtelný velmi dobře funguje jako dějový svorník mezi čtvrtou a pátou řadou seriálu Gomora, s nímž ho pojí dusná atmosféra a skvělý soundtrack. Grandiózní finále je pak takovou šťavnatou odměnou pro fanoušky drsných hochů z italské Neapole. (80%) ()

Radiq

Cože? Jak je toto možné? Ciro aneb brejličky a cigáro žije? Ani jsem pomalu nestihl postřehnout, jak se to vlastně stalo (jo, musel jsem si to rewindnout)... a hlavně jsem měl za to, že už jsme se s ním rozloučili a tohle bude spíš nějaká retrospektivní záležitost. Ale ni. Žijeme a hezky nekompromisně se dostaneme zase do starejch drsnejch kolejí. K tomu nějaké to dokreslení detailů z dětských let. A to je vlastně všechno. Teda lotyšská situace kolem jeho byznysu se vyvinula díky němu opět úplně náramně, ale jinak je tenhle film jenom asi taková berlička, aby se jeho postava mohla objevit v páté sérii Gomory. Průměrná berlička. ()

bearmeedek

Když jsem vloni zjistil, že Gomora bude mít svůj film s Cirem, byl jsem natěšený. Skutečnost je taková, že diváky bez znalosti Gomory moc neosloví a příznivce seriálu určitě potěší malé vyplnění prostoru při čekání na další řadu, i přítomnost "živého" Cira. Ciro byl všude, ale téměř nemluvil a moc se ani nepohyboval. Není to špatné ani jako film, ale hvězda navíc za tu příslušnost ke Gomoře. Gomora byla Gomora, Nesmrtelný je Balada o Cirovi. ()

poet

Marco D'Amore je určite dobrý herec a ani ako režisér nie je úplne mimo ale predsa len seriálová Gomora je trošku iný level. Rozohrať drámu v dvoch časových obdobiach a to svoje detstvo  v gangu a zaroveň súčasnosť nebol zlý nápad. Niekto si napozeral Krstného otca :) . Ak niečo Taliani vedia tak to sú mafiánske filmy a ani  pri tomto som sa nenudil a musím hlavne oceniť hudobnú stránku. Niektoré dejové zvraty boli trošku odveci ale záver mal svoje emócie a pre fandov Gomory by to nemal byť až taký prúser :) ()

Mamlas odpad!

Málem jsem si trhnul rekord a vypnul film ještě před úvodními titulky. Zatnul jsem zuby a dopřetáčel jsem se nějak do konce tohohle hypernudného představení. Film je o tom, že je nějaký chlap, tváří se furt nasraně a důležitě, chodí, kouká a vzpomíná na své dětství. Na konci se děje trochu spojily a vybouchlo auto, tak to není čistá nula. (3%) ()

• Natáčalo sa na autentických miestach v Lotyšsku, predovšetkým v metropole Riga a v talianskom meste Neapol. (MikaelSVK)
  • L'immortale vydělal v den premiéry více než 602 000 eur, čímž se stal nejvýdělečnějším italským filmem za období 2014–2019 a celkově třetím nejvýdělečnějším ne-komediálním italským filmem. V den premiéry film v kinech navštívilo více než 87 000 diváků. (PozorGranat)