Barb a Star idú do Vista del Mar

• Česko Barb a Star jedou do Vista del Mar (viac)

Keď zatvoria obchod s nábytkom v Soft Rock v Nebrake, predavačky Barb (Annie Mumolová) a Star (Kristen Wiigová) prídu o prácu. Ženy po štyridsiatke - jedna ovdovelá, druhá opustená - sa poznajú od detstva a sú nerozlučné priateľky. Z odstupného si obe doprajú dovolenku v prímorskom letovisku Vista Del Mar na Floride a užívajú si všetky dostupné vodné atrakcie a exkurzie. V hotelovom bare sa zoznámia so šarmantným Edgarom Pagétom (Jamie Dornan). Atraktívny chlap a Star sa čoskoro dajú dokopy, ale Barb o tom nemá vedieť. Edgar má však tiež tajomstvo. Do Vista Del Mar ho poslala pomstychtivá diablica Sharon Gordon Fisherová (Kristen Wiigová), aby celé mesto vyhladil pomocou geneticky manipulovaných komárov. Sharon sa chce pomstiť miestnym obyvateľom, ktorí ju v detstve šikanovali, ale v ohrození sa ocitnú aj dovolenkárky Barb a Star, ktoré Sharon považuje za nebezpečné špiónky. Aby sa poistila a zabránila vzťahu Edgara a Star, vyšle ďalšieho agenta Darlieho Bunkla (Damon Wayans Jr.), aby špehoval nielen Edgara, ale aj Barb a Star... Na Barb, Star a Edgara čakajú bláznivé dobrodružstvá, v ktorých odhalia vražedné sprisahanie a pokúsia sa ho zvrátiť. Vo finále musí osobne zasiahnuť nielen zločinná Sharon, ale aj dobrá vodná víla Trish... (TV JOJ)

TheEvilTwin

Ale jo, ušlo to. Nenáročná, jednoduchá ptákovina o dvou padesátnicích na dovolené na Floridě, které čirou náhodou narazí na zločince snažícího se všechny hromadně zabít. Spousta vtipů je trapných, pár se jich povedlo a pár hlášek je tak ujetých, až jsou vlastně dobré, ale suma sumárum je to prostě jenom průměrná komediální podivnost. Wayans a jeho postava špiona je totálně skvělá a zasloužila by si vlastní film, hlavní záporačka s malým čínským dítětem jako side-padouchem je taky vysloveně originální a pobaví a tohle jsou vlastně ty prvky, které film vynášejí do vod průměru svou neokoukaností a zábavností. Neurazí, nenadchne. ()

somnar

Absolutní pecka. Naprosto svobodná věc, která si to ale může dovolit, protože Barb a Star nejsou jen zbloudilými maškarami z SNL, ale dokonale napsanými i zahranými charaktery, díky čemuž se ten film dokáže protáhnout i hluššími pasážemi. Je vlastně zázrak, že ten film má ve svém středu dvě konzervativní Karen, a přesto nemá nikdy potřebu se sehnout k obvious zesměšňování a politickým statementům. Zdravím Sachu Barona Cohena v Boratovi 2. ()

easaque

-4* Tušil jsem do jaké bláznivé komedie jdu, ale rozhodně jsem nečekal, že se mě bude nakonec tolik líbit, až jsem se musel trochu stydět. Ale vlastně není důvod, protože to není rozhodně hloupý film i když jeho příběh nejde jednoduše vyprávět ;-). Absurdně nesmyslných a nečekaných situací je tam opravdu nepočítaně, takže se rozhodně nikdo nemůže nudit. Nebudu se však divit, když to nebude váš šálek kávy, protože je to takový mix komedie, sci-fi, muzikálu a špionážních filmů. Ze začátku jsem se bál, že to bude něco na způsob Cuky Luky, ale naštěstí ne. Taky jsem si při sledování vzpomněl na Austina Powerse, ale ani ten mu nesahá po kotlíky. Proto se neštítím tuto kuriozitku doporučit dále a snad najde víc svých spokojených diváků, které jí zvýší nespravedlivě hodně nízké skóre. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

J*A*S*M

Těžce popsatelná ulítlá parodie o dvojici buranek ve středním věku, které se vydají na výlet do floridského přímořského letoviska. Plus je do toho tedy ještě zakomponovaná zápletka o tajemná záporačce a jejím ďábelském plánu s geneticky upravenými jedovatými komáry ... a mnoho dalších bizarních zhůvěřilostí :D Poměr trapných a vtipně trapných frků mi tady vychází tak zhruba půl na půl, což je ale vzhledem k jejich frekvenci pořád docela OK. Je to takový ten typ filmu, u kterého se patrně budete bavit, a zároveň vám z toho bude trochu stydno. ()

JohnnyD

Blbý a blbší pre štyridsiatničky. Skutočne vtipných scén je tu relatívne málo, ale gýčová estetika a tých zopár satirických drobností z "kultúry" žien v stredných rokoch sú fajn. Bohužiaľ celé to ide významne pod potenciál a najmä zápletka s vraždiacimi osami je dosť mimo. A čo je najväčšia škoda, napriek tomu, že Harry a Lloyd boli dementi najvyššieho rangu, emócie z ich priateľstva boli oveľa hmatateľnejšie než v prípade Barb a Star. ()