Káčerovo

• Česko My z Kačerova (viac)
USA, (1987–1990), 36 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Ron Jones

Alan Young, Russi Taylor, Chuck McCann, Terence McGovern, Frank Welker, Hal Smith, Hamilton Camp, June Foray, Peter Cullen, Tress MacNeille, Kathleen Freeman (viac)

Príbehy strýka Držgroša a jeho mladých synovcov, ktoré zažívajú na cestách po celom svete. (BoncheR)

Karlos80

Kultovní seriál mého dětství! Tady se nemá cenu opravdu vůbec více rozepisovat a cokoliv nového zde ještě objevovat. Pro mě jednoznačně jasná Disneyovská jednička. Vše podstatné již bylo řečeno. Jedná se o naprostý dětský Disneyovský kult generace dětí narozených v osmdesátých letech, do které bohu dík patřím i já. Úžasný český dabing, úžasná hudba navíc opravdu snadno zapamatovatelná, pěkná animace a vůbec nad vynalézavostí a nápady autorů (tvůrců) jednotlivých epizod, opravdu smekám. Vždy to mělo, tedy každá epizoda, jak dobrý nápad v podobě napínavého dobrodružství, tak i kvalitní humor (zejména v podání Rampy McKváka) a nakonec i zajímavé rozuzlení. Dobro se navzájem skvěle doplňovalo, a soupeřilo se zlem v podobě Rafanů, nebo Magiky von Čáry. To všechno dělalo z tohoto seriálu, tehdy naprostou jedničku a to nejen v zemi svého původu, ale i v devadesátých letech tady u nás. Skvělý, skvělý, skvělý. Kdo ještě neviděl tak honem rychle napravit ! Nebo bude pozdě..! V té dnešní smršti animovaných filmů téměř odevšad, má tento stále čím oslovit a zaujmout na rozdíl od jiných nevalně proslulých třeba z asijské produkce. Malá ukázka z úvodní melodie : zde. ()

chamba

Najkrajší kreslený seriál, ktorý predbehol svoju dobu. Niektoré myšlienky a hlášky káčerov som pochopil až v nedávnej dobe :))) ako napríklad výrok starého McTátu: "Nemusíš byt pilnejší ale chytrejší" :D:D. Škoda len, že v slovenčine je tento seriál skoro nemožné zohnať, aby som ho uchoval pre budúce generácie... ()

LEGACY

Babiččiny a dědečkovi archivy překypují kvalitními spisy, ale i filmy, potažmo seriály, a my, jako jejich vnoučata, se vždy v tomto harampádí prohrabovala. Nezapomenutelné zážitky spojené s tím jedním pokojem, kde sme všichni po prázdninovém obědě užívaly to kouzlo zvané rodina se nese hlavně v duchu Kačerovského tresoru, rivala Hamouna, nebo třeba Rafanů a jejich dobrodružnými výpravami do nejprapodivnějších koutků pramáti země. Zábavné, dobrodružné, ale stejně tak dobře poučné. ()

Opsha

Přiznám se, že srdečně nesnáším produkci pro děti. Tohle je jedna z mála čestných vyjímek. Žral jsem to jako malý a i teď si myslím že je to jako sobotní raníček po páteční kocovině vynikající. Žádné tuli-tuli, ani přehnaná infantilita, a navíc samé sympatické a zajímavé postavy, podpořené perfektním českým dabingem (přiznám se ale, že jako malý jsem nesnášel hlas Donalda, přišlo mi že můj komiksový hrdina si zaslouží heroičtější hlas). P.S. Ovšem novácký dabing druhé série je dost poprůměrný (a přezpívaná písnička trhá uši), jenže tyhle díly se v původním shání zatraceně těžko. ()

Tommassi3

Legendární seriálová pecka a rozhodně vrchol tvorby studia, která provázela dětství hned několika generací, která mě kdysi okouzlila dobrodružstvími á la Indiana Jones, i na odkazy vůči němu mnohokrát dojde, a dnes zase svojí formální stránkou, když si důsledně pohrává s estetikou starších disneyovek a aktualizuje ji.. Po dlouhé sebereflexivní úvaze nedokážu jmenovat další projekt, jehož síle nostalgie bych dnes ještě podlehl, zvlášť s takovou chutí.. ()

• Autorom Kačerova a strýka Držgroša (Skrblíka) je komiksový tvorca Carl Barks. Mesto Káčerovo sa prvýkrát objavilo v komikse "Walt Disney's Comics and Stories #49" z roku 1944. Držgroš sa prvýkrát objavil v komikse "Christmas on Bear Mountain" z roku 1947. (donnie22)
  • Flintheart Glomgold je v seriálu vyobrazen jako Skot, zatímco v původním komiksu je Afričan. (HappySmile)
  • Online magazín IGN v lednu 2009 seriál zařadil na 18. místo v žebříčku "100 nejlepších animovaných televizních seriálů". (HappySmile)

Příběhy z Kačerova se vrací

Příběhy z Kačerova se vrací

17.12.2016

Televizní kanál Disney XD se rozhodl oživit kreslenou legendu. Příští rok se na obrazovky vrátí Příběhy z Kačerova, které se mezi lety 1987 a 1990 dočkaly přesně 100 epizod. Nová verze bude mít… (viac)