Mysteriózny triler vznikol podľa predlohy spisovateľa Petera Benchleya, autora slávnych románov a scenárov k filmom Jaws (Čeľuste, 1975) a The Deep (Hlbočina, 1977). V hlavnej úlohe hviezda seriálu CSI Kriminálka Las Vegas - William Petersen... Prímorské letovisko Graves Point prežíva jednu z najhorších sezón svojej histórie. V pobrežných vodách sa množia tajomné útoky na rybárov aj turistov a celá oblasť sa obáva, že tu šarapatí žralok - ľudožrút. Morský biológ Dr. Talley však pozná desivú pravdu. Na obyvateľov doteraz pokojného mestečka útočí obrovský hlavonožec. Ľudia sa zmobilizujú a rozhodnú sa, že nič nenechajú na náhodu a hrozbu zlikvidujú sami vlastnými silami. Keď sa však podarí uloviť veľkú krakaticu a smrteľné útoky neprestávajú, všetci pochopia, že v mori číha celkom iný gigantický dravec, akási príšera nepredstaviteľných rozmerov. A jeho hlad neutícha... (TV JOJ)

Yardie

Tento film jsem viděl kdysi a teď jsem kouknul znovu, když ho opakovali. Musím dát 3*, protože mám pro tyto filmy se zlými zvířátky slabost. Prostě se mi tyto filmy s žraloky, piraněmi, chobotnicemi atd. líbí. Samozřejmě, že hlavně triky s krakaticí jsou dosti slabé a určitě by filmu prospělo více peněz, ale jako televizní film je to dobrý a bavilo mě to. Howgh! ()

Slavníkovec

Celkem ubohoučký animální horor, na rozdíl od "Čelistí" postrádá napětí, překvapení a originalitu. Komisař z Las Vegas William L. Petersen je super herec, má charisma na rozdávání. Zde sice nezklamal, ale nemůžu uvěřit proč se týhle práci zaprodal. A jinak. Já myslel, že krakatice žijou ve hloubkách kolem 3000-7000 m. ()

Aqualung

Myslím, že jde o pokus zpracovat Benchleyho Bestii.Něco na to namotali, celkem slušně jsou provedeny scény s netvorem.Ovšem je zde zase něšťastný počin dávat vědomí a volní jednání živočichovi, jakým je Architeutis dux.Vztah mámy a dítěte...no nechejme pracovat fantazii.Ale zase ne tak moc.Je to film tak na sobotní odpoledne, ale nic víc. ()

Hixx

Trošku vykrádačka čeľustí akurát s mega chobotnicou na ktorej efektami asi dosť šetrili (z blízka vyzerá ako gumený mop a z diaľky ako z ruskej hry predchodcu gameboya). Ešteže tu bol správny hošík Vip ktorý to uhral zase na happy end, samozrejme mu asistovala krásna deva, morský biológ a milionár pre ktorého peniaze niesu problém no aj tak tam vlezie sám s predpotopnou harpúnou ktorú používal ešte asi kapitán Nemo. No bolo to dosť trápenie vydržať to tie 3 hodiny ale už to mám za sebou a nikdy sa k tomu už nevrátim. ()

Lucasion

Všichni znají Čelisti (1975). Natočil je totiž Steven Spielberg a z nízkorozpočtového filmu se stal jeden z nejslavnějších hororů s velkými krvežíznivými zviřátky všech dob. Málokdo ví, že to nebyl Spielbergův nápad. Ale muž jménem Peter Benchley napsal knihu. I když musím říct, že v tomto případě platí, že film je lepší než kniha. Každopádně, ten samý muž napsal i další román - The Beast. Ovšem na filmovou Krakatici si jen tak nikdo nevzpomene. Jednak proto, že zdaleka nedosahuje kvalit Čelistí, a taky proto, že to nenatočil Steven. Rozdělení na dva filmy mi nevadí, ale tři hodiny jsou vlastně skutečně příliš. V první části se moc nestane a krom toho, že obětí je minimum, tak samotnou potvoru ani moc neuvidíme. Ve druhé části jsme na tom skoro stejně. Jen těch obětí přibyde. Moře dialogů a finále naopak velmi zkrouhlé. Není tu žádný pocit atmosféry jako v Čelistech. Postavy se chovají divně a ani po třech hodinách k nim nemáte žádný vztah. Přesto bych řekl, že Krakatice je nejlepším filmem o krakatici. Což je asi stejná pochvala jako, že Harrison Ford je nejlepší Indiana Jones. Prostě tu není konkurence. (50 %) ()

• Natočeno na motivy stejnojmenné knihy Petera Benchleyho. Benchley byl výkonným producentem této televizní adaptace. (LUKICKK)
  • Whip (William Petersen) označuje nouzový maják pro indikaci polohy jeho iniciálami: E P I R B. Obecně se vyslovuje „Eperb“. (LUKICKK)