Hodinová manželka

(festivalový názov)
  • Nemecko Waterproof

Aiše sa po manželovej smrti stala jedinou živiteľkou svojich troch detí. Zúčastnila sa na mnohých seminároch o emancipácii moslimských žien, a aby vyriešila svoju finančnú situáciu, rozhodla sa pre prácu inštalatérky. Film Hodinová manželka ponúka vtipný pohľad do sveta inštalatérky a jej kolegýň, ktoré sa snažia obstáť vo svete vyzbrojené kliešťami a skrutkovačmi. Sú to vôbec prvé inštalatérky v Jordánsku, jednej z najsuchších krajín sveta. (Jeden svet)

marhoul

Téma výborné, škoda že film poněkud ztrácí šmrnc, tempo a dech. Neztotožňuji se úplně s euforií, že žena má/ může/ musí, když chce klidně (povinně) dělat zásahovou hasičku, rubat uhlí nebo vyměňovat šest kyčelních kloubů za umělé náhrady denně ( tedy pokud nemá páru a testosteronu jako atlet/ka Semenya), ale instalatérky v Jordánsku mi přijdou totálně v klidu. Obzvlášť pakliže si jiné ženy, kterým se stane havárka, podle tamnějších tradic nesmí do bytu vpustit muže, mi to přijde jako výborný nápad. Šikovnice. Škoda, že doku byl po první třetině unylý a unylejší. Dalo se z toho jistě vyrazit víc, mohlo to být i vtipnější, ale holkám fandím. ()