Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

Kudly4

Synchronic, pro mě zatím nejsilnější filmový zážitek, minimálně za poslední dva měsíce. Režisérská dvojice, už mě tenkrát dostala svým malým Hororem Spring a tohle je další fakt silná, silná, silná podívaná. Na hraně pěti hvězd, doporučuji. (322. hodnocení) ()

agentmiky

Jeden z nejoriginálnějších scifi námětů za poslední roky, to jako fakticky (ten nápad s epifýzou mě kladně překvapil :D). I proto je za mě škoda, že se to nepovedlo přetavit ve výborný film. Lhal bych, kdybych tvrdil, že první polovina nenabídne nadprůměrnou kvalitu. Tady tvůrci totiž rozehráli zajímavou mysteriózní hru s divákem, která měla něco do sebe. Ústřední herecká dvojka potěší (ikdyž Dornan je výraznější postavou, takže moc nepotěší, že dostává méně prostoru), dojde na zajímavé slovní myšlenky a obraty, scénáristicky v této části vydařená záležitost. I psychedelický audiovizuál se k filmu neskutečně hodil, sice se rozpočet nemůže chlubit nějakým obrovským počtem nul, ale za ty peníze slušný nadstandard. Jenže přichází průser, tedy druhá půlka a zejména závěr, jenž vypadal jako dort od pejska a kočičky. Tady dvojka Benson a Moorhead vařila z vody, jakoby jim došla tvůrčí nápaditost. Škoda. Ten potenciál vězel úplně jinde. Pořád tomu ale těch mírně nadprůměrných 6/10 dám ()

Tosi

Stylový scifíčko o cestování časem, v kombinaci se staromódním filmem o dlouholetým přátelství. Po překombinovaným Tenetu je tohle cestování docela úleva. Film ani nelpěl na nějakejch násilnostech a soustředil se spíš na emocionální stránku, kterou podtrhl dojemnej konec. Přesto všechno mě film nedokázal strhnout a hodnotím průměrně. ()

campix

Ve finále jsem čekal rozhodně víc. Dvojice Moorhead - Benson umí minimálně natočit zajímavou žánrovku, ale u toho také zůstalo i v případě Synchronics. Dvojice záchranářů ztvárněná Anthony Mackiem a Jamie Dornanem se setkává s případy podivných zranění a smrtí, které je dovedou na stopu nové syntetické drogy, která má hodně podivné účinky. Bohužel je to hodně šablonovité, nepřekvapivé a ve finále hodně melancholicky sladkobolné. Úplně vidím, jak by podobnou látku zpracovali bratři Safdiové, více špinavěji a například v průběhu jedné noci by to bylo více úderné. To by mě hodně lákalo. Takhle zůstalo jenom u nápadu zajímavé žánrovky s povedenými vtipnými momenty, ale horší dramatickou linkou. Ve finále tuctovka, u které nevyčnívá žádný z jejich aspektů. ()

JASON_X

Jste bílí "nezávislí filmaři" a točíte sci-fi thriller. Takže mu uděláte temnou noirovou atmošku, záběry budou občas zpomalené a zvuková složka bude zneklidňující (a opravdu zvuková, ne hudební). Čímž vyrobíte artový sci-fi thriller. Až potud bezva. Zápletku vymyslíte tak, abyste v ní mohli prezentovat názor, že legalizace drog by vedla ke všeobecné zkáze mládeže, ba téměř k rozpadu společnosti, čímž se váš artový sci-fi thriller rázem stane i angažovaným. Proč ne. Ale furt vám ještě bude v makovici šrotovat, jak udělat váš film angažovaným ještě víc. A tak ho proložíte mnoha infantilně polopatickými ukázkami toho, jací byli ti vaši předci nechutní rasisti a ve finále k tomu ještě kydnete porci slizkého patosu. A z originálního a potenciálně zajímavého filmu je rázem protivná moralizující sračka. Ale v klidu, pseudointelektuálové a salónní humanisti na nekomerčních fesťácích vám ji určitě vychválí. ()

• Pes hlavní postavy Steva nese jméno Hawking, jedná se o referenci na anglického fyzika Stephena Hawkinga, jelikož jsou ve snímku použity prvky kvantové fyziky a cestování časem. (Kuzmik)
  • Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě, mimo jiné místo, kde se jeden z hlavních herců narodil (Anthony Mackie). (Kuzmik)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)