Zvodná krása

• Česko Svůdná krása (viac)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Kosmik 1

Zcela průměrné romantické drama. V podvědomí lidí se dostalo převážně jen díky známým osobnostem, jinak by dle mého názoru zapadlo, jako spousta jiných nezajímavých dramat. Svědčí o tom i počet shlédnutí vzhledem k tomu, kdy byl film natočen. Výhodou je vidět nahou Rachel a mladičkou Liv. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. 50% Mimochodem tento film má opravdu zajímavý tag. :) ()

sulimo

Kdyby to natočil kdokoli jinej, je to ten nejnudnější film na světě, jenže Bertolucci to dokáže podat tak poutavě, že jinak nudné scény hltáte jako ten nejlepší thriller a nemůže se nabažit perfektnosti a atraktivnosti obrazu a příběhu. Je fakt, že Liv Tyler kvalitě filmu přidala neuvěřitelný kus (sebe...doslova), spolu s krásou Toskánska, ale stejně, v rukou jiného režiséra by z toho filmu zbyla "jen" Liv, nikoli však příběh. Dokonalé. ()

TeeAge

Som strašne zaujatý. Liv je jednou z mojích ,,naj,, a nakoľko je to jej sólový, a asi najúprimnejší a najintímnejší snímok celkovo, nemôžem hodnotiť inak. Akurát mi vadili dve veci: Nepochopil som niektoré vzťahy medzi postavami, a to dévédéé čo som tak dlho zháňal a konečne kúpil, nám seklo pri doslovnom konečnom vyvrcholení :D K dobrému koncu však už nič nechýbalo, a tak si na Liv odteraz budem spomínať ako na horľavú, obyčajnú a pritom prekrásnú puberťáčku z toho nášho európskeho sveta... :) ps: škoda že je američanka. ()

Stegman

Vypadá to jako klišé, jak tam popíjejí vínko při západu slunce a řeší akorát kdo s kým a za kolik. Kdo ale někdy v létě pobýval v kopcích střední Itálie, tak mi dá za pravdu, že to prostředí člověka k řečenému přímo svádí (tím spíš, když jde o mladý kolektiv). Všichni jen lenoší a užívají si to, i když by to do sebe jinak neřekli. SPOILER: A je taky pravda, že i tahle idyla se přejí a člověk pak zase touží po šedivém městě. Přesně jak to bylo zachyceno ve filmu. Dal bych i 5*, kdyby to jen všechno do sebe tak okatě nezapadlo. Čímž nemyslím, že mi vadily náhody nebo to, že si k sobě zamilovaní po letech zase našli cestu (vyplývá to z jejich romantického založení). Myslím tím spíš detaily, které kazí celkovou věrohodnost filmu, jako např. žádné nevhodně vzkypělé emoce, trapné chvíle ticha, nedořečené věty. Tady má všechno svůj smysl, každá pomlka je významná, všichni se navzájem chápou. Rohmer tohle uměl líp (věrohodněji). ()

Pavkan

Svůdná krása je film, jehož prostřednictvím jsem si zamiloval Toskánsko. Ať se na něj podívám v kteroukoliv roční dobu, tak líně příjemná atmosféra mě vždycky aspoň na chvíli pohltí a mám pocit, že venku koncertují cikády a ve stínu olivovníku se kochá jsoucnem Liv Tyler, jak jí táta Steven stvořil. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)