Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

fabecc1222

Tak to vypadá, že otřepan zápletka: Vniknout do bodu A, tam se to podělá, tak se musí z bodu A rychle zdrhnout skrze všemožné překážky se dostala i do Kenobiho. No musím říct, že i přes všechna klišé, která tato zápletka splňuje i zde, mě to tu bavilo, stejně tak, jako vidět Obiho, jak se opět dostává k síle, a zlepšuje se i jeho technika boje se světelným mečem. Nakonec to teda vypadá, že to celý seriál potáhneme s Leiou, a Luke s Owenem budou jen těžce okrajová záležitost. ()

Radda

To, že Star Wars v poslední době za nic nestojí už víme. A bohužel se s tím buď smíříme anebo se o to už nebudeme vůbec zajímat, ale doprdele co zas tohle bylo za výkvět, to mně hlava nebere. Po Book of Boba Fett jsem si říkal, že máme nové dno a teď už se to jen odrazí od dna a půjde to nahoru. Hmm, tak asi ne no. Naopak půjdeme ještě níž a to ne o jeden, ne o dva ale rovnou třeba o tři levely. To je fakt smutný, kam se tato značka dopracovala. Jakože je architektura dobrá či dokonce působivá je fajn a stále se na to i ,,hezky,, kouká po vizuální stránce (až na občasné špatné klíčování postav ale co už, že jo, to je tady ten nejmenší problém). Ty lapsy, nelogičnosti či dokonce absolutní nesmysly tady vyvrcholily do nového extrému (viz protíkající dveře na podvodní základně anebo chybějící jakákoliv protiletadlová obrana (důvod, že na základnu inkvizitorů nikdo nezaútočí, fakt neberu)). WAU, gratuluji. Ach jo, takto jsem si vážně nepředstavoval návrat Obi-Wana po tolika letech. Zbývají ještě 2 epizody a já už se regulérně bojím, co nás zas čeká za majstrštyky. Jak ale vidím, podle zdejších komentářů, nejsem v tom sám, tak nám všem přeji ještě pevné nervy, zřejmě je budeme potřebovat. ()

Elio

Ano, jistě, je to nesmyslné. Ano, jistě, je tam opravdu mnoho, mnoho úsměvných absurdit a příkladů porušování bezpečnostního systému, které by snad neměly projít ani ve Star Wars světě. Ale když si uvědomím, co za absurdity jsme už v tomhle vesmíru absolvovali (ano, i v OT, které bylo trochu "vylepšeno" a vysvětleno například díky Rogue One) a nikdo se nad tím ani na moment nepozastavil, kdežto u tohoto ostře sledovaného seriálu se hned všichni takzvaní fanoušci hrnou se zběsilostí k počítači, aby rychle vyjmenovali všechny vady, kterými seriál oplývá, říkám si, jestli se ze Star Wars nestal spíš nový kopací panák. Toxicita v téhle komunitě panovala vždy, takže tohle mě ve výsledku nepřekvapuje. Co mě překvapuje je fakt, že většina lidí zde hodnotí primárně to, jestli příběh dává smysl, a už ne to, jaké je tempo příběhu, jaké jsou speciální efekty, scénář, dialogy, kostýmy, interiér, kamera a, a to hlavně, herecké výkony. Pokud se tohle všechno sečte, ať mi nikdo netvrdí, že si seriál zaslouží méně než 3 hvězdy. Ale to jen tak na okraj. 4. epizoda dodává příběhu trochu více gradace, a i když všichni víme, že to dopadne dobře, přece jen napětí buduje vcelku umně. Co se seriálu nedaří je výčet nelogičností, které jsou v tomto díle ve zvýšené míře, a divák si chvilkami říká, jestli by nebylo lepší tyhle nesmyslnosti vysvětlit prostě jen tak, že "zapůsobila Síla". Ať tak či tak, herecké výkony jsou pořád dost dobré, začátek je za mě fenomenální, ale pak to přeci jen začíná jít, hlavně kvůli zmíněným nelogičnostem, trochu z kopce. Začínám si uvědomovat, že síla tohohle seriálu tkví hlavně v pomalých, emotivních pasážích, kdežto v akčních sekvencích příběhu trochu dochází dech. Ale to nevadí. Je to první pokus vrátit se plnohodnotně k prequelům a na to, jaký hate schytaly, to myslím seriál ještě snáší dobře. Já se ovšem upřímně bavím a moc, moc se těším, kam se to celé posune. Doufám, že poslední díl pojede na vlně sentimentálních emocí, které seriálu sednou vlastně úplně nejlépe. ()

skejpa

Tragická epizoda. Příšerně kýčovité, naprosto nereálné, Bollywood hadr. Tenhle scénář byl tak slabej, že to fakt nemá obdoby. Obiwan opět úplně marnej, tentokrát sice už alespoň mečem odráží blaster ale vypadá u toho jak důchodce... Ještě že je tam třetí sestra s vaderem, kteří to celé zachraňují. Doufám, že to byl jen jednodílový výpadek. ()

kenkaku

Tak v první řadě, jakákoliv hrozba vůči Leie nebo Kenobimu nefunguje. Takže drnkání na tuto strunku dramatu je fakt ztráta času. K tomu si měl scénář vybudovat “postradatelné” sympatické postavy. Takže celá epizoda je naprosto zbytečná a kdyby se přeskočila, vlastně se nic neděje. Scénáristicky je tedy čistý odpad. Proto (přestože je to velice slušně natočené vizuálně a “old-schoolove” atmosféricky) nemůžu dát víc než průměr. ()

• Seriál pomrkává i po fanoušcích Klonových válek (od r. 2008). Planeta Balnab, kterou Reva (Moses Ingram) zmíní jako svůj zdroj inteligence na své cestě, byla poprvé zmíněna v epizodě Nomad Droids (2011) a později se znovu objevila v komiksu o Hanu Solovi z roku 2019. (Veskoslav)
  • Purge Troopers mají černou zbroj a červené nárameníky. Jsou vycvičeni pro boj zejména proti členům Řádu a lidem citlivých na Sílu. Jedná se o elitní armádu, která podléhala přímo Inkvizitorům. Poprvé se objevila v marvelovské komiksové sérii o Darth Vaderovi. Svou herní premiéru si odbyla v „Jedi: Fallen Order“. (Veskoslav)
  • Obi-Wan (Ewan McGregor) využívá rozbitá okna inkvizitorovy základny, aby unikl vojákům a utopil je stejně jako ve videohře „Jedi: Fallen Order“. (KGBelik)