Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

vikino1

Jako sory Starbuck, ale máš na víc. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím, pro jakou cílovku je tohle děláno, protože pro děcka se to tváří hrozně dospěle a pro dospělé je to moc teplé trans a vlastně úplně debilní. Zajímavou atmošku měl snad jen čtvrtej díl, dokud byl (no spíš nebyl) na scéně stopař. Dále bych chtěl vyzkoušet onen míchaný salát, protože sjetí byli teda vostře. Ale jinak z celé první série je zajímavých jen pár zvratů na konci snad dvou dílů - a samozřejmě toho posledního- a to jen proto, že mě zajímá jak vlastně ti mimozemšťani vypadaj. Zbytek vata o posádce, kde každý souloží s každým - nezávisle na věku pohlaví druhu či umělé inteligenci.... ()

JohnCZ

První série je příšerná přesně tak, jak avizují komentáře. Otravně, místy vyloženě trapně na sílu progresivní. A to zejména z toho důvodu, že tam prostě nic jiného není. Nejenže to vypadá jak levný seriál z Kickstarteru, ale je to především stupidně napsané a s basic zápletkami, jež nikam nevedou. Další problém: postavy a jejich interakce. Při sledování jsem měl pocit, že jsem nechtěně přepnul na nějakou vypatlanou reality show. Partička hloupých věcně nadržených a dobrou polovinu první série na emzáckých drogách sjetých puberťáků, jakože prej asi cvičených astronautů, které nezajímá nic jiného, než intenzivní koitus - ve všech možných i nemožných kombinacích. A když zrovna vzduchem necákají hormony a na divokou kopulaci není čas, protože se ta zbrusu nová high-tech kocábka co epizodu totálně vysírá, tak zase prozměnu naprosto pitomě umírají. O nějaké dramaturgii nebo ucelené vizi nemůže být řeč, byť, abych byl fér, pár potenciálně zajímavých momentů se tu také nachází... Proto mě dost překvapilo, že druhá série je naprostým obratem k normálnímu sledovatelnému sci-fi seriálu a je až k neuvěření, že za ní stojí ten samý tvůrčí tým. To zásadní: vyklidnilo se to. Postavy, které mě v první řadě tak vytáčely, buďto zdechly a nebo naprosto změnily své chování, resp. herci svůj projev. Pořád je to po čertech podfinancované, někde na úrovni trochu lepšího Syfy seriálu, ale s každou další epizodou jsem měl pocit, že tvůrci konečně mají nějakou vizi, že tentokrát si našli jasný směr a budují vlastně i docela zajímavý vesmír. Leč brzy se ukazuje, že s tím začali pozdě a za těch 10 epizod už to nemají šanci stihnout dohnat. Posledních pár dílů pak srší nápady, ale jsou dost rushnuté a neuspokojivé. Těší mě, že se příběhově uzavřelo, ale bylo znát, že tvůrci zřejmě původně měli plány na daleko větší počet řad. Mnoho možných zápletek a nápadů bylo pouze naťuknuto. Po první sérii bych to netipoval, ale po té druhé mě zrušení skoro až mrzí, protože zábavné space opery v dnešní době nejsou a Another Life k nim teoreticky mohl mít nakročeno. Jen prostě začal úplně debilně, což mu docela zaslouženě srazilo vaz. ()

Hurley

Another Life by šlo do jistý míry přirovnat k béčkový klasice Plán 9 šlokovýho velikána Eda Wooda. Jak Wood, tak tvůrci Another Life si totiž myslí, že sou skuteční kinematografičtí géniové, rozdíl je ale v tom, že zatímco Woodovy bizarní dialogy a nepo­bratelný příběhový spletence doprovázel i skoro nulovej rozpočet a mizivá režisérská zručnost, Another Life je po technický stránce špičkově zpracovaná záležitost, do který musel Netflix nacpat neuvěři­telnou fůru škváry, což z celýho seriálu dělá vlastně ještě mnohem depre­sivnější zážitek, než kdyby šlo jen o nějakou nízko­rozpočtovou úchylárnu od Asylumu. víc » ()

blazma

Na první pohled jsem si říkal, konečně. Konečně sci-fi pro mě. Jenže pak přišel další díl, pak další a další. Z ničeho nic kvalita nešla nahoru, ale dolů. Příběhy v epizodách mě nebavili, byli předvídatelné. Charaktery nijak extra zajímavé. Jakože bylo toho fakt dost co se mi líbilo. Bohužel je tady více věcí, u kterých si klepu na čelo. Není to nejhorší, ale k dokonalosti to má velmi daleko. ()

cocrHeLL odpad!

Myslel jsem, že to zvládnu, už mi vážně zbývaly 3 díly do konce. Nesympatická hlavní postava Niki (Katee Sackhoff alias Delfína Lundgrenovic), přehrávající herci a podprůměrnej děj a soundtrack připomínající reklamy spotify, když nemáte chuť si zaplatit premium, bych možná jakž takž překousl, ale v míře podstatně menší. Vždyť to celý působí jako výsměch - samo sobě se to vysmívá již po pár minutách. Tvůrci si prostě řekli: "Dnes je seriálová doba, to bude super, když tuhle srágoru vytáhnem na 7 a půl hodiny a rozkouskujem to na 10 dílů. A víte co ještě, do každého dílu dáme maximálně 2 stěžejní momenty 1) vyřešení, či odhalení jak skončil předchozí díl, 2) poslední 3 minuty dílu s vysvětlením v tom následujícím!". S tímto přístupem vzniklo vzduchoprázdno byť (tuším ve 4. díle) jsem zažil nástin napětí a miniaturní formu filmařského umu. Jak ve svém komentáři zmiňuje Novoten: "Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi." - souhlasím. Trailer nalákal, může být považován za krátkometrážní snímek s vyšším hodnocením, než reálný produkt. odpad! nedávám často, ale Another Life si to zaslouží. ()