Partnerství Clinta a Kate čeká zkouška, když musejí čelit následkům odhalení spiknutí. (Disney+)

Martrix

Hawkeye byl pro mě nejslabší avengerovskou postavou a přesto právě "jeho" seriál dopadl nejlépe. Lví podíl na tom má postava Kate a samozřejmě scénář. V poslední epizodě se podařilo namixovat spoustu dobré akce v odlehčeném stylu a přestože bylo jasné, že na Vánoce nikoho tvůrci nenechají zemřít, ba ani že ruku neuseknou, oko nevypíchnou, nějaké to napětí se tam propašovat povedlo. Podařilo se tedy udržet slušnou úroveň až do konce, byť se vlastně s výjimkou účasti Fiska vůbec žádné překvapení nekonalo. Jako představení dvou nových postav, navrácení do oběhu staronového padoucha a staronové nepadoušice, posloužil tento seriál velmi dobře. ()

tomik99

Určitě nejlepší díl celého seriálu a já jsem rád, že se končilo ve velkém stylu. Tolik rozmanitých šípů, to jsem ještě neviděl. To ani neukázal seriál Arrow za X sezón. Tady je vidět, jak je Marvel hrozně dopředu a umí ze svých lidí vymáčknout něco nového a origiálního. Vlastně všechny odvyprávěné příběhy se mi hrozně líbily. Ať už to byla Maya, nebo skvělá dynamika mezi Yelenou a Clintem v jejich souboji a pochopitelně skvostně skončil vztah i Hawkeye a Kate. A ta vánoční atmosféra byla boží a skutečně výborně naladila na svátky. Stromeček, písničky - vše tam bylo a působilo to hrozně přirozeně. ()

kenkaku

Tak konečně po těch náznacích máme Kingpina v plné kráse. Samozřejmě závěru nevěřím ani omylem (bylo by to poprvé co seriálu měl nějaký dopad na MCU). Nicméně za osobní zklamání považuji rozuzlení s (potenciálně) budoucím nevlastním otcem Kate a šarádu s hodinkami. Myslím tím jejich ohromné nebezpečí. I kdyby někdo z “klubu teplákových souprav” věděl, že “Agent 19” je nějaká Bobbi Morse, co z toho když nevědí, kde je a jak se nyní jmenuje. Takže IMHO šlo víc o habaďůru na diváka (provařit totožnost postavy divákům) a možná šanci představit novou postavu - Mockingbird, než cokoliv jiného. ()

Milano33

Taká príjemná a zábavná akčná jazda, ktorá v sebe nesie svieži vianočný nádych. Veľmi oceňujem prízemnejší prístup ku akčným scénam i osobitnejšiu rovinu príbehu, čo sa týka postáv. Hawkeye, Kate aj Yelena sú veľmi sympatické postavy, do ktorých sa dá vžiť i súcitiť. Interakcia medzi Kate a Yelenou bolo naozaj skvostná a do ich vzájomného súboja vniesla určitý nadhľad a odľahčenie. Seriál Hawkeye je ukážkový príklad toho, že aj komornejšia akcia môže byť rovnako epická ako akákoľvek iná. Takisto je velice kreatívna, plná skvelých nápadov, tu narážam predovšetkým na trikové šípy, a ani humor a hlášky jej nechýbali. A tiež kvitujem i ten set-up na momenty, kedy sa Kate skĺzla dole lanom či ten trik s mincou, ktorý ju Clint naučil. Aj z Kingpina stále vyžaruje obrovská charizma. ()

LachtanShows

Už jen kvůli tomu, že se mnou nejméně očekávaný Marvel seriál letoška vyhoupl na mnou vůbec nejoblíbenější, bych sem mile rád udělil plnou palbu. Tohle finále má totiž všecko. Opravdu vtipnou Kate, perfektního Clinta, pěkný vánoční vibe a krásnou Jelenu. Obsahuje ovšem také vůbec nejzbytečnější potitulkovku v rámci CELÉHO MCU. Kdo si tohle náhodou přečtete před zhlédnutím - ušetřete čas a vypněte hned po posledním záběru na Kate. ()

• Název epizody odkazuje na skladbu „Happy Xmas (War Is Over)“ od Johna Lennona, která začíná slovy: „So this is Christmas,“ a která pojednává o ukončení všech válek a nepokojů, pokud to zúčastnění budou chtít, právě o Vánocích. (jajo161)
  • Kingpin (Vincent D'Onofrio) nosí v epizodě stejný oblek jako v komiksové sérii „Amazing Spider-Man: Family business“. (NiWi)
  • Jedná se o doposud nejdelší epizodu ze všech MCU seriálů. (jajo161)