Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (ČSFD)

SpaceOdyseus

Ale teda. Takovou porci debilnich klise jsme dlouho nedostali. Zacina to ok akci (na tv budget) se skvelym GSP. Ale co nasleduje me teda nezasahlo. Falcon se segrou bojuji se zlou bankou? To jsem jeste nikdy nevidel! Bucky chodi k psychologovi a snazi se pred sebou dokazat, ze ma dobre srdce? Na celuloidovem pasku to vidim poprve! Nuda. ()

Welulu

Relativně vlažný rozjezd, vhled do soukromí postav je na jednu stranu vítáný, na tu druhou tím nelze kompenzovat akci nebo zápletku, respektive ne s tímto scénářem - přesně to místo, kde naopak WandaVision válel a s divákem si šikovně hrál. Trochu se bojím přehnaného amerického "ducha", který je extra otravný, ale těžko soudit po první epizodě. ()

Hellierer

Nakonec daleko lepší, než jsem čekal. Akce je poskrovnu, ale tu úvodní bych klidně označil za strhující. Jinak mě ale těší daleko více osobnější rovina, kdy se prozatím jedná hlavně o drama dvou postav, které se vypořádávají se svými problémy. To se pravděpodobně velice brzy změní, ale pokud to zůstane alespoň do jisté míry při zemi, tak budu spokojen. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ No do kelu! Asi dostávam alergiu na tvorbu od Marvelu. To myslia ako vážne? Úvod odpália veľko tonážnou akciou, za akú by sa nehanbil nijaký kino blockbuster ... ale tak bezducho naivnou, že to je ultra fest prehnané až trápne teatrálne. Potom nastúpi psycho analýza super hrdinov vracajúcich sa do normálneho života, vlečúcych si zo sebou aj neduhy z minulosti.... do života plného birokracije a nejakého možno súcitu, empatie, možno.... na záver to zabili s novým následovníkom ako že Captaina Americu, ako že paródia, už na čo je len toto dobré? /40%/ ()

tomik99

Asi až po zhlédnutí jsem si uvědomil, jak moc jsou Falcon a Winter Soldier zajímavé postavy. Bucky má fakt komplikovanou minulost, je bez rodiny, všude kam se podívá, samý šrám a pronásledují ho jeho ohavné činy. I Sam je zajímavý... První akční scéna byla parádní. Sice pak už to bylo pomalejší, ale nevadilo mi to. Já si to užil. ()

• V bance Sam (Anthony Mackie) zmíní, že členům Avengers se nevyplácí a nikdy nevyplácela žádná výplata. V komiksu „Avengers #215“ z roku 1981 je však ustanoveno, že každému z Avengers náleží týdenní výplata v hodnotě 1 000 amerických dolarů. (NiWi)