Myši patria do neba

• Česko Myši patří do nebe (viac)

Myška Šupito rada všetkých presvedčuje o tom, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a že sa vôbec ničoho nebojí. Ale opak je pravdou, v skutočnosti sa pokaká zo všetkého, čo sa okolo nej šuchne. Jej vytúženým prianím je byť rovnako statočná ako jej otecko. Ten sa dokázal s nasadením vlastného života postaviť desivému lišiakovi, postrachu celého lesa. Boj síce nevyhral, stal sa ale obdivovaným hrdinom myšieho spoločenstva. Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárne kúsky napr. vytrhnúť zopár chlpov z líščieho kožuchu. Za cieľ si vyberie spiaceho mladého lišiaka Bielobruško. Všetko sa nakoniec zomelie trochu inak, než si malá myška predstavovala. Lišiak sa nečakane prebudí a naháňačka končí nešťastne pre oboch. Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba.
Pri pokuse vyhnúť sa vstupnému očistnému kúpeľu v nebeských kúpeľoch na sebe myška aj lišiak opäť narazia a vďaka spoločnej nechuti k umývaniu sú prinútení pokračovať v ceste spoločne. Putujú po nebeských atrakciách aj po magických zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najskôr poriadne naštvaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný než ostatné toľko nenávidené líšky. Na ceste nebom musia obaja spoločne prekonať rôzne nástrahy, splniť úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi podivuhodné priateľstvo a na konci ich putovania na nich čaká veľké prekvapenie. (Cinemart SK)

kingik

Myš a liška by se spolu nikdy za normálních okolností nekamarádili. Přesto existuje jedno místo, kde to možné je - zvířecí nebe. Animovaný koprodukční počin měl smůlu v tom, že konkurence je dnes veliká a dětské publikum je vybíravé. A dost často se stává, že fantasy příběh nabitý emocemi a vyzrálými úvahami nad osudovostí života a smrti pro ně bude příliš složitý a o to méně hravý a zábavný. Animace také nepatří úplně k tomu maximálnímu vrcholu, ta "trhavost" postav docela rušila. Alice Nellis nepíše scénáře jednoduše posazené, jsou to povětšinou inteligentně a více rozměrně orientovaná pojednání. Dospělý divák bude mít jasno, jak příběh vnímat. Dětský divák už se bude orientovat daleko více na animační líbivost. Myška Šupito je sympaticky vyvedená hrdinka. Lišák Bělobřich taky ujde. A epizod s dalšími zvířátky ze všech koutů světa je na skladě víc než dost. Některé pasáže jsou pro děti přehnaně stresující. Patří k nim dlouhá pasáž v posmrtném lunaparku a následně příliš strašidelně vyvedený lišák v jeho dočasném psycho stavu. Už jen to, že zvířecí hrdinové jsou po smrti, může být pro jejich mozečky docela likvidační. Takže pokud vaše dítě bude chtít během filmu zvýšeně chodit na toaletu, hledejte příčinu v nekomfortním provedení těchto několika sekvencí. Takže moc nevěřím, že by si tento animovaný film získal mimořádnou oblibu dětského publika. Režijní duo Jan Bubeníček a Denisa Grimmová se spíše zavděčí dospělému publiku. Právě to ty složitější a problematické pasáže ocení. Výtvarná scéna, na které  se něco málo přes rok podílelo osm animátorů, je celkem nápaditě pojatá. Celá hýří paletou barev a je znát, že si s ní tvůrci dali nemalou práci. Výsledek mě osobně mimořádně neuchvátil, je však nutno ocenit zajímavý a neotřelý tvůrčí přístup. 6/10 ()

papilon395

Měla jsem asi větší očekávání. Film je určený především dětem, dospělého zaujme až tak v poslední třetině. Příběh má krásné poslání - jak přijímat jinakost a překonávat vlastní slabiny, v tomto případě strach a zlost. Co mě nepotěšilo, byla vizuální stránka myšky Šupito a potažmo všech myší. A vyloženě vadila přehnaná infantilnost jejího hlasu. Celé to bylo takové rádoby líbivé. A na hony vzdálené Fantastickému panu Lišákovi. ()

marhoul

Krásná pohádka! Moc se nám líbila! Dětem, i dospělým. Pár dní jsem měla chuť vidět něco jemného, hezkého, moudrého, nějaké pohlazení po duši a přesně toho se mi dostalo. A navíc z tvorby naší! Filosofická rovina mi dobře padla, možná i pod vlivem současných událostí, které na klidu nikomu nepřidávají,  takže pokud hledáte něco podobného, vkusného, kvalitně animovaného, s krásnou hudbou, myšlenkou a pro celou rodinu, směle se na pohádku do kina vyberte. Skvělé celé. Dneska víme, že film získal Českého lva, podle mě zaslouženě. Gratuluji. "Nebe není takové, jaké chceš. Je takové, jaké ho potřebuješ." ()

Slarque

Ač tvůrci cílí na věkovou kategorii šest až dvanáct let, je to stejně dobrý zážitek i pro dospělého (byť už některé věci vidí jinak). Výborný je jak samotný příběh, tak výtvarné zpracování od lokací až po loutky a v neposlední řadě dabing a hudba. Klasické loutkové práci tu sice trochu pomáhají počítače, ale tahle kombinace je dobře namíchaná. Po Duši je to v krátké době druhý animovaný film ze zásvětí, a jsem rád, že mi ten domácí přijde lepší. ()

oveckaoa

Když jsem tehdy viděl trailer tak mě to vůbec nezaujalo pak to začaly všichni chválit tak mě to lákalo ,ale zase kina byly plné tak to neprošlo a musel jsem čekat až kdy to vyjde  . Ten svět je zajímavý a dobře zpracovaný bohužel tomu chybí osudovost a i nějaké pravidla co měla třeba podobná Duše. Navíc zde nejsou takřka žádné překážky nikdo se Vám  nesnaží překazit jít zpět na svět a všichni jsou na Vás hodní. Vedlejší postavy to nemá nebo nejsou zajímavé případně řeknou dvě tři věty a konec chybí zde i hudba a humor zaregistroval jsem pouze jednu vtipnou scénu v tom lunaparku  . Konec je nedořešený jelikož by mě zajímalo zda by se mohly převtělit do stejného zvířete nebo by to nešlo jelikož v tom zvířeti už kdysi umřely. 60 procent ()

• Natáčení filmu trvalo 14 měsíců a účastnilo se jej 8 animátorů a dalších 20 členů štábu. (raininface)
  • Film se v anglické verzi objevil v zábavním systému ICE letecké společnosti Emirates. (mikiqex)
  • I v tomto rodinném filmu mohou diváci slyšet populární zvuk Wilhelm scream. (vyfuk)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace