Motorkár Cary Ford (Martin Henderson) sa po pol roku vráti z Thajska a stretne sa so svojimi kamarátmi Valom (Will Yun Lee) a Daltonom (Jay Hernandez). Tí Caryho varujú, že jeho najväčší konkurent Henry James (Matt Schulze) a jeho partia nebudú nadšení jeho návratom. Ford však chce problém s Henrym vyriešiť. Cestou ich prenasleduje motorkár, ktorý havaruje. Ford sa s ním pobije, ale prenasledovateľovi vzápätí príde na pomoc gang vedený večne nahnevaným Treyom (Ice Cube). Na miesto činu prichádza aj policajná hliadka, a tak Ford s priateľmi rýchlo utečú. Na motorkárskom zraze sa Ford stretáva svoju bývalú priateľku Shane (Monet Mazur), ktorá ho nechce ani len vidieť - hnevá sa, pretože sa po jeho odchode dozvedala od FBI, že je drogový díler! Shane mu prezradí, že po ňom FBI stále pátra a zároveň je mu v pätách i Henryho gang, pretože im ukradol motorky. V tom okamihu sa objaví Henry a chce od neho motorky späť... Treyov brat sa pokúsi s Henrym uzavrieť obchod, ale Trey na to nepristúpi. Henryho gang vyvolá v nočnom klube bitku a sám Henry reťazou z motorky zaškrtí Treyovho brata. Ford zatiaľ trávi večer so Shane -pokúša sa jej vysvetliť, že Henry si pred pol rokom u neho nechal dve motorky a on neskôr zistil, že v nádržiach sú ukryté drogy. Medzitým polícia nájde mŕtvolu Treyovho brata, pričom Henryho priateľka identifikuje ako vraha Forda... (TV Markíza)

Turiec odpad!

Bezhlavé naháňanie sa na motorkách, otrasná chaotická kamera, strih aj réžia. Scenár je taký blbý, že vyzerá, akoby ho písali deti zo základnej školy a naplnili ho všetkými "frajerskými" kúskami a trápnymi pokusmi o vtip, aké si len dokázali vymyslieť. Povedal by som, že ide o videoklip, ale veľmi nepodarený. Správanie postáv by sa dalo charakterizovať ako pózy, pózy, pózy... Asi mali vyzerať strašne COOL, ale vyznelo to absolútne trápne. Keď privriem všetky oči nad "raketovými" rýchlosťami motoriek v zákrutách a iným balastom, stále ostávajú len smeti. Hodnotenie odpad! zvyknem dať len najhorším filmom plným nechutností a hnusu, ale tu sa nedalo inak. ()

Slarque

Rychle a zběsile na motorkách má tak neuvěřitelně nesmyslný scénář, že jsem chvílemi přemýšlel, zda to neměla být komedie. Jinak nic neočekávaného: drsňáci všech barev pleti na motorkách (občas i v autech), krásné holky, metalová hudba, slušně natočené, svižně sestříhané, občas nějaký digitální či pyrotechnický efekt. Jestli někdo čekal víc, tak vážně netuším co. Naprosto nenáročná zábava. ()

mzss1

Mě se to celkem líbilo. Je to nadprůměrná zábava, která vůbec nemůže nudit, třeba díky poměrně krátké stopáži. Příběh je jednoduchý, ničím sice neoslnující. Závodů a taky akce je zde poměrně dost. Pro mě je to netradiční film, který se jen tak nevidí. Nelíbilo se mi sice rádoby vidlácká stránka filmu. Pecka to není, ale film minimálně na jedno shlédnutí ano. Hodnotím na dobrých 68% = *** ()

Cervenak

Nepopísateľne stupídne, ale zároveň neskutočne nadupané, plné vizuálnych nápadov, dobre natočené (keby mali viac prachov na tie digitálne efekty, tak napíšem, že dokonale natočené) a hlavne cool. V kine som sa bavil, v telke po rokoch opäť. Pre mňa o triedu zábavnejšie než pokračovania Rýchlo a zbesilo a XXX 2 dohromady. ()

Brouk odpad!

Tak to je přesně film, o kterém si myslím, že ho dospělý člověk nemůže s „jakous takous“ filmovou minulostí hodnotit, tedy nezaujatě hodnotit. Jóóó, být mi tak +/- 13 let a být řádně “hormonálně“ rozvinut, jak se na tenhle věk patří eventuelně být v kterémkoliv věku s inteligencí někde na úrovni měňavky, tak „chrochtám“ blahem a oči budu mít tak navrch hlavy, že mi je doma budou muset zamačkávat a minimálně dva dny z toho filmu nebudu spát. Průs je, že mně sice je těch 13, ale několikrát a reaguji i na jiné podněty mimo světla na rozdíl od měňavky, tak mi nezbývá nic jiného, než hodnotit tenhle film z pohledu dospěláka takže: pokud by se ten film zkrátil někam na videoklipovou délku okolo 10-15 minut a nemluvilo se tam (atraktivní prostředí, líbivé tváře, dynamická muzika) o.k. je to vstřebatelné, ale!!! koukat na takovou ZHOVADILOST skoro hodinu a půl a nerozflákat při tom zařízení, na kterém jsem tuhle slátaninu viděl, to je taky výkon! ()

• Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)
  • Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)
  • O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (viac)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (viac)