Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Matt Williams

Scenár:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (viac)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (viac)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiálny text distribútora)

vecnaAmbra odpad!

Musím súhlasiť s komentárom od Jufonka, ktorej sa tento seriál doslova zhnusil, pretože podobne ako ona si ho tiež pamätám z čias skorej mladosti ako takú pohodovú bežiacu kulisu, ktorú som buď moc nevnímala, alebo sa občas pousmiala. No teraz ako som sa pokúsila o menší návrat zostávam totálne znechutená. Roztržky medzi deťmi môžu byť aj vtipné, ale tu sa k sebe deti správajú doslova odporne, celý ten ich dom je depresívny, jediným bodom ktorý sa ho snaží trocha rozveseliť je Roseannin manžel. Ale ako sa to dá, keď má za manželku veľkú, oprsklú, ironickú matrónu, ktorá rozpráva tónom akoby prežula hovno. Vrcholom bolo keď Roseanne riešila či náhodou neotehotnela a musela som si vypočuť poznámku o pravidelnosti jej menštruácie a keď sa jej manžel opýtal - Kedy sa to stalo? ona na neho s pôvabom mangalice pozrela a odpovedala hrubým tónom - Keď sme sa milovali. No mala som dosť keďže som bola nútená predstaviť si ako telá tých dvoch súložia čím sa ale odpornosti nekončili (časť pokračovala čakaním na jej ocikaný test či je naozaj v tom). S pánom Bohom. ()

Dale

Je pravda že tučná žena v domácnosti nie je veľmi príťažlivá, veď taká sa nachádza v každej druhej domácnosti aj u nás. No je to potrebná zmena po tých úžasne krásnych a dokonalých ľuďoch zo seriálov Aarona Spellinga. Ukazuje, že aj v Amerike žijú obyčajní ľudia s obyčajnými problémami. A naviac je Roseanne vtipná, jej dcéry su drzé a jej syn je divný. K tomu všetkému skvelý John Goodman. To všetko platí dovtedy, kým rodný dom neopustí staršia dcéra a potom sa vráti v podobe inej herečky. Potom to už išlo aspoň o jednu hviezdičku dole. ()

Mr.Apache

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.] ()

peetriss

Typicky americké moralizování maskované do hávu televizního sitcomu. Bohužel, i když nezastírám, že jsem se občas zasmál, je koncentrace dobrého humoru na sitcom poměrně dost nízká (na rozdíl třeba od dalšího částečně moralistického sitcomu Krok za krokem). Hlavním tahounem seriálu není Roseanne ani John Goodman, ale mladičká a už tehdy skvělá Sara Gilbert. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 50. ročník (za rok) 1992 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman + nominace (11) - 46. ročník 1988 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 47. ročník 1989 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 48. ročník 1990 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - John Goodman, 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Laurie Metcalf, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Roseanne, 52. ročník 1994 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Laurie Metcalf ()

• Shelley Winters, která v seriálu hraje matku Estelle Parsons, je ve skutečnosti jen o 7 let starší. (slatkac)
  • V květnu 2017 bylo oznámeno stanicí ABC, že se seriál Roseanne vrátí na televizní obrazovky v roce 2018. Jde o návrat seriálu po jeho zakončení v roce 1997. (Patw)
  • Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (viac)